Brakuje wam pomysłów na wspólne zabawy z dziećmi? Oto kilka naszych wskazówek, dzięki którym rozwiniecie kreatywność dzieci i swoją!

Kreatywne zabawy są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego nie tylko dla dzieci, lecz także ich rodziców. Pomagają pobudzić wyobraźnię, odstresowują i co najważniejsze, angażują całą rodzinę. Podpowiadamy, jak można spędzić wspólnie czas, świetnie się bawiąc.

Przez ostatni rok wiele czasu spędzamy w domu. Próbujemy połączyć pracę z obowiązkami i opieką nad dziećmi. Gdy jesteśmy zmęczeni, nie zawsze jednak mamy siłę, na wymyślanie dla maluchów zabaw. Wiele z nich wymaga od nas dużego zaangażowania, czasu czy przestrzeni.

Dlaczego kreatywność jest ważna?

Pobudzanie u dziecka kreatywności pozwala mu na wyrażenie siebie, dostrzeżenie różnych możliwości, co przekłada się na jego rozwój i radzenie sobie z nowymi sytuacjami. Podczas zabawy plastycznej pobudzamy wyobraźnię. Wymyślamy obrazy, postaci, sytuacje, a często też zastanawiamy się nad emocjami, jakie towarzyszą bohaterom naszych dzieł. Dla dzieci jest to też forma wyrażenia siebie i pokazania, jak postrzegają świat.

Chcąc pobudzić kreatywność dziecka, pamiętajmy o tym, żeby go nie krytykować ani nadmiernie instruować. Możemy zapytać o wygląd ulepionej przez niego figurki, ale nie zwracajmy uwagi na to, że jest na przykład nieproporcjonalna. Żeby rozbudzić kreatywność, powinniśmy stwarzać ku temu warunki. Bawić się z dzieckiem w taki sposób, by pobudzać jego wyobraźnię – na przykład poprzez zabawę masą plastyczną.

Hey Clay/NettoHey Clay/Netto materiał promocyjny

Zalety zabawy masą

Zabawy plastyczne to doskonały sposób integracji dla całej rodziny – rodziców, starszego rodzeństwa i maluchów. Lepienie masą rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz uczy precyzji. Ponadto, podczas wspólnego lepienia, dziecko ma okazję, żeby śledzić, jak wykonujemy poszczególne czynności. To dla niego możliwość obserwacji, zaspokojenia ciekawości i jednocześnie najlepsza forma nauki.

Prace plastyczne – na przykład kolorowanie czy lepienie z masy, to również świetna forma relaksu i rozładowania napięcia dla dorosłych. Pozwalają się wyciszyć, oderwać głowę od codziennych problemów i na chwilę skupić na czymś innym. Ponadto pobudzają kreatywność, która przyda się nam do realizacji nowych zdań.

Masa Kreatywności

Sieć sklepów Netto wie, że współcześni rodzice nie zawsze mają czas i pomysły na zabawy z dziećmi. Chcąc wyjść im naprzeciw, po raz drugi zorganizowała akcję Masa Kreatywności. W zeszłym roku maskotkami akcji byli kosmici i potwory, w tym roku są to zwierzątka z farmy. Akcja Netto ma zainspirować rodziny do wspólnej, twórczej zabawy. W dniach od 12.04-03.07.2021 za każde wydane 40 złotych w sklepach Netto otrzymamy saszetkę z masą Hey Clay i znaczkiem.

Masa Hey Clay występuje aż w 20 kolorach. Produkt nadaje się też dla maluchów, bo jest łatwy do formowania, nietoksyczny i bezpieczny dla dzieci. W przeciwieństwie do wielu innych zabaw plastycznych nie musimy obawiać się o zabrudzenia, bo masa nie barwi.

W czasie trwania akcji w sklepach Netto będzie można też kupić inne artykuły z serii Masa Kreatywności – Farma Świeżości, m.in. plecak, czy bidon.

W ramach Masy Kreatywności powstała również specjalna aplikacja i strona www, na której dowiesz się o zasadach akcji, poznasz tegorocznych bohaterów, zagrasz w gry, zobaczysz jak ulepić przykładowe modele figurek, oraz poznasz całą ofertę wspominanych gadżetów z serii Masa Kreatywności. Zabawa gotowymi figurkami to dobra okazja do wspólnych rozmów na ważne tematy, na przykład o emocjach, zdrowym stylu życia czy ekologii. Bawiąc się, możesz dyskutować z maluchem o tym, co zwierzątka myślą, co powinny jeść, żeby być zdrowe i mieć energię. Poza tym w ekosystemie aplikacji i strony www znajdziecie też wiele rozrywek angażujących całą waszą rodzinę. Łatwy i przyjazny dla dzieci interfejs zachęci też maluchy do samodzielnej zabawy.

Hey Clay/NettoHey Clay/Netto materiał promocyjny

Więcej o: