Chcesz, by ubrania służyły ci dłużej niż jeden sezon? Oto elementy, na które powinnaś zwracać uwagę

Zmieniają się czasy i nasze podejście do mody. Staramy się teraz kupować mniej. Stawiamy na te elementy garderoby, które pasują na różne okazje. To nie tylko ułatwia nam wybór stroju, lecz także jest zbawienne dla środowiska. By móc przez lata cieszyć się koszulkami, jeansami czy swetrami, musimy o nie odpowiednio dbać.

Electrolux od lat pomaga konsumentom w codziennych czynnościach, dopasowując swoje sprzęty do naszych potrzeb. Teraz chce nas też wesprzeć w ekologicznym i zrównoważonym podejściu do mody. W sierpniu 2020 marka ruszyła z kampanią "Pierz, susz, noś dłużej" promując przedłużanie życia odzieży oraz wspieranie idei gospodarki cyrkularnej. Ambasadorem kampanii jest znany projektant mody Tomasz Ossoliński. Promuje on koncepcję tworzenia własnej "szafy kapsułowej". Taka garderoba powinna składać się z klasycznych ubrań, które można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc różne stylizacje. Dzięki temu, szykując się rano do wyjścia, nie zastanawiamy się, co na siebie włożyć. Oczywiście nosząc często te same ubrania łatwiej o ich zużycie, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Tomasz OssolińskiTomasz Ossoliński fot. materiały promocyjne

"Szafa kapsułowa" na lata

Co powinno się znaleźć w "szafie kapsułowej"? Stawiajmy na klasyczne ubrania – jeansy, marynarki, t-shirty, koszule, które w zależności od dobranych dodatków, można wykorzystać na różne okazje. Lepiej sprawdzą się materiały bez wzorów i w stonowanych kolorach. Takie ubrania nie wychodzą z mody, dzięki czemu cały czas czujemy się w nich dobrze. Z pewnością dłużej posłużą nam produkty wysokiej jakości. Wybierając klasyczne elementy garderoby, zwracajmy uwagę na skład materiału i elementy wykończenia. Czasem inwestycja w droższe jeansy, koszulki lub sweter zaprocentuje, bo po wielu latach nadal będą dobrze wyglądać.

Jak dbać o ubrania?

Jeśli chcemy pocieszyć się naszymi ubraniami na dłużej, powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnację. Pomogą nam w tym sprzęty Electrolux ze specjalnej linii PerfectCare, które dbają o ubrania. Pralki obchodzą się łagodnie nawet z najdelikatniejszymi tkaninami, takimi jak wełna czy jedwab. Nasze ulubione rzeczy nie stracą fasonu i koloru. Nie musimy też prać ich zbyt często. Jeśli spodnie lub sweter nie są poplamione, a jedynie wymagają lekkiego odświeżenia, korzystajmy z krótkiego prania parowego FreshScent. Unikniemy uruchamiania całego cyklu, oszczędzając wodę i energię, a także nie nadwyrężając niepotrzebnie tkanin. Co więcej, system FreshScent pozwala też na odświeżenie ubrań, które pierze się chemicznie.

Nasze elementy garderoby nie lubią wysokich temperatur. Dzięki zastosowanej w pralkach Electrolux funkcji zmiękczania wody, detergenty dobrze działają również przy 30 stopniach. Zmniejszenie temperatury o 10 stopni, pozwala ograniczyć zużycie energii do 30 proc. Dzięki funkcji AutoDose pralki PerfectCare zadbają o to, by nie używać za dużo detergentów. Po

wlaniu płynu lub proszku do prania sprzęt pobierze ich tyle, ile faktycznie potrzeba. To szczególnie zbawienne dla białych ubrań, które potrafią żółknąć od zbyt dużej ilości środków piorących i zmiękczających.

"Szafa kapsułowa" z założenia nie pęka w szwach. Oznacza to, że często nosimy te same rzeczy. Korzystając z suszarek Electrolux, nie musimy martwić się o to, że ubrania po praniu będą długo schły i nie będziemy mogły ich założyć. Sprzęty Electrolux wyposażone są w pompę ciepła, dzięki czemu suszenie ubrań, przebiega w niższej temperaturze i jest bezpieczne dla delikatnych tkanin, kurtek puchowych, a nawet koronek. Nie ma obawy, że w trakcie cyklu nasze ubrania się uszkodzą, skurczą się lub wyblakną.

Ubrania posłużą na lata – nam lub innym

Czasem mimo tego, że ubranie jest w bardzo dobrej kondycji, nie chcemy go już nosić. Marka Electrolux zorganizowała akcję "Ubrania do oddania", zachęcając nas do tego, by dawać drugie życie niechcianym elementom garderoby. Kupując produkty z linii PerfectCare możemy na stronie producenta zarejestrować paragon za zakup, przekazać min. 10 kg ubrań kurierowi i otrzymać częściowy zwrot kosztów sprzętu.

Coraz więcej mówi się o wpływie naszych wyborów konsumenckich i codziennych zachowań na środowisko. O tym, jak być bardziej ekologicznym na co dzień, poświęcony jest cykl podcastów "Klimatyczne rozmowy" dostępny na stronie marki Electrolux. Prowadzącą jest Anna Pięta – aktywistka związana z promowaniem zrównoważonego rozwoju w modzie. Do programu zaprasza różnych gości – zarówno ekspertów klimatologów, jak i znane i lubiane postaci ze świata publicznego, którym los ziemi nie jest obojętny. Wspólnymi siłami, wprowadzając drobne zmiany, jesteśmy w stanie odmienić los naszej planety.

Ubrania do oddaniaUbrania do oddania fot. Volurol/ shutterstock

Weź udział w dyskusji:
Chcesz, by ubrania służyły ci dłużej niż jeden sezon? Oto elementy, na które powinnaś zwracać uwagę
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl