Trendy w pielęgnacji skóry, które powinna znać każda kobieta

Rynek kosmetyczny rozwija się i dynamicznie rozrasta, przynosząc coraz to nowsze rozwiązania. Ma to wpływ nie tylko na asortyment w sklepach, lecz także na nas oraz zawartość naszych kosmetyczek. Oto najważniejsze trendy pielęgnacyjne, które będą królować w 2020 roku. Pielęgnacja jest zdecydowanie najważniejsza.

Czytamy etykiety

Konsumentki są coraz bardziej świadome i wymagające. Jeszcze uważniej niż kiedyś sprawdzają składy kosmetyków, które nakładają na skórę. Ta uważność zapoczątkowała trend na powrót do naturalnych receptur na bazie roślin, pozyskiwanie surowców w sposób zrównoważony i korzystanie z produktów z ekologicznych upraw. Kolejnym krokiem jest usuwanie ze składów kosmetyków kontrowersyjnych i potencjalnie toksycznych składników, które zamiast pielęgnować, zwyczajnie szkodzą naszej cerze. 

Zadbana cera podstawą makijażu

Makijażyści są ze sobą zgodni – podstawą makijażu jest odpowiednio wypielęgnowana cera. Wiele marek, które do tej pory nie były bezpośrednio związane z produktami pielęgnacyjnymi, wprowadzą do swojej oferty również takie kosmetyki.

Jedną z takich marek jest, dostępna wyłącznie w perfumeriach Sephora, Huda Beauty. „Prawdziwe piękno zaczyna się od skóry, dlatego rozpoczęłam moją nową linię produktów do pielęgnacji skóry Wishful z Yo Glow Enzyme Scrub, produktem złuszczającym o rozświetlających właściwościach” – mówi założycielka marki, Huda Kattan. Enzyme Scrub to delikatny, ale mocny peeling złuszczający z domieszką kombinacji enzymów ananasa i papai oraz BHA i AHA, które pozostawiają na skórze efektowny, godny podziwu blask. Ten lekki, mleczny peeling delikatnie usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.. W ten sposób zapewnia natychmiastowe rozjaśnienie skóry, a to sprawia, że stanowi świetną bazę do trwałego makijażu.

Dwuetapowy demakijaż

Dwuetapowy demakijaż wywodzi się z rytuału koreańskiej pielęgnacji i polega na zmywaniu makijażu dwoma różnymi produktami. Pierwszym etapem jest olejek myjący, który rozpuszcza makijaż oraz usuwa wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia. Kolejnym etapem jest kosmetyk na bazie wody, który jeszcze dokładniej umyje twarz, a także pozbędzie się resztek olejku. Ten sposób demakijażu pozwala niezwykle skutecznie oczyścić skórę. Musimy pamiętać, że to właśnie brudna cera jest często przyczyną powstawania niedoskonałości.

Yo Glow Enzyme Scrub dostępny jest wyłącznie w perfumeriach Sephora i na sephora.pl

Weź udział w dyskusji:
Trendy w pielęgnacji skóry, które powinna znać każda kobieta
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl