Środek do sprzątania łazienki za mniej niż złotówkę. Usuwa bakterie i jest łatwo dostępny

Środki do czyszczenia domu nie muszą być drogie. Znamy taki, dzięki któremu odkażenie toalety będzie skuteczne i tanie. Z powodzeniem przyda się także w usuwaniu tłuszczu z kuchennych blatów, a co najważniejsze, można go znaleźć w każdej aptece. O czym mowa?

Sprzątanie to obowiązek każdego. Bywa, że na środki czystości musimy wydać fortunę. Niektóre zabrudzenia są szczególnie ciężkie do usunięcia, ale mamy na to rozwiązanie. Prosty sposób pomoże zaoszczędzić pieniądze, a w dodatku odkazi mieszkanie. Produkt, który proponujemy, usuwa wirusy i bakterie, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne. Wykorzystując ten łatwy sposób, nie tylko pozbędziemy się brudu, ale co najważniejsze, będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Co ciekawe, cena tego środka czystości nie przekracza złotówki. O jakim produkcie mowa?

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran?

Środek czyszczący za mniej niż złotówkę. Można go znaleźć w aptece

Środek czyszczący o którym mowa, znany jest przede wszystkim z dezynfekowania ran. To podstawowy element apteczki, który stosujemy od lat przy nieszczęśliwych wypadkach. Mowa oczywiście o wodzie utlenionej. Jej cena nie przekracza złotówki, a już niewielka ilość jest w stanie usunąć bród i odkazić meble. Świetnie pomoże także umyć umywalkę, lub sedes. Kran, lub odpływ zyska dodatkowy błysk, a bakterie znikną.

W połączeniu ze zwykłą wodą, przyda się do mycia okien. Dla poprawienia walorów zapachowych można dodać też soku z cytryny. Należy pamiętać, aby sprzątając chronić dłonie. W tym celu warto użyć rękawiczek wielokrotnego użytku. Woda utleniona wyczyści również lustra. Znakomicie sprawdzi się przy powierzchniach, którym potrzeba nadać upragnionego blasku. Dawno przebarwione fugi można wyczyścić szczoteczką, pozostawiając wcześniej przetarte wodą na kilka minut. 

Woda utleniona to podstawowy element apteczki. Niewiele osób wie, na co należy uważać

Woda utleniona świetnie dezynfekuje rany, ale nie można stosować jej przy wszystkich nieszczęśliwych wypadkach. Stosowanie jej bezpośrednio na świeżą ranę, może uszkodzić tkanki i spowodować spowolnienie gojenia. Poleca się obmyć za jej pomocą ranę bardziej wymagającą leczenia. Taką, z której sączy się ropa, lub widzimy wyraźnie zaczerwienienie. 

Więcej o: