Jak w okresie zimowym dbać o ubrania, aby usunąć z nich alergeny? Podpowiadamy

To właśnie w okresie jesienno-zimowym aktywność alergenów jest znacznie zwiększona. Pojawiają się nie tylko na ubraniach, lecz także na pościeli, zasłonach oraz pluszowych zabawkach. Więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach ogrzewanych i klimatyzowanych, w których roztocza łatwiej się rozprzestrzeniają. Dlatego warto w tym okresie szczególnie zadbać o odzież. Poniżej podpowiadamy, jak zrobić to skutecznie.

Jak powstają alergeny na ubraniach?

Często pierzemy rzeczy dopiero wtedy, kiedy pojawią się na nich plamy lub nieprzyjemny zapach. Niestety nawet sweter, który leży od kilku miesięcy na półce w szafie może być źródłem bakterii. Co więcej, alergeny nie są widoczne gołym okiem. Alergicy doskonale wiedzą, jak trudno pozbyć się roztoczy z odzieży. Są to mikroskopijne organizmy, które żyją w glebie oraz w kurzu domowym, odżywiając się złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym. Tym samym mnożą się nie tylko na meblach, dywanach, lecz także na pościeli oraz ubraniach. Optymalne warunki do powstawania roztoczy to temperatura około 25 stopni Celsjusza oraz wilgotność na poziomie 60 procent. Wydawałby się, że wystarczy włożyć ubrania do pralki wraz z antyalergicznymi detergentami, aby pozbyć się wszystkich szkodliwych bakterii dla naszego organizmu. Jednak wysoka temperatura prania często zniekształca garderobę, a środki chemiczne często podrażniają naszą skórę.

Jak skutecznie usunąć alergeny z ubrań, pościeli i pluszaków?

Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj pralki i programy, które posiada urządzenie. To szczególne istotne dla osób, które mają skłonności do alergii oraz dla rodziców małych dzieci. Skóra najmłodszych wymaga bowiem zwiększonej ochrony.

Doskonałym sposobem na usunięcie alergenów z ubrań, bez naruszenia jakości i wytrzymałości ich tkanin, jest para wodna. Pralki parowe LG Vivace ze sztuczną inteligencją nie wymagają użycia chemicznych detergentów do zmiękczania tkanin, które mogą powodować skórne podrażnienia. Zawierają technologię parową Steam+, która umożliwia zmiękczanie tkanin wyłącznie za pomocą pary wodnej, bez udziału płynów chemicznych.

Para umożliwia głębokie czyszczenie, skutecznie usuwając nawet najbardziej uporczywe plamy z ubranek dziecięcych oraz pluszowych zabawek. Dodatkowo ubrania będą miękkie, gładkie i puszyste.

Pralki LG Vivace wykorzystując parę wodną, która jest naturalna i pozbawiona drażniących substancji są idealnym rozwiązaniem dla osób szczególnie narażonych na alergie. W codziennym natłoku obowiązków cenna jest każda minuta. Wiadomo, że czas spędzony z rodziną jest bezcenny i szkoda poświęcać wiele godzin na domowe czynności. Pralka LG

Vivace umożliwia skuteczne i szybkie pranie w 39 minut, redukując aż o 99,9 procent alergenów, takich jak roztocza powodujące problemy z oddychaniem. Warto zapobiegać również powstawaniu alergenów podczas suszenia prania.

Jeśli szczególnie zależy nam na czystości i zdrowiu, to zalecamy suszenie ubrań w suszarce LG Vivace, która posiada technologię Allergy Care – proces polega na rozkładzie i usunięciu alergenów z ubrań, pościeli oraz pluszaków. Suszarki LG Vivace polecane są szczególnie dla alergików, jednak to również idealne rozwiązanie dla rodzin – przyspiesza suszenie ubrań, dzięki czemu można zaoszczędzić czas, co jest niezwykle istotne przy szybkim tempie życia. Po wyjęciu ubrań z suszarki, będą one gładkie i przyjemnie w dotyku, dzięki podwójnemu systemowi filtrów separujących „kłaczki” z tkanin.

W okresie zimowym szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na czyszczenie ubrań, pościeli, a jeśli w domu są małe dzieci to także na wspomniane pluszowe zabawki. Chcąc utrzymać odzież w dobrej kondycji i dokładnie usunąć z nich alergeny, warto zastanowić się nad wyborem sprzętu, który nam to umożliwi.

Weź udział w dyskusji:
Jak w okresie zimowym dbać o ubrania, aby usunąć z nich alergeny? Podpowiadamy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl