Trening dla córki

20 lat to idealny wiek na intensywny trening. Nie uciekaj przed trudnymi ćwiczeniami, które wzmocnią twoją kondycję i zahartują na przyszłość. Jeśli masz 20 lat i problemy ze zdrowiem, spokojnie możesz zacząć od ćwiczeń w pozycjach maksymalnie bezpiecznych i w miarę poprawy swoich możliwości stopniowo zwiększać trudność ćwiczeń.

Ćwiczenie 1.

Z pozycji stojącej wykonaj wypad lewej nogi w przód prawie schodząc do klęku. Następnie wróć do pozycji wyprostowanej i bez zatrzymania zrób wypad tą samą nogą w tył. Ćwiczenie powtórz po 10-15 wypadów na każdą nogę.

Ćwiczenie 2.

Stojąc na ręczniku wykonaj ślizg w bok. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz po 10-20 ślizgów na każdą stronę.

Ćwiczenie 3.

Połóż się na plecach. Unieś zgięte nogi do góry. Jednocześnie staraj się maksymalnie przybliżyć klatkę piersiową do kolan. Pamiętaj o wydychaniu powietrza w górnej fazie ćwiczenia. Wykonaj tak 10-30 powtórzeń.

Ćwiczenie 4.

Połóż się na boku. Oprzyj się na przedramieniu i unieś biodra do góry. Wytrzymaj 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj tak 10--15 powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenie 5.

Połóż się na brzuchu. Oprzyj na przedramionach. Z tej pozycji unieś się do góry, dodatkowo podnosząc na przemian obie nogi. Każdą nogę trzymaj w powietrzu przez 10-30 sekund.

Ćwiczenie 6.

Połóż się na brzuchu. Dłonie i palce stóp oprzyj o podłogę. Rób tradycyjne pompki, a jeśli nie dajesz rady, oprzyj się na kolanach. Łącznie w serii wykonaj 10-15 powtórzeń.

Zalecenia treningowe dla 20-latki

Częstotliwość treningu - nawet codziennie

Czas treningu wzmacniającego - do 40 minut

Liczba powtórzeń - ćwiczenia wolne z obciążeniem własnego ciała do 30 powtórzeń

Liczba serii - od 1 do 3

Przerwa - między seriami i ćwiczeniami do wyrównania oddechu

Ćwiczenia kardio - do 40 min wszystkie formy aktywności

Odczucie po treningu - pierwsze 6 treningów to niedosyt, 6-12 treningów - po treningu czuję się dobrze, ale mogę więcej, od 12 wzwyż to faktycznie jest praca fizyczna, czuję to nawet następnego dnia.