Tęsknisz za gorącym latem i podróżami? Oto najlepsze seriale, w których nie zabraknie pięknych krajobrazów, pasji oraz miłości

Tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle. Nie spędzimy ich już na beztroskich podróżach. Wybrałyśmy seriale, dzięki którym przeniesiecie do innych krajów bez wychodzenia z domu.

Podróż na południe Włoch

Nasz faworyt to "Genialna przyjaciółka". Dzięki tej produkcji odwiedzicie południe Włoch i poczujecie klimat Neapolu z lat 50. i 60. ubiegłego wieku, odwiedzicie Ischię, czyli jedną z najbardziej malowniczych wysp Morza Tyrreńskiego, a także Pizę. Jest to więc świetna propozycja dla fanów włoskich krajobrazów, którzy tęsknią za podróżami na południe Europy.

HBOHBO materiał promocyjny


  

Cykl neapolitański autorstwa Eleny Ferrante, na podstawie którego nakręcono serial, to światowy bestseller. Wielu jej fanów (w tym nasze redaktorki) w oczekiwaniu na trzeci sezon kupiło książki Ferrante, aby poznać dalsze losy bohaterów. 

To historia trwającej ponad sześćdziesiąt lat przyjaźni dwóch kobiet - Eleny i Lili. Łączy je nietypowa relacja. Z jednej strony są przyjaciółkami, z drugiej bardzo często ze sobą rywalizują. Oprócz ciekawych relacji międzyludzki i pięknych włoskich krajobrazów w serialu dostajemy także wgląd w bolączki, z jakimi musiały zmagać się kobiety w połowie ubiegłego stulecia.

Czy "rzucenie wszystkiego" to dobry pomysł?

Wiele osób snuje fantazje na temat całkowitej zmiany swojego życia. Co będzie, jeśli zdecydujemy się na radykalne kroki i porzucimy stabilizację dla czegoś nowego i ekscytującego? Problem ten został doskonale ukazany w "Ucieczce". Jeśli dopadają was tego typu przemyślenia, zachęcamy do obejrzenia serialu. 

Ruby jest przeciętną żoną z amerykańskiego przedmieścia. Mimo że pozornie w jej życiu wszystko układa się dobrze, jest bardzo nieszczęśliwa. Wszystko zmienia SMS o treści "RUN", którego dostaje od swojego byłego chłopaka Billy'ego.

HBO HBO  materiał promocyjny

Siedemnaście lat temu, gdy byli parą, zawarli pakt, który przewidywał, że jeśli jedno z nich wyśle taką wiadomość, a drugie odpowie tym samym, porzucą wszystko i rozpoczną wspólną podróż po Ameryce. Tak też się dzieje. Ruby spotyka się z Billym na dworcu Grand Central w Nowym Jorku i wsiadają do pociągu. Oprócz śledzenia losów bohaterów będziecie mogli także podziwiać różnorodne krajobrazy, gdyż ich podróż zaczyna się w Nowym Jorku, a kończy w słonecznej Kalifornii. 

Mimo upływu lat między dawnymi kochankami nadal iskrzy. Jednak czy to wystarczy, żeby całkowicie zmienić ich życie? Czy wspólna podróż i "rzucenie wszystkiego" były dobrym pomysłem? 

Emocjonujący pościg po świecie

HBOHBO materiał promocyjny

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także propozycji dla fanów kryminalnych historii. Jedną z najciekawszych produkcji ostatnich lat jest "Obsesja Eve". Sprytna agentka brytyjskich tajnych służby wywiadowczych i przebiegła morderczyni zaczynają prowadzić ze sobą niebezpieczną grę. - Myślę o tobie cały czas. O tym, w co jesteś ubrana, co robisz i z kim to robisz - mówi w jednym z odcinków agentka.

Efekt tej obsesji to emocjonujący pościg jednej za drugą po całym świecie. Dlatego oprócz poznawania różnych zakątków Londynu, czekają was także wycieczki po innych europejskich miastach - m.in. Paryżu, Berlinie, Barcelonie, Rzymie i Bukareszcie.

Serialowi pikanterii dodaje fakt, że wiele ukazanych w nim zbrodni zostało zainspirowanych prawdziwymi sprawami kryminalnymi. Jak zdradził w rozmowie z BBC Gordon Corera, który uczestniczył w pracach nad scenariuszem, niektóre z nich wydarzyły się kilkadziesiąt lat temu i do tej pory były mało znane.

HBOHBO materiał promocyjny

Inne seriale, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę to "Babylon Berlin", w którym przeniesiecie się do Berlina lat 20. ubiegłego stulecia, "Foodie Love", dzięki któremu poznacie klimatyczne knajpki Barcelony, a także "Wielka", który z przymrużeniem oka pokazuje życie Katarzyny Wielkiej w XVII-wiecznej Rosji.

Sztuka nie zna granic

Nasza ostatnia propozycja jest inna niż wszystkie. Po pierwsze to antologia 14 filmów, a nie serial. Po drugie, mimo że nie dotyczy wypraw i uniesień miłosnych, wyzwala ogrom uczuć, z którymi borykaliśmy w się w ostatnich miesiącach.

Na wiele z dręczących nas w tym czasie pytań odpowiedzieli polscy filmowcy. Artyści tworzący antologię "W domu” udowodnili, że sztuka nie zna granic i nawet w czasie pandemii można z powodzeniem tworzyć filmy. - To świetna okazja, żeby przyjrzeć się swoim własnym uczuciom podczas lockdownu, uczuciom, które, jak sądzę, podziela wielu z nas. Kiedy spędzamy tyle czasu sami i ze swoimi rodzinami, jesteśmy w stanie powiedzieć coś o wszystkich innych. W jakiś sposób izolacja może nas połączyć – powiedział zaangażowany w projekt Magnus von Horn.

HBOHBO materiał promocyjny

Artystów obowiązywały pewne zasady. Filmy musiały dziać się w czasie pandemii; nie mogły trwać dłużej niż 10 minut; wszystkie musiały uwzględniać wprowadzone na czas pandemii restrykcje; twórcy musieli przygotować filmy samodzielnie w czasie czterech tygodni, mając pełną dowolność w kwestii formy i gatunku.

 

Podróż na południe Włoch, wycieczka po Stanach Zjednoczonych czy może emocjonujący pościg po najważniejszych stolicach Europy? Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie seriale są dostępne w HBO GO. Nie zapomnijcie także o antologii "W domu". 14 odcinków polskiej produkcji możecie oglądać już od 16 lipca.

Więcej o: