Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą, by nie uległy zniszczeniu? Wszystko, co musisz wiedzieć o termoochronie

Każda z nas marzy o gęstych i lśniących włosach. Niestety bardzo łatwo je osłabić lub zniszczyć, szczególnie podczas regularnej, codziennej stylizacji. Na szczęście można zredukować uszkodzenia, które powstają pod wpływem działania wysokiej temperatury. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Fryzura to nasza wizytówka. O każdy rodzaj włosów należy odpowiednio zadbać, ponieważ pasma, nawet te, które wyglądają na mocne, łatwo mogą ulec zniszczeniu. To, co osłabia nasze włosy, to m.in. częste farbowanie, rozjaśnianie, tapirowanie, przedłużanie, brak odpowiedniej pielęgnacji oraz codzienna stylizacja - szczególnie jeśli regularnie sięgamy po prostownicę czy lokówkę.  

Zadbaj o ochronę włosów podczas stylizacji 

Brak odpowiedniej ochrony włosów podczas ich stylizacji z wykorzystaniem urządzeń o wysokiej temperaturze może sprawić, że pasma staną się suche, szorstkie i łamliwe. Dzięki odpowiednim nawykom możemy zminimalizować te skutki. Termoochrona to jedno z podstawowych działań, na które powinny zdecydować się kobiety korzystające z urządzeń do stylizacji.

Co należy zrobić, aby zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą? 

Stosuj kosmetyki termoochronne. Na rynku dostępne są różne kosmetyki termoochronne do włosów - w postaci sprayu, żelu, pianki, czy kremu. Niektóre produkty są np. przeznaczone do stworzenia sprężystych loków. Kosmetyki termoochronne powinno się użyć przed narażeniem włosów na działanie wysokiej temperatury. Najpopularniejszymi środkami termoochronnymi są spraye, np. produkt TRESemmé Biotin+ Repair 7. Przed wysuszeniem należy spryskać nim włosy. Dla dodatkowej ochrony, możemy użyć preparatu ponownie przed użyciem prostownicy, czy lokówki. Kosmetyk pomaga zabezpieczyć włosy przed negatywnym działaniem wysokiej temperatury, m.in. ograniczyć ich łamanie i puszenie.

Poza zastosowaniem termoochrony należy również zadbać o wzmocnienie włosów podczas codziennej pielęgnacji, m.in. poprzez stosowanie delikatnych szamponów, odżywek i kosmetyków o udowodnionym działaniu regeneracyjnym na włosy, np. Biotin+7 Repair. Dzięki tym produktom włosy będą mocniejsze, odpowiednio nawilżone i bardziej odporne na uszkodzenia.  

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą, by nie uległy zniszczeniu? Wszystko, co musisz wiedzieć o termoochronie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl