Laptop biznesowy, czyli jak pracować bardziej komfortowo. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie

Komputer to nasze podstawowe narzędzie pracy. Stojąc przed wyborem sprzętu, warto zastanowić się, czego powinniśmy od niego oczekiwać. Dzisiejsze technologie są w stanie zapewnić nam optymalne funkcjonalności, komfort pracy i użytkowania, a także bezpieczeństwo, połączone z harmonijnie zaprojektowanym urządzeniem.

Elegancja i harmonia w laptopie? Czemu nie?

Co zrobić, żeby laptop nie tylko spełniał swoje najważniejsze funkcje, lecz także wyglądał elegancko? Wystarczy zastosować najbardziej uniwersalną zasadę, czyli zaprojektować urządzenie zgodne z matematycznym przepisem na piękno – złotą proporcją, dzięki temu laptop wygląda po prostu idealnie! Cechą wyróżniającą nowe laptopy konwertowalne MSI Summit 2-in-1 jest właśnie perfekcyjny klucz projektowy. Aby stworzyć najlepsze na rynku laptopy, MSI zastosowało prawo estetyki, występujące powszechnie w matematyce i naturze, dając przykład doskonałości złotej proporcji. Od logo i jego najbardziej widocznego umiejscowienia po wyświetlacz o proporcjach 16:10, który zwiększa przestrzeń do czytania i poprawia wydajność pracy –  wszystkie te elementy zostały zaprojektowane właśnie zgodnie z zasadą złotego podziału. Jednak sam wygląd to tylko połowa sukcesu…

Laptop MSI z serii SummitLaptop MSI z serii Summit fot. materiały promocyjne

Odpowiednie parametry to podstawa

Jeszcze do niedawna wiele z nas pracowało na tradycyjnych pecetach. Dzisiaj, do codziennego użytku coraz częściej wybieramy laptopy. Nie odbiegają one pod kątem technicznym i funkcjonalnym od tego, co oferują komputery stacjonarne. Co więcej, w praktyce są “zestawem sprzętów”, bo mają w sobie myszkę, klawiaturę i kamerę, a do tego są przenośne.

MSI wypuścił na rynek notebooki z wyjątkowej serii Summit, które wspierają biznes, jako idealnie opracowane urządzenia. Dzisiejsza praca opiera się na połączeniu internetowym i jakość łącza jest jednym z kluczowych elementów. Z tego względu laptopy wyposażono w standard Wi-fi 6E. Polega on na wykorzystaniu częstotliwości 6 GHz, która nie jest tak obciążona jak te, na których dotychczas pracowaliśmy (komórki, telewizory, lodówki, odkurzacze, a nawet pralki). Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przebywają w przestrzeni z dużym zagęszczeniem sieci WiFi i mają problemy z jakością połączenia z siecią.

Komputery MSI Summit wyposażone są w procesor 11 gen. Tiger Lake Intel Core i7 U – series, który zagwarantuje nam wysoką produktywność, dzięki szybkiej pracy sprzętu. Nie musimy tracić cennych sekund, aż odpalą się programy czy komputer przetworzy informacje. Pozwala to również na używanie wielu aplikacji naraz bez ryzyka przestojów. Nie musimy przejmować się też regularnym czyszczeniem komputera z ciężkich plików. Producent zapewnił dużą pamięć na dyskach do dwóch terabajtów.  Korzystanie z laptopów z serii Summit jest komfortowe dzięki ładowaniu przez USB-C. Jest ono nie tylko szybkie, lecz także wygodne, bo możesz tej samej ładowarki używać do komórki. Ponadto notebooki mają MSI Pen, czyli specjalny rysik, który ułatwi dotykowe korzystanie ze sprzętu – na przykład pisanie. Ponieważ laptop oznacza swobodę i mobilność, równie ważna jest długość pracy urządzania – czemu nie skorzystać z niego po pracy? Laptopy z serii Summit pozwalają na pracę i rozrywkę aż do 20 godzin!

Bezpieczeństwo

Praca na laptopie to ogromna wygoda. Możemy się z nim przemieszczać i pracować w różnych miejscach. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy się kierować tym, żeby bez względu na warunki, w jakich się znajdujemy, sprzęt zapewniał bezpieczeństwo m.in. naszych danych. Pracując nad ważnymi dokumentami, obliczeniami, pisząc maile, nie możemy pozwolić sobie na to, że osoba niepowołana, bez naszej zgody skorzystała z naszego komputera. Laptopy MSI z serii Summit zostały wyposażone w dwa systemy zabezpieczeń Windows Hello – czytnik linii papilarnych i rozpoznawanie twarzy. Te funkcje doceniają szczególnie rodzice, którzy mogą spokojnie zostawić laptopa na widoku, bez obaw, że dziecko niechcący skasuje potrzebne treści. Przedstawicielki biznesu docenią również mikroukład TPM (ang. Trusted Platform Module). Dzięki niemu na laptopie tworzą się klucze szyfrowania, zapewniające lepszą ochronę naszych cennych danych przed hakerami.

Laptop MSI z serii SummitLaptop MSI z serii Summit fot. materiały promocyjne

Spotkania online

Przewagą laptopów nad komputerami stacjonarnymi jest też to, że są one wyposażone w kamerę. Jest ona usytuowana w optymalnym miejscu, zapewniając dobrą widoczność.  W czasach, kiedy większość spotkań przeniosła się do online’u, jakość obrazu i połączenia są niezwykle istotne. Nie można również pominąć jakości dźwięku, za którą w laptopach MSI z serii Summit odpowiada stabilizator siły głosu Nahimic. Dostosowuje on siłę dźwięku, uwzględniając występujące różnice w głośności. Ponadto wspomniane komputery wyposażone są w funkcję redukcji zakłóceń podczas rozmów wideo. Kiedy mamy ważne spotkanie biznesowe lub prezentację, nie musimy obawiać się o jakość połączenia wideo. Sprzęt redukuje również hałas z otoczenia. To szczególnie przydatne, kiedy łączmy się na kamerze spoza biura – w domu, samochodzie czy kawiarni, gdzie jest głośno. Pozostałe parametry pracy urządzenia w łatwy sposób dostosujemy do swoich potrzeb za pomocą aplikacji MSI Center for Business & Productivity.

Rośnie popularność pracy zdalnej, przez co coraz więcej z nas rozważa zakup nowego komputera. Pamiętajmy, że odpowiedni sprzęt potrafi zdecydowanie poprawić nasz komfort, zwiększyć produktywność, a także zabezpieczyć nas przed niebezpieczeństwem utraty ważnych danych lub dotychczasowych efektów pracy.  

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Laptop biznesowy, czyli jak pracować bardziej komfortowo. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl