Na czym polega fenomen seriali o prawnikach i lekarzach? Nowy serial "Tajemnica zawodowa" w każdą środę!

Produkcje filmowe, które zawierają wątki medyczne i prawnicze, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Już dziś na antenie TVN zostanie wyemitowany nowy serial, który łączy obydwa elementy. W główne role wcieli się niezawodna obsada, m.in. Magdalena Różczka i Cezary Pazura. Premiera "Tajemnicy zawodowej" w każdą środę w TVN.

Wątki inspirowane prawdziwymi historiami, czyli o tym, dlaczego lubimy produkcje o lekarzach i prawnikach

Seriale medyczne od lat kradną nasze serca. Pokazują realia szpitalne i rozmaite wątki inspirowane prawdziwymi historiami. Produkcje medyczne biorą również pod lupę pacjenta, a wielu z nas wówczas utożsamia się z postaciami, których problemy są przedstawiane na ekranie. W końcu większość odbiorców zna z doświadczenia miejsca, takie jak szpital czy gabinet lekarski. Seriale pozwalają nam także dostrzec codzienność lekarzy, którzy nieraz zmagają się z problemami natury etycznej, czy walką o ludzkie życie. 

Nie mniej interesujące są dla nas produkcje o losach prawników, których życie zarówno prywatne, jak i zawodowe jest zazwyczaj skomplikowane i pełne intrygujących spraw: wielkich zagadek, trudnych rozpraw sądowych i żmudnej pracy, by wymierzyć sprawiedliwość. Nic dziwnego, że seriale o lekarzach i prawnikach to jedne z najchętniej oglądanych produkcji. Fascynują, ciekawią, czasem oburzają, a przede wszystkim - ukazują nam ludzką rzeczywistość z różnych perspektyw.

TVNTVN materiał promocyjny

Nowy serial TVN "Tajemnica zawodowa" łączy elementy medyczne z prawniczymi i pokazuje, w czym tkwi ich fenomen. Wydarzenia ukazane w produkcji udowadniają, że sala sądowa i operacyjna to często przestrzenie ludzkich wzruszeń oraz dramatów. 

"Tajemnica zawodowa" przedstawia nie tylko realia ze szpitali i sal sądowych, lecz także skomplikowane życie niegdyś idealnej rodziny. W roli głównej bohaterki Julii, prawniczki, zobaczymy Magdalenę Różczkę. Z kolei w postać Andrzeja - chirurga i męża Julii - wcielił się Cezary Pazura.

TVNTVN materiał promocyjny

Gdy prawda o podwójnym życiu chirurga wychodzi na jaw. "Tajemnica zawodowa" już dzisiaj

"Tajemnica zawodowa" opowiada o losach 38-letniej Julii, która po skończonych studiach prawniczych, związała się z lekarzem, chirurgiem ginekologiem - Andrzejem Żurawskim. 38-latka przez długi okres żyła w cieniu męża - odłożyła karierę na bok i zajmowała się wychowaniem dzieci. Andrzej niezbyt często bywał w domu. Julia tłumaczyła jednak jego nieobecność ciężką pracą, aż odkryła pewną tajemnicę.

Po 15 latach małżeństwa, w dniu rocznicy ślubu, 38-latka dowiaduje się, że Andrzej ją zdradza i prowadzi podwójne życie. Tymczasem Żurawski, zostaje zaatakowany przez nożownika w szpitalu, w którym pracuje. Nieprzytomny, ciężko ranny trafia na OIOM. Nożownik, który zaatakował Andrzeja Żurawskiego, oskarża chirurga o błąd w sztuce lekarskiej, który doprowadził jego żonę do utraty życia. Domaga się ogromnego odszkodowania, a w sądzie reprezentuje go ambitna prawniczka. 

Główna bohaterka serialu po odkryciu tajemnicy męża stanie przed ogromnym dylematem. Będzie musiała odłożyć uczucia na bok i obronić rodzinę. Julia, która dotychczas zajmowała się domem i dziećmi, obudzi w sobie pasję i będzie walczyć o oczyszczenie męża z zarzutów. Z kolei jedna z córek Żurawskich, która jest w nastoletnim wieku, będzie mierzyć się z niechęcią rówieśników, wywołaną oskarżeniami wobec jej ojca. 

TVNTVN materiał promocyjny

"Tajemnica zawodowa" z niezawodną obsadą i wątkami medyczno-prawniczymi w każą środę na antenie TVN i w serwisie Player.pl

Obok Magdaleny Różczki i Cezarego Pazury w "Tajemnicy zawodowej" będzie można zobaczyć innych znanych aktorów, m.in. Piotra Stramowskiego, Annę Dereszowską, Andrzeja Zielińskiego i Tamarę Arciuch. Pierwszy sezon "Tajemnicy zawodowej" obejmuje 10 odcinków, a za jego scenariusz odpowiadają Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Dorota Jankojć. Za kamerą stanęli Marek Lechki i Kristoffer Rus.

"Tajemnica zawodowa" będzie emitowana na antenie TVN o godz. 21.30 w środy od 17 lutego 2021 roku. Odcinki będą także dostępne w serwisie Player.pl.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Na czym polega fenomen seriali o prawnikach i lekarzach? Nowy serial "Tajemnica zawodowa" w każdą środę!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl