Dbanie o jakość powietrza w domu jest istotne nie tylko dla alergików. Oto sposoby, dzięki którym zadbasz o zdrowie swoje oraz domowników przez cały rok

Każda pora roku niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia, które bezpośrednio wpływają na stan naszego zdrowia. Jesienią i zimą walczymy z wirusami i bakteriami powodującymi różne choroby, a także ze smogiem posiadającym substancje niebezpieczne dla naszych płuc. Wiosną i latem z kolei atakują nas liczne alergeny powodujące alergie i dolegliwości skórne. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne oczyszczacze powietrza.

Osłabiona odporność jesienią i zimą w połączeniu z wirusami i bakteriami powodują zwiększone ryzyko zachorowania na grypy i przeziębienia. Dodatkowo zbyt suche powietrze wskutek ogrzewania pomieszczeń wcale nie ułatwia sytuacji. W dbaniu o nasze zdrowie pomogą oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air z unikatową technologią Plasmacluster.

SharpSharp materiał promocyjny

Technologia Plasmacluster - pomocna przez cały rok

Plasmacluster to innowacyjna technologia, która w bezpieczny sposób – inspirowany naturą – jonizuje powietrze. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza niebezpieczne substancje zawarte w smogu, a także dezaktywuje szkodliwe wirusy, bakterie, kurz, roztocza, alergeny oraz sierść zwierząt. Technologia Plasmacluster jest zatem pomocna przez cały rok, a nie tylko jesienią i zimą.

Skuteczność technologii Plasmacluster jest potwierdzona wieloma niezależnymi badaniami i certyfikatami, które udowodniają, że unikatowa technologia dezaktywuje do 99% wirusów i bakterii różnego typu. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Nagasaki dowiedli z kolei, że Plasmacluster może pochwalić się wysoką, dochodzącą do 91,3% skutecznością w walce z koronawirusem SARS-Cov-2, powodującym chorobę Covid-19.

Technologia Plasmacluster dba zresztą nie tylko o redukcję bakterii i wirusów, ale również skutecznie redukuje nieprzyjemne zapachy, elektryczność statyczną i nawilża powietrze. Odpowiednie nawilżenie powietrza ma dobry wpływ na górne drogi oddechowe, a także niebagatelny wpływ na skórę.

 

Technologia Plasmacluster - jak działa?

Plasmacluster to technologia opatentowana przez firmę Sharp - jest więc unikatowa dla oczyszczaczy powietrza tej marki. Wyposażone w nią są choćby modele UA-KIL60E-W czy UA-KIL80E-W. Skuteczność technologii Plasmacluster jest na bieżąco potwierdzana badaniami naukowymi, co do tej pory znalazło odzwierciedlenie w 13 certyfikatach z ośrodków badawczych na całym świecie.

Na czym polega działanie Plasmacluster? Oto prosty schemat:

  • Krok 1. Do powietrza emitowane są bezpieczne jony dodatnie oraz ujemne, które skupiają się wokół cząstek zanieczyszczeń. To proces bliski natury, występujący naturalnie choćby w lasach.
  • Krok 2. Następuje rozkład zanieczyszczeń dzięki aktywnemu przyłączaniu się do nich jonów, które neutralizują swój ładunek i oddzielają szkodliwe substancje od powietrza. Następnie niepożądana cząsteczka jest neutralizowana.
  • Krok 3. Powstałe w ten sposób nieszkodliwe drobiny opadają na ziemię, przez co nie unoszą się już w powietrzu i nie stanowią zagrożenia.

Następstwem działania technologii Plasmacluster jest eliminacja aż 99 procent zanieczyszczeń, bakterii i wirusów z powietrza. A to z kolei pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Oprócz tego możemy cieszyć się rześką i świeżą atmosferą wokół nas.

Zainwestuj w zdrowie z oczyszczaczami powietrza Sharp

Podsumowując, oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air mają realny wpływ na nasze samopoczucie i poprawę stanu zdrowia. Zaopatrując się w urządzenie tego typu inwestujemy w lepsze powietrze, które nas otacza. Biorąc pod uwagę fakt, że modele takie jak UA-KIL60E-W czy UA-KIL80E-W mogą zadbać o pomieszczenia o powierzchni do 50 i 62m2, można je zastosować zatem nie tylko w domu, ale także w biurze, restauracjach, szpitalach czy punktach usługowych.

SharpSharp materiał promocyjny

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Dbanie o jakość powietrza w domu jest istotne nie tylko dla alergików. Oto sposoby, dzięki którym zadbasz o zdrowie swoje oraz domowników przez cały rok
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl