Planujesz z przyjaciółkami wypad do SPA? Oto jedna z ciekawszych propozycji

Weekend w SPA z przyjaciółkami to doskonała forma odpoczynku, która będzie prawdziwym zastrzykiem energii o każdej porze roku. Zaproponuj wyjazd bliskim osobom, z którymi doskonale się dogadujesz i razem zróbcie coś dobrego dla duszy oraz ciała. Jeżeli zastanawiasz się, w jakie miejsce warto pojechać, zapoznaj się naszą propozycją.

Chęć odpoczynku i odskoczni od szarej rzeczywistości jest naszą naturalną potrzebą, a nie tylko gorące miesiące sprzyjają babskim wypadom z przyjaciółkami. Od czasu do czasu warto pozwolić sobie na relaks, odrobinę luksusu i regenerację zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Spędź miło czas na długich rozmowach w pięknym otoczeniu i towarzystwie osób, które rozumieją cię, jak nikt inny. Pozostało tylko pytanie, jakie SPA wybrać? Przedstawiamy jedną z najciekawszych pozycji.

Dlaczego SPA Burgenlandzie?

Na wyjazd z przyjaciółkami warto wybrać miejsce, które ma zarówno liczne zasoby lecznicze, jak i doświadczonych ekspertów, wykonujących profesjonalne zabiegi. Wiele do zaoferowania ma pod tym względem Burgenland — najbardziej wysunięty na wschód i najmłodszy kraj związkowy Austrii, który nie bez powodu jest nazywany „krainą dobrego samopoczucia". To właśnie tu możesz skorzystać z szerokiej gamy zabiegów — od oczyszczającej skórą kredy, przez leczniczy torf z głębin, po rozgrzewającą wodę termalną.

Cenne właściwości wody

Woda płynąca ze źródeł w Burgenlandzie jest znana także poza granicami kraju. Nie tylko orzeźwia, ale również dostarcza organizmowi cennych minerałów. Woda z Sulzquelle w Piringsdorfie w środkowej części Burgenlandu jest bogata w żelazo i siarkę. Pomaga przy problemach zdrowotnych z nerkami i wspomaga leczenie chorób sercowo-naczyniowych. Z kolei woda termalna w kąpieliskach leczniczych łagodzi ból, napięcie mięśni i skutecznie przeciwdziała stresowi oraz zmęczeniu. Z jej cennych właściwości można skorzystać, biorąc kąpiel w basenach rekreacyjnych. Lecznicza woda w Burgenlandzie tryska z pięciu źródeł i zasila kąpieliska termalne oraz baseny wellness w Stegerbach, Lutzmannsburgu, Bad Tatzmannsdorf, Fraeunkirchen oraz Bad Bas Sauerbrunn.

Torf idealny na bóle stawów

Przebywając w Burgenlandzie warto skorzystać z naturalnej mocy ziemi. Codziennie świeżo wycinany torf z Bad Tatzmannsdorfu jest wykorzystywany przy bólach kręgosłupa oraz stawów. Jego skuteczności terapeutyczna jest udowodniona naukowo, a z tego typu zabiegom można poddać się w uzdrowisku Reduce.

Panońska kreda na piękną cerę

Wypielęgnowana cera jest jedynie efektem ubocznym zabiegów odnowy biologicznej z użyciem kredy panońskiej z Leithagebrige. Ten naturalny związek ma działanie przeciwzapalne i detoksykujące. Zabiegom z zastosowaniem kredy panońskiej można poddać się w prywatnym hotelu Das-Schmidt.

Wino nie tylko dla smaku

Burgenland zachwyca krajobrazami pięknych winnic. Wino i winogrona mają również zastosowanie kosmetyczne. Goście hotelu Das-Schmidt w Mörbisch mogą poddać się zabiegom upiększającym dla skóry z użyciem wyjątkowego trunku.

Bogaty wybór saun

Zwolennicy saun z pewnością będą zachwyceni ich bogatą ofertą w Burgenlandzie. Trzeba zaznaczyć, że wodne atrakcje łaźni AVITA Therme w Bad Tatzmannsdorf zajmują powierzchnię 2000 m², a goście mają do wyboru 15 basenów i aż 24 sauny. Zabierz przyjaciółki do sauny nad jeziorem w St. Martins Therme & Lodge  i skorzystajcie z łaźni, które przyciągają atmosferą tataraku i trzciny, bogatą ofertą kąpieli i saun z basenami wewnętrznymi i odkrytymi oraz pomieszczeniami do odpoczynku z widokiem na przyrodę. Jeżeli do Burgenlandu wybieracie się z małymi dziećmi wprost idealna będzie dla was ciesząca się opinią najbardziej przyjaznej rodzinom łaźni termalnej w Austrii Sonnentherme Lutzmannsburg. To właśnie tu z myślą o rodzicach z dziećmi wydzielono obszar "Baby World", gdzie znajdują się atrakcje dla niemowląt i małych dzieci oraz specjalne pomieszczenia do przewijania. Większe dzieci będą mogły skorzystać z sensacyjnych zjeżdżalń wodnych, jak na przykład 270-metrowej "Monster Ride" i doświadczyć magicznych światów w okularach wirtualnej rzeczywistości np. nurkując  wśród raf koralowych i wraków statków lub pływając z żółwiami i gigantycznymi wielorybami. 

To, z jakich zabiegów skorzystacie, zależy tylko od was. Możecie mieć jednak pewność, że pobyt w Burgenlandzie pomoże wam odzyskać siły i naładować baterie. Ten kraj związkowy Austrii przyciąga bardzo bogatą ofertą wellness (uwzględniającą masaże, baseny, różne oferty kosmetyczne), malowniczymi widokami oraz aromatyczną, lokalną kuchnią. Znajdziecie tu ponad tuzin hoteli posiadających własne SPA, co więcej, część z nich jest połączona ze SPA publicznym specjalnymi przejściami dostępnymi dla gości hotelowych. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Burgenland oferuje również wiele innych atrakcji, a ze względu na łagodny klimat, aktywności na dworze są tu możliwe przez cały rok. W wolnej chwili będziecie mogły nacieszyć wzrok lokalnymi krajobrazami i skorzystać z przyrody, podczas jazdy na rowerze, gry w golfa czy pieszych wędrówek po Kotlinie Panońskiej. Z pewnością nie będziecie się nudzić!

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Planujesz z przyjaciółkami wypad do SPA? Oto jedna z ciekawszych propozycji
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl