Coliving to nowy trend wśród młodych ludzi. Jak teraz chcą mieszkać studenci?

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Wielu młodych ludzi ma dylemat w związku z wyborem odpowiedniego lokum na czas studiów. Rośnie coraz większe zainteresowanie colivingiem. To nowoczesna forma wspólnego mieszkania, którą zapewniają m.in. prywatne akademiki, takie jak Student Depot. Dlaczego to rozwiązanie tak podoba się studentom i ich rodzicom?

Okres studiów to wyjątkowy czas dla młodych ludzi. Wielu z nich opuszcza wówczas rodzinne miejscowości i zaczyna samodzielne życie w mieście akademickim. W mieszkaniu zwykle studenci potrzebują prywatności i przestrzeni, w której będą mieli odpowiednie warunki do nauki, ale także dostępu do społeczności - stąd zainteresowanie colivingiem. 

Coliving to połączenie prywatności z możliwością kontaktu z innymi

Coraz więcej studentów chce mieszkać blisko ludzi, z którymi łączy wspólne zainteresowania, czy podobny styl życia. Standard zwykłych akademików nie jest jednak wystarczający dla wielu z nich. Z kolei zarówno studenci, jak i rodzice, wspierający swoje dorosłe pociechy finansowo w czasie zdobywania wykształcenia, zdają sobie sprawę z tego, że mieszkając w kawalerce, nie ma się takiego dostępu do społeczności.

Coliving to trend, który łączy koncepcję wspólnoty z zachowaniem komfortu i indywidualności. To forma mieszkania, zapewniająca prywatność i przestrzeń dla siebie, ale jednocześnie dostęp do społeczności i możliwość kontaktu z innymi mieszkańcami w częściach wspólnych, gdy tylko ma się na to czas i ochotę. Oparte na idei colivingu są m.in. akademiki Student Depot.

Nowy trend w akademikach prywatnych 

Akademiki Student Depot znajdują się w centrach największych miast akademickich, w pobliżu uczelni i węzłów komunikacyjnych, tak aby dojazd lub dojście były jak najprostsze. Ich misją jest zapewnienie maksimum komfortu przy utrzymaniu atrakcyjnej ceny.

Mieszkanie z antresoląMieszkanie z antresolą Student Depot/ materiał promocyjny

W budynkach Student Depot znajdują się przestrzenie mieszkalne w pełni umeblowane. Są to głównie lokale jedno i dwuosobowe. Większość pokoi posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny i własną łazienkę. Student ma zapewnione miejscu do wypoczynku i nauki. 

Coworking ułatwia koncentracjęCoworking ułatwia koncentrację Student Depot/ materiał promocyjny

Strefy colivingu - przestrzeń do tworzenia wspomnień 

W akademikach Student Depot znajdują się strefy cichej nauki, gdzie łatwiej się skoncentrować. Projektanci zadbali również o środowisko do interakcji. Młodzi ludzie mogą spędzać czas w strefach colivingu - wspierać się, uczyć od siebie, spędzać miło czas i tworzyć wspomnienia. Studenci mają dostęp m.in. do strefy relaksu, siłowni, czy klubokawiarni tylko dla mieszkańców.

Siłownia wieczoremSiłownia wieczorem Student Depot/ materiał promocyjny

"Można poczuć się prawie jak w domu"

Student Depot to jedne z ulubionych miejsc studentów z zagranicy. Dzięki obecności osób z różnych krajów Polacy mają możliwość ćwiczenia języków obcych. Młodzi ludzie chwalą sobie atmosferę, jaka jest w akademikach.

W Salsie mieszkałam przez ostatnie dwa lata studiów i bardzo żałuję, że wcześniej nie było takiego miejsca w Łodzi. Super atmosfera. Można poczuć się prawie jak w domu. Poznałam mnóstwo fajnych ludzi i podszkoliłam angielski. Z niektórymi pewnie będę miała kontakt do końca życia

- twierdzi Róża, mieszkanka Student Depot w Łodzi. 

Strefa ColivingStrefa Coliving Student Depot/ materiał promocyjny

Całodobowa ochrona mieszkańców

Zaletą grupy akademików Student Depot jest także 6-letnie doświadczenie na polskim rynku -– opowiedziała Jolanta Bubel CEO Student Depot Zapewniamy 2400 miejsc dla studentów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Lublinie. Najemcy mogą czuć się bezpiecznie - czuwa nad nimi całodobowa ochrona oraz system monitoringu wspólnych przestrzeni. Większość rodziców naszych najemców mówi nam, że załuje, że takich akademików nie było, gdy sami studiowali i wielu chętnie wybrałoby właśnie takie miejsce blisko innych a jednocześnie z pełną prywatnością, gdyby tylko to było możliwe.

Więcej informacji o obiektach Student Depot na stronie: studentdepot.pl

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Coliving to nowy trend wśród młodych ludzi. Jak teraz chcą mieszkać studenci?
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl