Makijaż dla opadającej powieki. Powiększy optycznie oko i nada spojrzeniu kociego charakteru

Odpowiednio wykonany makijaż opadającej powieki może zapewnić naszemu wyglądowi prawdziwy efekt "wow". Sprawdź, jak w czterech krokach optycznie powiększyć oko i nadać spojrzeniu pełnię blasku i głębi.

Praktyka czyni mistrza, zwłaszcza w kwestii idealnego makijażu. Choć pomalowanie oka z opadającą powieką może wydawać się problematyczne, istnieją metody i triki, które znacznie ułatwią nam pracę nad wydobywaniem blasku spojrzenia. Opadająca powieka jest efektem naturalnym, wynikającym z budowy oka - dla wielu pań staje się jednak zmorą idealnie wykonanego makijażu. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

Zobacz wideo Jak używać zalotki, by uzyskać najlepszy efekt?

Sprawdź najlepsze kosmetyki do makijażu oczu!

Makijaż dla opadającej powieki krok po kroku

Idealne wyprofilowanie oka z opadającą powieką może wydawać się problematyczne – zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w kwestiach stricte makijażowych. Istnieją jednak na to sposoby, które mogą znacznie ułatwić naszą pracę. Jak wykonać makijaż dla opadającej powieki?

Krok 1. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że musimy wyjść makijażem również na część opadającą. Działania rozpoczynamy od nałożenia na powieki trwałej bazy pod cienie. Jeśli jednak nie mamy jej pod ręką, jako alternatywę możemy użyć także zwykłego korektora.

Krok 2. Złudzenia optyczne często opierają się na grze światłocienia. W związku z tym musimy zdecydować się na użycie przynajmniej dwóch, a najlepiej trzech odcieni koloru, na którym będzie bazować makijaż. Musimy postarać się o stworzenie efektu idealnego przejścia między odcieniami. Odpowiednio zblendowane odcienie nadają efekt powiększenia, a powieka wydaje się być uniesiona.

Ciemny cień nanosimy na obszar, który chcemy schować – w tym przypadku będzie to ta część powieki, którą chcemy schować. Idziemy od zewnętrznego kącika i powoli kierujemy się w stronę zakończenia brwi. Powinniśmy się zatrzymać mniej więcej w połowie drogi. Od tego miejsca kierujemy pędzel w kierunku wewnętrznego kącika, nakładając tym samym na całość cień na całość powieki. Pilnujmy tego, by linie były utrzymane mniej więcej na tej samej wysokości. Najciemniejszym cieniem malujemy pomalowaną już część nad ruchomą powieką i dolną powiekę.

Świetne cienie do powiek znanych marek znajdziesz TUTAJ >>>

Krok 3. Najważniejsze zadanie spoczywa jednak na najjaśniejszym odcieniu cieni – to on rozświetli powiekę. Nakładamy go na jej ruchomą część i całość delikatnie blendujemy. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku połączenie koloru brązowego z delikatnym złotem.

Krok 4. Ostatnim krokiem makijażu dla opadającej powieki jest stworzenie obramowania oka. Mocno wytuszowane rzęsy wzmocnią spojrzenie, a doklejenie kępek pozwoli na stworzenie efektu mocno otwartego oka. Warto też pamiętać o nałożeniu na linię wodną białej kredki, a na górą linię kredki w kolorze czarnym. Możemy je delikatnie rozetrzeć, aby efekt był bardziej naturalny i tworzył złudzenie eleganckiej niedbałości. Łuk brwiowy podkreślamy delikatnie rozświetlaczem.

Więcej o: