Sierść domowego zwierzaka to nie problem. Bez trudu usuniesz ją z ubrań, jeśli do prania dodasz tą rzecz

Koty i psy, to wspaniali przyjaciele człowieka. Bywa, że są trudnymi współlokatorami ze względu na sierść, której sprzątanie jest wyjątkowo męczące. Włosy zwierząt bardzo szybko przylegają do ubrań, a regularne pranie nie zawsze pomaga. Z pomocą tego triku możesz mieć pewność, że ślady sierści znikną na dobre. Wystarczy wrzucić do pralki jedną rzecz

Sierść zwierząt może być utrudnieniem podczas domowych porządków. Szczególnie wiosną, kiedy zwierzaki zmieniają futro na cieńsze. Miłośnicy psów i kotów wiedzą, że nie zawsze pranie ubrań jest w stanie pomóc. Okazuje się, że z użyciem prostej rzeczy możemy pozbyć się tego problemu. Pranie w pralce stanie się o wiele łatwiejsze, a w dodatku użyjemy czegoś, co z powodzeniem znajdziesz w każdym domu. Na co dzień ta prosta rzecz występuje w kosmetyczce. Kosztuje niewiele, a teraz będzie mieć dodatkową funkcję. Co to takiego?

Zobacz wideo jak udrażniać rury?

Prosty patent na pozbycie się sierści. Czego użyć?

Do pozbycia się sierści z ubrań, o które przypadkiem otarł się nasz pupil wystarczy wilgotna chusteczka. Możemy użyć takiej, która służy nam do demakijażu, lub domowych porządków. Nie ma to większego znaczenia, najważniejsze aby była mokra. Wrzucając ją do prania możemy mieć pewność, że z łatwością wyłapie nawet najmniejsze włoski. Zbierze wszystkie elementy sierści z prania, a dzięki temu nie zatrzymają się one na twoich ubraniach. Pamiętaj, aby chusteczka użyta była tylko jeden raz. Nie nadaje się do ponownego wykorzystania.

Dzięki temu prostemu sposobowi zaoszczędzisz pieniądze i pozbędziesz się tego problemu. Aby pozbyć się sierści zwierząt również z mebli, wystarczy przetrzeć wilgotną chusteczką stolik lub krzesło, albo użyć specjalnego rollera z taśmą samoprzylepną. Niestety, niektóre osoby mają alergię na sierść, tym lepiej zadbać o dogodne warunki, kiedy zapraszamy je do swojego mieszkania. Jesteśmy pewni, że ten prosty patent wykorzystasz przy kolejnym praniu, ciesząc się ubraniami bez sierści. 

Więcej o: