Pułapki na muszki owocówki za mniej niż 5 złotych. Te produkty zczególnie je przyciągają

Skuteczne sposoby na muszki owocówki są bardzo tanie. To pułapki, które wykonane domowym sposobem pomogą ci się pozbyć uciążliwych owadów. Latem siadające na jedzeniu robaki mogą uprzykrzyć posiłek. Dzięki tym prostym trikom rozprawisz się z nimi na zawsze.

Jak pozbyć się owadów, które siadają na pożywieniu? Najczęściej są to muszki owocówki, czyli niewielkie muchy, które są przyciągane przez fermentujące owoce oraz zapachy wina, konfitur, dżemów i octu. Żywią się drożdżami znajdującymi się na gnijących owocach. Pojawiają się głównie latem, kiedy często jemy posiłki na świeżym powietrzu. Istnieje kilka sposobów, aby się ich pozbyć. Za pomocą bardzo tanich produktów, które w większości znajdziesz w domu, możesz skutecznie odstraszyć insekty i cieszyć się spokojem podczas jedzenia. Oto kilka prostych trików, jak walczyć z muszkami owocówkami. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Jak pozbyć się muszek owocówek? Owady lubią zapach alkoholu

Pierwszym sposobem, który nie wymaga szczególnych starań jest pamiętanie o tym, aby zawsze zakrywać jedzenie. Jeśli pozostawiamy na stole np. owoce, to przykrycie ich za pomocą talerza, lub ściereczki kuchennej powinno stać się naturalnym odruchem. Bywa, że to nie wystarczy. Wtedy warto wiedzieć o tym, że muszki owocówki sympatyzują z zapachem alkoholu. Łatwy trik to sporządzenie pułapek w postaci słoiczków lub szklanek z winem, lub piwem. Naczynie trzeba przykryć folią spożywczą i zawiązać gumką. W folii zrobić niewielkie otwory i rozstawić tak zrobione pułapki po pomieszczeniach w domu, lub pozostawić na balkonie czy tarasie. Muszki będą leciały tam i niestety, może to oznaczać ich koniec.

Produkt za mniej niż 5 złotych to najlepszy sposób na muszki owocówki

Kolejny trik na pozbycie się owadów, to pułapka z octem jabłkowym. W taki sam sposób jak poprzednio możesz przygotować naczynia z octem. Silny zapach octu momentalnie zadziała na muszki, które wpadną do naczynia, ale nie będą mogły wydostać się na zewnątrz. Nie jest to sposób humanitarny, ale skuteczny. 

Jak pozbyć się muszek owocówek? Ciesz się miłym zapachem i pożegnaj owady

Ostatni sposób na muszki owocówki, to również bardzo tani i skuteczny trik. W przeciwieństwie do pułapek z alkoholem i octem, jest przyjemniejszy w zapachu i sprawdzi się np. podczas posiłku na zewnątrz. Muszki boją się dymu, a rozpalenie najtańszej nawet świeczki sprawi, że nie będą chętnie przylatywać do jedzenia. W ten sposób zyskasz romantyczny nastrój i umilisz sobie posiłek. Świece zapachowe również zdadzą tutaj egzamin, ale w nieco inny sposób. Jeśli ustawisz je na tacy z wodą, to muchy chętnie przylecą do zapachu (np. owocowego) ale spalą się pod wpływem gorąca i utopią w wodzie.

Więcej o: