Jak dobrać płaszcz do sylwetki? Sprawdź, jaki płaszcz pasuje do twojej figury

Wybór płaszcza na zimę nie zawsze jest prostą sprawą. Mnogość modeli, kolorów czy materiałów, z których ubranie jest wykonane, sprawia, że część z nas długo zastanawia się, zanim wybierze najlepszy płaszcz dla siebie. Zależy nam też na tym, żeby płaszcz dobrze się układał i współgrał z naszą sylwetką. Dlatego podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy fason do swojej figury.

Każda kobieta jest inna, ma inną sylwetkę, proporcje ciała. Można jednak wyróżnić kilka typów kobiecych figur: gruszkę, jabłko, klepsydrę oraz paprykę. Warto zastanowić się, do którego z nich jest wam najbliżej, nawet jeżeli żaden z nich nie odpowiada waszej figurze w stu procentach. To pomoże w wyborze płaszcza, w którym będziecie czuć się swobodnie i komfortowo. Szeroką ofertą może się pochwalić polska marka odzieżowa CARRY, która przygotowała płaszcze i kurtki nie tylko na każdą pogodę, lecz także w rozmaitych wzorach i fasonach.

Płaszcze dla kobiet o sylwetce gruszki

Taka sylwetka charakteryzuje się szerszymi biodrami i węższymi ramionami. Przy wyborze płaszcza w tym przypadku należy skupić się na podkreśleniu górnych partii ciała. Warto szukać modeli, które mają pagony na ramionach i szersze klapy. Najlepsza długość płaszcza dla pań gruszek to 3/4. Dobrze sprawdzą się płaszcze jednorzędowe i lekko rozszerzane ku dołowi. Możecie też przymierzyć model, który podkreśli wcięcie w talii. Lepiej natomiast unikać fasonów luźnych, tzw. over size.

Płaszcz, który podkreśli górne partie ciałaPłaszcz, który podkreśli górne partie ciała fancy / Shutterstock

Płaszcze dla kobiet o sylwetce jabłka

O takim typie mogą mówić kobiety, które mają większy biust, szersze biodra i nieduże wcięcie w talii. Najlepszym wyborem w przypadku sylwetki jabłka będą proste, jednorzędowe płaszcze do kolan. Lepiej zrezygnować z dwurzędowych, które optycznie poszerzają. Panie o takim lub zbliżonym typie figury mogą również postawić na płaszcze z większym i głębszym dekoltem oraz z zaakcentowaną wysoko talią - wówczas sylwetka wyda się smuklejsza.

Prosty płaszcz jednorzędowyProsty płaszcz jednorzędowy Andrey Arkusha / Shutterstock

Płaszcze dla kobiet o sylwetce klepsydry

Panie o figurze klepsydry mają pełne biodra oraz biust, a do tego wąską talię. Z taką sylwetką dobrze współgrają płaszcze, które podkreślą talię, np. wiązanym czy zapinanym paskiem. Innym rozwiązaniem może być płaszcz zapinany na jeden guzik. Warto szukać też modeli jednorzędowych w kształcie litery A, czyli lekko rozszerzanych ku dołowi, ale nie rezygnujcie z przymierzania również dwurzędowych fasonów - w przypadku klepsydry można nieco poeksperymentować.

Płaszcz, który podkreśli talięPłaszcz, który podkreśli talię Olesya Kuprina / Shutterstock

Płaszcze dla kobiet o sylwetce papryki

O papryce, nazywanej też czasem kolumną lub prostokątem, mówimy, gdy biodra i ramiona są mniej więcej tej samej szerokości, zaś wcięcie w talii niewielkie. Dlatego panie, których figura jest zbliżona do papryki, powinny poszukać fasonów podkreślających talię oraz uwydatniających biodra.

W mocniejszym zarysowaniu talii pomogą nie tylko wiązane czy zapinane paski, lecz także różnego rodzaju detale, jak np. klapy czy klamry. Kobiety o takim typie sylwetki będą dobrze prezentować się również w płaszczach krótszych, lekko rozszerzanych na dole. Szukajcie też modeli z dekoltem w kształcie litery V, a także takich z dwurzędowym zapięciem.

Płaszcz dwurzędowyPłaszcz dwurzędowy Africa Studio / Shutterstock

Na pierwszy rzut oka sprostanie wszystkim wymaganiom może wydawać się trudne, jednak obecnie w sklepach wybór jest tak duży, że z pewnością uda wam się znaleźć wymarzony model. Całą masę wzorów i fasonów znajdziecie w sklepach CARRY. Są tam płaszcze nie tylko odpowiednio podkreślające różne typy sylwetki, lecz także solidnie wykonane i w przystępnej cenie. Ponadto ubrania oferowane przez polską markę dopasujecie również do swojego charakteru - wyrazicie nimi siebie, pokażecie, jakie jesteście, jaki macie nastrój, co odzwierciedla najnowsze hasło marki "Every You".

Dodatkowo, choć zima zbliża się wielkimi krokami, w CARRY czekają na was modele nie tylko na najchłodniejsze dni. Znajdziecie również kurtki i płaszcze na często zaskakującą i nieprzewidywalną jesienną pogodę.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak dobrać płaszcz do sylwetki? Sprawdź, jaki płaszcz pasuje do twojej figury
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl