Oszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dnia

Niezależnie od tego, czy jesteś zabieganą mamą, aktywną zawodowo businesswoman czy może sportowcem, starasz się, oszczędzać swój cenny czas, którego zapewne stale brakuje. Istnieją rozwiązania, które wprowadzone w domu sprawią, że zyskasz nie tylko czas, lecz także zadbasz o środowisko oraz obniżysz rachunki za prąd i wodę. Kluczem jest dobór odpowiedniego sprzętu gospodarstwa domowego, który zapewni wygodę na co dzień.

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, ile czasu w ciągu tygodnia zajmują domowe porządki, w tym pranie, które bardzo często musimy robić każdego dnia. Pranie, rozwieszanie, składanie… i tak w kółko. Nic więc dziwnego, że te czynności źle nam się kojarzą. Jednak wcale nie musi tak być! Nowoczesne technologie, które obecnie znajdziemy w niektórych pralkach sprawiają, że ten prozaiczny obowiązek, wkracza na zupełnie inny poziom, przynosząc - oprócz czystych i zadbanych ubrań - wiele innych korzyści, w tym wygodę, na której tak bardzo nam zależy.

Więcej wygody na co dzień

Postęp technologiczny spowodował, że wymagania konsumentów kupujących sprzęt AGD diametralnie zmieniły się na przestrzeni lat. Obecnie zwracamy szczególną uwagę zarówno na kwestie związane z ekologią, jak i te bezpośrednio ułatwiające wykonywanie domowych obowiązków. Nie da się ukryć, że obowiązki domowe są nieodłączną częścią naszej codzienności, jednak nic dziwnego, że tak wiele z nas ich nie lubi skoro średnio zabierają nam nawet kilkanaście godzin tygodniowo. A gdyby tak można było ułatwić sobie życie i zapewnić maksymalną wygodę podczas robienia prania? Technologie Samsung wychodzą naprzeciw tym potrzebom, a ich nowe sprzęty zostały stworzone tak, by maksymalnie wyręczyć nas w tej czynności i zapewnić możliwie jak największy komfort. Inteligentne pralki Samsung AI Control wyposażone zostały w panel AI Control, który umożliwia zapamiętywanie preferencji użytkownika - pralka uczy się na podstawie wcześniej wybranych programów, parametrów prania czy używanych opcji, dzięki czemu podpowiada te najczęściej wybierane, bez konieczności ciągłego ustawiania parametrów od nowa.

Oszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dniaOszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dnia Samsung / materiał promocyjny

Ponadto, AI Control pozwala również na zdalne sterowanie poprzez aplikację SmartThings, co umożliwia włączanie pralki lub suszarki z dowolnego miejsca, zaplanowanie harmonogramu prania oraz rekomendację - poprzez funkcję Asystent Prania - jaki program wybrać w zależności od rodzaju tkanin czy to, które tkaniny można ze sobą łączyć, a których nie. A co z suszeniem prania, które jest bardzo często problematyczne? Rozstawiona suszarka zabiera bowiem sporo miejsca, mokre pranie podnosi wilgotność powietrza, co może przyczyniać się w okresie jesienno-zimowym do rozwoju pleśni, a rozwieszanie i składanie prania dodatkowo zabiera nam czas. Odpowiedzą na tę potrzebę jest zestaw składający z inteligentnej pralki oraz suszarki Samsung AI Control, dzięki któremu nie tylko zyskujemy miejsce (rezygnując z rozstawiania tradycyjnej suszarki), lecz przede wszystkim czas. Skomunikowana pralka z suszarką podpowiada bowiem program suszenia na podstawie wybranego programu prania - wystarczy włożyć pranie do suszarki, a urządzenie same sczyta, jakie paramenty prania były ustawione i dostosuje do nich program suszenia. Ponadto, pozwala na odświeżanie ubrań bez konieczności prania i sprawia, że są one miękkie i przyjemne w dotyku, a ich prasowanie dużo łatwiejsze.

Oszczędzaj wodę i detergenty

W związku z wyraźnym deficytem wody na świecie, wzrasta nasza świadomość, a postawy eko są coraz częściej spotykane i z pewnością nie są już chwilowym trendem. Wbrew pozorom, taka postawa wcale nie musi się wiązać z gwałtownymi i radykalnymi zmianami w naszym codziennym życiu. Bowiem już prosta modyfikacja niektórych nawyków może przynieść pozytywne skutki, a zmniejszenie zużycia wody pozwoli nie tylko zaoszczędzić cenne zasoby, lecz także zmniejszyć rachunki za media. Co ciekawe, aż 58 proc. konsumentów chciałoby, aby pralka zużywała mniej wody. Aby zatem oszczędzanie wody było jeszcze wygodniejsze, marka Samsung opracowała program Pranie optymalne AI. Jest to technologia, która bezpośrednio wpływa na ograniczenie zużycia wody oraz detergentów, czyli sprawia, że każde nasze pranie jest bardziej eko. Dzięki czterem precyzyjnym czujnikom, pralka odmierza dokładnie tyle wody, ile jest potrzebne dla danego załadunku prania – zatem nic się nie zmarnuje. Co więcej pozwala na optymalne zużycie detergentów, których zwykle nadużywamy, precyzyjnie dostosowując ich ilość do poziomu zabrudzenia i wagi wsadu. Dodatkowe drzwiczki AddWash dają natomiast możliwość niezwykle wygodnego i komfortowego dodawania ubrań na każdym etapie prania bez konieczności czekania aż woda w bębnie zostanie odpompowana*. Dzięki temu możemy np. dodać ubrania wyprane ręcznie tylko na czas płukania i wirowania, a także wygodne wietrzyć w ten sposób pralkę.

Oszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dniaOszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dnia Samsung / materiał promocyjny

- Konsumenci interesują się efektywnymi środowiskowo produktami z dwóch powodów. Po pierwsze, rośnie świadomość wpływu człowieka na środowisko i klimat. Po drugie, zainteresowanie akurat takimi pralkami jest po prostu wyrazem oszczędności. Rosnące ceny prądu, a w przyszłości także spodziewany wzrost ceny wody, mają wpływ na te postawy. Co ciekawe, jedno z drugim jest ściśle powiązane: woda i prąd będą tym droższe, im więcej będziemy ich używać, bo kosztów środowiskowych nie da się odsuwać w czasie w nieskończoność - komentuje Kacper Nosarzewski, futurolog.

* Drzwi AddWash można otworzyć pod warunkiem, że temperatura bębna nie przekracza 50°C.

Oszczędzaj energię

W dobie wszechobecnej elektroniki i problemów ekologicznych dużo mówi się o racjonalnym wykorzystaniu energii, podkreślając konieczność zmiany złych nawyków. Wymieniamy żarówki na energooszczędne, gasimy światło wychodząc z pokoju, a także coraz częściej zwracamy uwagę na klasę energetyczną kupowanego sprzętu. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez markę Samsung, ten ostatni aspekt jest istotny dla 67 proc. Polaków wybierających nową pralkę. Naprzeciw oczekiwaniom konsumentów wychodzi marka Samsung, której nowa linia pralek oraz suszarek dba nie tylko o naszą wygodę czy ułatwienia nam codzienne pranie dbając o naszą odzież, lecz także zwraca uwagę na kwestie związane ze środowiskiem. Zastosowana w pralce technologia EcoBubble tworząca aktywną pianę z połączenia wody, detergentu oraz powietrza wnika w tkaniny od początku cyklu prania przyspieszając i ułatwiając usuwanie nawet uporczywych plam. Dzięki temu zapewnia skuteczne pranie w niskich temperaturach - już nawet w 15 stopniach C.*  - chroniąc kolor i strukturę tkanin, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii elektrycznej. To technologia zapewniająca niebywałą wygodę, dzięki której zapomnieć można o żmudnym namaczaniu plam czy konieczności nastawiania ponownego prania. W efekcie płacimy mniejsze rachunki za prąd oraz zmniejszymy swój wpływ na środowisko.

Oszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dniaOszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dnia Samsung / materiał promocyjny

Wykonując codzienne prace nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czasu zajmują nam domowe obowiązki. Inwestując w nowoczesne sprzęty nie tylko ułatwiamy sobie pracę, ale również oszczędzimy cenny czas i przede wszystkim zadbamy o naszą wygodę. Technologia stale idzie na przód, dzięki czemu zapewnia nam duży komfort i pomoc w dbaniu o środowisko. Warto zatem regularnie z tego korzystać!

* Testy wg normy IEC 60456-2010 dla wsadu 4 kg: program Pranie Super Eco (WF80F5E5U4W) vs. bawełna 40°C bez EcoBubble (WF0702WKU). Wyniki mogą się różnić.

Samsung,Samsung, materiał promocyjny

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Oszczędza energię, wodę i czas. Poznaj wygodne rozwiązania w pralce Samsung AI Control, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem każdego dnia
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl