Ten jeden środek sprawi, że fugi będą czyste. Znajdziesz go w swojej kuchni

Fugi w łazience, lub kuchni z czasem ulegają odbarwieniu. Gromadzi się w nich wilgoć, która sprawia że stają się ciemne i brzydkie. Znamy prosty sposób na to, aby znów wyglądały ładnie i czysto. Wystarczy jeden środek chemiczny, którego nie musisz szukać w specjalnym sklepie. Jest podstawowym elementem kuchennej szafki i sprawdzi się znakomicie

Czyszczenie fug wymaga zazwyczaj dużej ilości czasu i wiąże się z intensywnym szorowaniem powierzchni. Nie jest to jednak konieczne, a z naszą pomocą sprawisz, że będą wyglądały jak kiedyś. Twoje porządki nie muszą być już źródłem ogromnego wysiłku. Aby doczyścić ten podatny na zabrudzenia element, potrzebny jest pewien składnik. Kosztuje grosze, a kiedy go poznasz, zapomnisz o ostrym zmywaku i silnych, chemicznych preparatach. Znakomicie sprawdzi się też do usuwania kamienia. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew

Fugi będą lśniące, jak nigdy wcześniej. Wystarczy biały proszek

Proszek do pieczenia, bo właśnie o tym wyjątkowym środku mowa, to znakomity sposób aby pozbyć się zabrudzeń. Wspaniale radzi sobie również z usuwaniem kamienia. Posypane nim fugi z odrobiną wody, należy pozostawić na kilka, do kilkunastu minut. Po tym czasie można przetrzeć je zmywakiem, lub szmatką. Fugi powinny być znów w pierwotnym kolorze i zachwycać czystością.

PiekarnikBrudny piekarnik? Odkryj domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się zabrudzeń

Okazuje się, że proszek do pieczenia, podobnie jak soda zawiera związki chemiczne, które znakomicie rozbijają tłuszcz. Podatne na zabrudzenia elementy kuchni, czy łazienki można w prosty sposób wyczyścić domowymi sposobami. Co raz bardziej popularne są także ekologiczne rozwiązania, takie jak sok z cytryny, czy stosowanie sody oczyszczonej, czy octu. Jest to duża oszczędność dla naszego portfela, a także ukłon w stronę ekologii. Domowe specyfiki możemy przechowywać w specjalnych pojemnikach, nie powiększając liczby zużytego plastiku, który trafia do śmieci. Koniecznie sprawdź tą metodę podczas wiosennych porządków. Jesteśmy pewni, że będziesz stosować ją więcej niż raz.

5 brudnych rzeczy w domu, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy5 brudnych rzeczy w domu, których nie czyścimy regularnie, a powinniśmy

Więcej o: