Walentynki 2021. Jak stworzyć romantyczny nastrój w domowym zaciszu? Poznaj 6 trików na udany walentynkowy wieczór.

Z każdej strony zalewa nas fala informacji. Jedne są rzetelne, drugie mniej rzetelne, ale bez względu na ich wagę są momenty, w których stają się wielką przeszkodą. Walentynkowy wieczór zawiera w swojej definicji chwile intymności i całkowite poświęcenie uwagi drugiej osobie. Jak nie pozwolić na to, by cokolwiek stanęło na przeszkodzie naszym miłosnym uniesieniom?

Dzisiejszy świat biegnie jak zwariowany. Żyjemy w ferworze informacji, wiadomości, zdjęć i faktów. To właśnie one często kradną nam chwile, które chcielibyśmy zapamiętać do końca życia. Walentynki to szczególny dzień dla wszystkich par. Co zrobić, by nic nie stanęło na przeszkodzie ich wyjątkowości? Zdradzamy 6 trików na to, jak stworzyć romantyczny nastrój w domowym zaciszu. Nie, płatki róż nie będą wam potrzebne.

Wycisz powiadomienia w telefonie

Romantyczna kolacja przy świecach, ukochana osoba obok, w tle gra nastrojowa muzyka… i nagle – dźwięk powiadomienia z Messengera. Znacie to? Nasze „zewnętrzne” sprawy często psują ważne chwile. Wyłącz powiadomienia w telefonie i odłóż go na bok. Tego dnia powinniśmy się skupić tylko i wyłącznie na swoim partnerze – nie może poczuć się zepchnięty na drugi plan. 

DLOWRWalentynki 2021. Najpiękniejsze życzenia i wierszyki dla drugiej połówki

Włącz w tle romantyczną muzykę

Muzyka potrafi zdziałać cuda. Zanim się spotkacie, stwórz playlistę waszych ulubionych romantycznych piosenek. Wprowadzą niesamowity klimat, a wspomnienia, które z nimi wiążecie ożyją na nowo. Jeśli natomiast nie masz pomysłu na to, jaką muzykę wybrać, podpowiadamy, że piosenki Eda Sheerana, Franka Sinatry czy Whitney Huston zawsze będą „w punkt”.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Zimowe wieczory słyną z ciemności – to idealne zrządzenie losu. Romantyczny wieczór wymaga odpowiedniego oświetlenia, albo raczej jego braku. Oczywiście nie mówimy tu o tym, że musicie siedzieć całkiem po ciemku, ale kilka zapalonych świeczek lub delikatnie przygaszona lampka sprawdzi się perfekcyjnie.

2Rome,,Italy,-,December,06,,2019:,Cd,And,Artwork,OfWalentynki 2021. Filmy na romantyczny wieczór we dwoje

Pamiętaj o odpowiednim nastroju także w łazience

Jeśli naprawdę chcemy, aby walentynkowy wieczór był idealnie romantyczny, dobrym pomysłem będzie zadbanie o odpowiedni nastrój także w łazience. Zapal w niej kilka świeczek lub postaw wazon z kwiatami. Twój partner na pewno doceni każdy szczegół.

Przygotuj kolację

Jak to mówią, przez żołądek do serca – coś w tym jest. Romantyczna kolacja to zawsze idealny pomysł na spędzenie wspólnego wieczoru. Postaw na stole kilka świeczek, ułóż przy talerzach kieliszki z winem i przygotuj wasze ulubione potrawy. Jeśli jednak nie jesteście fanami tradycyjnych kolacji, dobrym pomysłem może być zorganizowanie domowego pikniku. Rozłóż na podłodze koc i poduszki, zapal lampki i świecie. Możesz także puścić wasz ulubiony romantyczny film. To oryginalne urozmaicenie na pewno wprawi twoją drugą połówkę w niemały zachwyt.

Pomyśl o grach dla par

Oczywiście romantyczny wieczór powinien skupić się przede wszystkim na czułości i rozmowach.  Jeśli jednak chcielibyście poznać się jeszcze bardziej, możecie skorzystać z gry w pytania. W Internecie znajdziesz mnóstwo przykładowych pytań, które będą wymagać od was chwili zastanowienia. Taka zabawa naprawdę zbliża ludzi.

Zobacz wideo Jak się dzisiaj kochamy? Rozmowa Agi Kozak z Anną Marią Szutowicz z Y&Lovers
Więcej o: