Ćwiczenia na piękne ramiona i dekolt

Ćwiczymy mięśnie klatki piersiowej, grzbietu, pleców oraz bicepsy i tricepsy

Ćwiczenie 1.

Oprzyj biodra na piłce, dłonie ustaw na podłodze, ramiona zablokuj w stawach łokciowych. Ugnij ramiona, schodząc jak najniżej, następnie wyprostuj ramiona do pozycji wyjściowej. Pompki wykonuj w takim zakresie ruchu, aby bezpiecznie powracać do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 2.

Oprzyj plecy o piłkę, rozpocznij ruch z góry, następnie opuszczaj hantelki do punktu, w którym łokcie znajdą się na wysokości barków. Wróć do pozycji wyjściowej. Łokcie lekko ugięte w stawach łokciowych. Podczas całego ćwiczenia zachowujesz ten sam kąt w stawach łokciowych.

Ćwiczenie 3.

Oprzyj się o piłkę klatką piersiową, odwodź ramiona, ściągając maksymalnie łopatki. Rozluźnij mięśnie, opuszczając ramiona. Łokcie lekko ugięte w stawach łokciowych. Podczas całego ćwiczenia zachowujesz ten sam kąt w stawach łokciowych.

Ćwiczenie 4.

Oprzyj się o piłkę i unieś nogi do wysokości bioder, następnie opuść nogi w dół. Podczas ćwiczenia staramy się nie dotykać stopami podłogi.

Ćwiczenie 5.

Oprzyj się o piłkę na wysokości bioder, prostuj i uginaj ramię w stawie łokciowym. Podczas ćwiczenia łokieć ręki ćwiczonej znajduje się w tej samej pozycji.

Ćwiczenie 6.

Siedząc na piłce, uginaj i prostuj ramiona. Ćwiczenie zaczynasz z dołu, prowadząc ruch do pełnego zgięcia. W trakcie ćwiczenia trzymasz łokcie przy ciele.

Zalecenia treningowe

Etap I - 6 treningów

Wykonujemy wszystkie ćwiczenia po jednej serii. Zwróć szczególną uwagę na poprawność wykonania ćwiczeń. Zastosuj takie obciążenie, aby bez problemów wykonać ćwiczenie.

Częstotliwość treningu: 2 razy w tygodniu

Liczba ćwiczeń: 3 dowolne

Liczba powtórzeń: 20

Liczba serii: 1 do 2 zależy od naszych możliwości

Obciążenie: małe

Odczucie po treningu: czuję napięcie mięśni, mogę spokojnie więcej.

Etap II - od 6 do 12 treningu. Zwiększamy ilość serii i powtórzeń.

Częstotliwość treningu: 2-3 x w tygodniu

Liczba ćwiczeń: 4 dowolne

Liczba powtórzeń: 20 do 15

Liczba serii: 2 do 3

Obciążenie: średnie

Odczucie po treningu: czuję że pracuję fizycznie, szczególnie następnego dnia.

Etap III - powyżej 12 treningów

Czuję efekty regularnego treningu, mięśnie są napięte i zaczynam je widzieć!

Częstotliwość treningu: - 3

Liczba powtórzeń: 15 do 12

Liczba serii: 3 do 4

Obciążenie: stosunkowo duże

Odczucie po treningu: podczas ćwiczeń czuję mięśnie, które trenuję. W ostatnich seriach ćwiczeń czuję, że mogłabym wykonać nie więcej niż 5?powtórzeń. Zwracam uwagę na technikę wykonania ćwiczeń, łączę trening ramion z ćwiczeniami na inne grupy mięśniowe.