Czekolada nigdy nam się nie znudzi? Słodka historia Czekolady Mocno Mlecznej

Czekolada jest znana człowiekowi od wieków. Na początku była kojarzona z boską mocą, a napój z ziaren kakaowca był w Mezoameryce wykorzystywany do religijnych rytuałów i podczas królewskich uroczystości. Dziś przyjemność jej smaku może poczuć każdy, a znana marka czekolady przygotowała dla nas tabliczkę w prawdziwie wyjątkowym - mocno mlecznym wydaniu.

Nie ma osoby, która nie spróbowałaby choć raz czekolad i innych słodkości sygnowanych nazwiskiem E.Wedel. Słynna czekoladowa marka od 1851 roku dopieszcza kubki smakowe pierwotnie warszawiaków, a dziś dociera już do wielu wielbicieli słodkości w najodleglejszych zakątkach świata. Od początku swojej działalności dostarcza doskonałych wrażeń smakowych i do tej pory nie przestaje się rozwijać, wprowadzając nieustannie nowe propozycje.

Autorka ulubionych słodkości Polaków

Zapach czekolady unosi się nad warszawskim Kamionkiem, a majestat usytuowanej tam fabryki E.Wedel przypomina o tradycji i historii tego wspaniałego miejsca. To tam z inicjatywy Jana Wedla, wnuka założyciela marki, powstała receptura kultowych pianek Ptasie Mleczko®. Najnowszym odkryciem, które powstaje w fabryce przy ul. Zamoyskiego w Warszawie, jest czekolada Mocno Mleczna. Jej recepturę opracowała Renata Kamińska, wybitna czekoladniczka E.Wedel, która stworzyła znane nam smaki m.in.  najpopularniejszą w Polsce czekoladę gorzką od E.Wedel, unikalną czekoladę białą karmelową czy dobrze znany baton Pawełek.

Tajemnica nowej tabliczki polega na wyjątkowych proporcjach czekolady i mleka, co w efekcie daje delikatną konsystencję, a ta sprawia, że każdy kawałek czekolady idealnie rozpływa się w ustach. Fani niespodzianek nie będą zawiedzeni, ponieważ czekolada Mocno Mleczna jest do kupienia również w trzech wariantach z dodatkami: z pysznymi bakaliami, z miodowymi płatkami corn flakes oraz z chrupiącymi orzechami laskowymi.

Czekolada Mocno MlecznaCzekolada Mocno Mleczna materiał promocyjny

Zupełnie nowy wygląd

Tych czekolad nie znajdziecie już w typowych wedlowskich granatowych opakowaniach. Od teraz na półkach sklepowych wypatrujcie ich rozjaśnionej, błękitnej wersji - w przypadku czekolad mlecznych. Natomiast gorzkie smaki prezentują się w nowym, ciemnoniebieskim odcieniu. Co więcej, od teraz każde opakowanie, w które zawinięta jest tabliczka czekolady, zdobią również sylwetki chłopca i zebry. Bohaterowie E.Wedel pojawiają się na nich w zabawnych scenkach, dzięki czemu każde opakowanie staje się zupełnie wyjątkowe.

Chłopiec na zebrze ma już blisko 100 lat

Chłopiec na zebrzeChłopiec na zebrze materiał promocyjny

Do dzisiaj fabryka E.Wedel znajduje się na warszawskim Kamionku. Inny adres, znany amatorom słodkości, to kamienica na ul. Szpitalnej 8, gdzie mieści się najstarsza wedlowska Pijalnia Czekolady. Na szczycie budynku widnieje znany mieszkańcom stolicy neon, który przedstawia właśnie chłopca na zebrze. Projekt grafiki powstał w 1926 roku, a stworzył go Leonetto Cappiello, włoski malarz i karykaturzysta nazywany “ojcem nowoczesnej reklamy”. Dzięki tej współpracy polska firma mogła poszczycić się prawdziwie światowym designem. Dzieło Włocha widniało na opakowaniach wedlowskich czekolad oraz w witrynach sklepowych - również tych w Paryżu i Nowym Jorku.

Grafika trafiła nawet na kadłub samolotu Jana Wedla. Maszyna typu RWD-13 służyła przede wszystkim usprawnieniu logistyki; dostarczała wedlowskie wyroby za granicę. W lecie, nad polskim morzem samolot zrzucał plażowiczom ulotki reklamowe i słodkie przekąski. Samolot, opatrzony grafiką Leonetta Cappiello był nowoczesnym nośnikiem reklamowym.

Rysunek chłopca na zebrze przeszedł do tej pory kilka modyfikacji, by w odświeżonej wersji trafić na nowe opakowania czekolad, w tym również najnowszej Mocno Mlecznej E.Wedel. Musicie ją zobaczyć i spróbować!

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Czekolada nigdy nam się nie znudzi? Słodka historia Czekolady Mocno Mlecznej
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl