#Supersenior w internecie. Play rusza z rewelacyjną akcją, która ułatwi poruszanie się po świecie online

Jak korzystać z Instagrama i komunikatorów? Skąd pobierać aplikacje? Jak zapłacić fakturę online? To łatwiejsze niż pozornie mogłoby się wydawać. Z pomocą przychodzi sieć Play. #Supersenior dzięki nowym umiejętnościom będzie mógł bez obaw, a ze swobodą i przyjemnością poruszać się po świecie online na swoim smartfonie.

Ciekawi was świat online, ale nie wiecie, jak się po nim poruszać? Mimo że początki bywają trudne, bardzo szybko zasady okazują się banalnie proste.

Play dla seniorów

Jeśli nie wiecie, jak się za to zabrać, mamy dla was dobrą wiadomość. Niedawno ruszył nowy cykl wideoporadników "Play dla Seniorów", w którym Zosia Zborowska-Wrona oraz jej mama Maria Winiarska przekazują wiedzę i przydatne wskazówki każdemu, kto chce zacząć swoją przygodę ze smartfonem. Wszystkie odcinki serii znajdziecie na dedykowanej stronie Play oraz na specjalnej playliście na kanale YouTube operatora.

W skrócie są to zwięzłe wideo przewodniki z solidną porcją wiedzy na temat świata online dla niewtajemniczonych. Dowiecie się z nich m.in., jak włączyć internet w smartfonie i skąd pobierać aplikacje, jak robić i przesyłać zdjęcia, jak korzystać z Instagrama, Facebooka czy Whatsappa, jak zapłacić fakturę za telefon bez wychodzenia z domu i jak doładować konto. Dzięki filmom przekonacie się, że wszystko to jest bardzo proste i nie potrzeba dużo czasu, by opanować tego typu umiejętności.

 

#supersenior w internecie

Akcję Play wspiera Dancing Międzypokoleniowy, czyli projekt, którego ideą jest przełamywanie stereotypów związanych ze starością oraz walka z wykluczeniem społecznym seniorów. W ramach tej współpracy, na profilu Play na Instagramie pojawią się m.in. live’y (relacje wideo na żywo) z silver influencerami, czyli influencerami seniorami, należącymi do społeczności Dancingu Międzypokoleniowego. Już wiadomo, że w akcję zaangażowali się m.in. specjalizująca się w tematyce fitness Irena Wielocha, zajmujący się modą Jan Adamski i Krystyna Balakier oraz zafascynowana światem kulinarnym Elwira Kołodziejczyk.

materiałmateriał promocyjny

Konkurs ze świetnymi nagrodami

Jest jeszcze dodatkowa motywacja do nauki poruszania się w świecie online. Uwiecznieniem akcji jest konkurs, w którym seniorzy będą mieli możliwość wygrania smartfony marki Samsung, będącej również partnerem całej akcji. Zasady są bardzo proste. Uczestnicy będą musieli pochwalić się umiejętnościami, które zdobyli dzięki filmom zrealizowanym przez Play wraz z Zosią Zborowską-Wroną i Marią Winiarską. Dlatego w trakcie nauki warto robić zdjęcia, zrzuty ekranu czy nagrywać filmy, by potem móc je wysłać na konkurs.

Warto być na bieżąco, bo to dopiero początek działań marki Play, które mają na celu wsparcie seniorów. W przyszłości sieć planuje także inne akcje, w których będzie zachęcać do aktywnego uczestnictwa w świecie online. Rozpoznacie je dzięki wspólnemu hasztagowi #supersenior. 

Weź udział w dyskusji:
#Supersenior w internecie. Play rusza z rewelacyjną akcją, która ułatwi poruszanie się po świecie online
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl