Dieta dr Michelle May

Jej autorska metoda odchudzania zachwyciła Opreh Winfrey i tysiące innych osób, które wzięły udział w jej warsztatach. W Polsce pojawiła się właśnie pierwsza książka Dr Michelle May, która ma ponoć zrewolucjonizować nasze myślenie o odżywianiu. Wszystko za sprawą pytania: "czy jesteś głodny?" Czy uda się jej powtórzyć sukces dr. Dukana?

"Jedz to, co kochasz i kochaj to, co jesz", bo o tej książce mowa, na świecie odniosła już sukces. W Stanach Zjednoczonych autorka jest znaną specjalistka ds. żywienia, a jej program Am I Hungry został uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów na edukację pacjentów i jest na stałe dostępny w ramach programów zdrowotnych w USA, np. w szpitalach.

Żywieniowy coaching

Na czym polega fenomen nowej diety? Na tym, że nie jest to dieta. Dr Michelle May sama przez wiele lat miała problemy z nadwagą, a gdy chudła, nie potrafiła utrzymać szczuplejszej sylwetki. Udało jej się jednak wypracować metodę, dzięki której nie ma już takich problemów. Jest to bardziej żywieniowy coaching niż plan tego, jak mają wyglądać posiłki i które z nich są zdrowe, a które nie. Autorka przekonuje, że szczupłej sylwetki nie uzyskuje się dzięki liczeniu kalorii czy stosowaniu restrykcyjnych diet. O wiele ważniejsze jest nasze podejście do ciała, do samych siebie, to, dlaczego jemy, kiedy, ile i co wybieramy. Bez wiedzy na temat tego, gdzie leży problem, trudniej jest schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę.

Głód rodzi się w głowie

Według May nawet restrykcyjne diety nie kończą się w większości wypadków sukcesem. Po ich zakończeniu i tak wracamy do wcześniejszych przyzwyczajeń. Głód rodzi się w głowie, i nawet jeśli ciało nie potrzebuje w danej chwili dodatkowej porcji jedzenia, większość osób sięga po nie z powodów, których nie potrafi sobie uzmysłowić. Głównym zadaniem warsztatów dr May i jej poradników jest nauczenie ludzi, jak mają rozpoznawać sygnały ciała, zidentyfikować prawdziwy głód, nauczyć się posługiwać instynktem. Moc jedzenia instynktownego (kiedy już nauczymy się, jak słuchać własnego ciała i zostawić poza sobą nasze nawyki, przyzwyczajenia i wpływy kulturowe), polega na tym, że dieta jest idealnie dopasowana do potrzeb organizmu danej osoby. Odchudzając się, człowiek decyduje sam o sobie, jest swoim dietetykiem i ma kontrolę nad dietą i całym procesem chudnięcia. Świadomie wybiera to, co mu smakuje i czego w danej chwili potrzebuje.

Metoda dr May jest rewolucyjna także dlatego, że nie koncentruje się na jedzeniu - nie mówi, co, kiedy i o jakiej porze powinniśmy jeść, pozwala jedynie poznać mechanizmy, jakie rządzą indywidualnym cyklem żywienia danej osoby i metody, jak go modyfikować. - W mojej książce chodzi przede wszystkim o naukę, a nie o to, żeby od razu stać się doskonałym. Najważniejsze to być dla siebie życzliwym i wyrozumiałym. Wolność i radość, które uda się w ten sposób osiągnąć wynagrodzą początkowe trudności. - tak swój poradnik podsumowuje autorka.

Myślicie, że poradnik dr May może stac się równie popularny jak książki dr. Dukana?

">Nie wiesz, jak schudnąć? Jedz to, co lubisz i sprawdź naszą nową dietę!

Czy uważasz, że książka May może pokonać popularnością książki Dukana?
Więcej o: