Trening we dwoje

Wspólne ćwiczenie to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu razem.

Oczywiście, intensywność ćwiczeń musimy dopasować do możliwości słabszego partnera. Liczba serii, powtórzeń, długość przerw na odpoczynek - wszystko zależy od was. W związku z tym, że ćwiczymy, wykorzystując małe obciążenia, bardziej skłaniamy się do wykonywania dużej liczby powtórzeń, minimum 15 w serii. Ćwiczenia we dwoje możemy traktować jako element naszego treningu indywidualnego

Ćwiczenie 1.

Opieramy dłonie na barkach partnera, ustawiamy nogi szeroko, palce stóp na zewnątrz. Z tej pozycji schodzimy w dół do półprzysiadu. Ciężar ciała staramy się przenieść na pięty. Kolana kierujemy na zewnątrz tak jak palce stóp.

Ćwiczenie 2.

Opierając się plecami, prostujemy ramiona, trzymając gumę na wysokości klatki piersiowej. Następnie uginamy ramiona w stawach łokciowych. Gumę zawiązujemy na końcach. Ruch odbywa się na wysokości klatki piersiowej.

Ćwiczenie 3.

Piłka oparta na plecach. Stopy ustawione z przodu. Wykonujemy przysiad do kąta prostego. Następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Pamiętajmy, że ćwiczenie musi być wykonywane w tym samym tempie.

Ćwiczenie 4.

Trzymając gumę na wysokości klatki piersiowej, odwodzimy ramiona ściągając łopatki. Pamiętaj o maksymalnym ściągnięciu łopatek.

Ćwiczenie 5.

Stojąc obok siebie, opieramy dłonie na barkach partnera, odwodzimy ramiona w bok do wysokości stawów barkowych. Gumę mocno przytrzymujemy stopami. Skupiamy się na unoszeniu łokci, a nie dłoni.

Ćwiczenie 6.

Opierając dłoń na barkach partnera, przytrzymujemy stopę jak najbliżej pośladka. Kolano przy kolanie. Wytrzymujemy w tej pozycji ok. 10 sekund i zmieniamy nogę.