Masz zaledwie 30 minut dla siebie w ciągu dnia? Podpowiadamy, jak wykorzystać ten czas w pełni i się zrelaksować

Większość z nas żyje bardzo szybko i aktywnie. Dlatego po dniu pełnym pracy i obowiązków domowych, warto znaleźć kilka chwil tylko dla siebie. Oto pomysły na relaks, dzięki którym doskonale wykorzystasz ten cenny czas.

Spacer na świeżym powietrzu

Ogromny wpływ na to, jak się czujesz, ma aktywność fizyczna. Po ciężkim dniu warto wybrać się na relaksujący spacer. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko obniża poziom stresu, lecz także wprawia w dobry nastrój. Poza tym dotlenienie mózgu pozwala poprawić pamięć i koncentrację. Taki spacer nie musi być długi - wsytarczy pół godziny dziennie.

Kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki kojarzą ci się z zabawą dla dzieci? Nic bardziej mylnego! W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kolorowanki dla dorosłych. Są one oczywiście nieco bardziej skomplikowane niż te stworzone z myślą o najmłodszych.

Taka czynność nie tylko doskonale wpływa na nastrój, lecz także niweluje stres i pozwala się wyciszyć. Poza tym poprawia koncentrację i zwiększa kreatywność. Gotowe szablony do wydrukowania znajdziesz na wielu stronach internetowych.

Odprężająca muzyka

Słuchanie muzyki jest jednym z dobrych sposobów na odprężenie po ciężkim dniu. Co będzie najlepszym wyborem? W takich przypadkach sprawdzi się wolna muzyka, która pozwala ukoić skołatane nerwy. Warto wspomnieć, że w trakcie słuchania muzyki tempo bicia serca dostosowuje się do rytmu piosenki. Spokojna muzyka nie tylko spowalnia oddech, lecz także powoduje obniżenie tętna i ciśnienia krwi.

Kąpiel z pachnącymi olejkami i masaż ciała

Jednym z ulubionych sposobów na relaks wielu osób jest kąpiel w wannie z pachnącymi olejkami eterycznymi. Ciepła woda doskonale działa na napięte mięśnie. Jest to więc świetny sposób, by zapomnieć o zmęczeniu, stresie i różnych niepowodzeniach. A jeśli nie masz wanny, powieś pod prysznicem kilka gałązek eukaliptusa. Jego zapach nie tylko koi, lecz także oczyszcza drogi oddechowe.

Przed kąpielą możesz także wykonać zabieg, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Mowa o szczotkowaniu ciała na sucho. Taki masaż jest doskonałym sposobem na zredukowanie stresu. Poza tym wiąże się z licznymi korzyściami dla skóry. W jego czasie delikatnie złuszczasz martwy naskórek, pobudzasz krążenie, a także wygładzasz i ujędrniasz skórę.

Pyszna przekąska

Mała przekąska dodatkowo umili ci te cenne chwile relaksu. Na co warto się skusić? Może na Kinder Chocofresh, czyli czekoladowy, chłodzony batonik z orzeszkami laskowymi wypełniony delikatnym kremem mlecznym. Co istotne, nie zawiera konserwantów i sztucznych barwników. Możesz więc delektować się nim bez wyrzutów sumienia! Pamiętaj jednak o tym, by zawsze przechowywać go w lodówce.

Niezależnie od tego, jaki sposób na relaks wybierzesz, taka "pralina z lodówki" będzie doskonałym uzupełnieniem czasu tylko dla siebie!

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Masz zaledwie 30 minut dla siebie w ciągu dnia? Podpowiadamy, jak wykorzystać ten czas w pełni i się zrelaksować
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl