Na co zwrócić uwagę kupując bieliznę przez Internet? Kilka zasad, o których warto pamiętać

Zakupy w sieci to dziś standard. Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Są kategorie produktów, które kupujemy online z łatwością i w większości przypadków jesteśmy z nich zadowoleni, a są też takie, nad którymi powinniśmy pochylić się odrobinę dłużej. Należy do nich m.in. bielizna. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jak pokazują badania, ponad 70 procent internautów to jednocześnie e-konsumenci. Najczęściej kupujemy w sieci odzież, a także dodatki i akcesoria z nią związane. Prawda jest taka, że dla wielu z nas wielogodzinne spacery po galeriach handlowych i przymierzalniach w poszukiwaniu odpowiedniego produktu to udręka. Szczególnie przymierzanie bielizny nie jest komfortowe, dlatego w tym przypadku najlepiej jest postawić na zakupy internetowe. Zanim do tego przystąpimy, powinniśmy jednak pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam uniknąć rozczarowania dostarczonymi rzeczami. 

Po pierwsze: kupujmy w sprawdzonych miejscach 

Każda z nas słyszała o sytuacjach, kiedy zamówiony produkt wyglądał na zdjęciach o wiele lepiej niż w rzeczywistości. W sieci krążą już nawet memy "oczekiwania vs. rzeczywistość", na których rozczarowane konsumentki prezentują efekty swoich zakupów. Niestety niektóre internetowe sklepy sprowadzają z Chin produkty niskiej jakości i sprzedają je pod logiem własnej marki. Niska jakość może nam poważnie zaszkodzić w przypadku bielizny, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Może powodować otarcia, zaczerwienienia i nadmierną potliwość, a w konsekwencji prowadzić do infekcji.  

Warto więc postawić nie tylko na zamawianie rzeczy ze sprawdzonych platform zakupowych, ale również na polską produkcję. W celu wsparcia polskich marek powstała Allegro Projektownia. To miejsce godne uwagi, bo możemy w nim znaleźć jedynie rzeczy, które zaprojektowano i stworzono w Polsce. Zamawiając stamtąd mamy nie tylko gwarancję jakości, łatwego zwrotu i kontaktu ze sprzedającym, ale również pomagamy lokalnym projektantom.   

Od początku istnienia Allegro pomagamy polskim przedsiębiorcom w rozwoju biznesu. Teraz skupiamy się również na polskich markach i firmach fashion. Dzięki programowi Allegro Projektownia mają szansę, aby rozwinąć skrzydła i zaistnieć w e-commerce

- deklaruje marka.

Allegro Projektownia ma szeroki wybór bieliznyAllegro Projektownia ma szeroki wybór bielizny AllegroProjektownia/Screenshoot

Po drugie: dobierzmy odpowiedni rozmiar 

Kiedy wybraliśmy już miejsce zakupu, postawmy na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Przeglądając komentarze pod konkretnymi produktami, możemy zauważyć, że ten sam model może wywołać skrajne emocje. Wynika to prawdopodobnie z tego, że część internautek nie potrafi dobrać odpowiedniego dla siebie rozmiaru.  

Stanik idealny. Wygodny, a przy tym mocno trzyma duże piersi, optycznie pomniejsza biust o 1-2 rozmiary. Idealnie przylega przy mostku. Rozmiar zgodny z noszonym. Polecam i zamawiam kolejne kolory 

- napisała jedna z e-konsumentek w opiniach o oferowanym przez popularną platformę zakupową biustonoszy.  

Żałuję, że zostawiłam. Bardzo spłaszcza biust, jest niewygodny, wrzyna się 

- stwierdziła druga.  

Zanim wrzucimy wymarzony biustonosz do internetowego koszyka, powinniśmy wykonać odpowiednie pomiary. Najlepiej, jeśli pomoże nam w tym druga osoba. Stańmy na wydechu i zmierzmy obwód pod biustem. Otrzymany wynik musimy zaokrąglić w dół do 5 lub 0, czyli 72 zaokrąglamy do 70, a 77 do 75. Z kolei, żeby zmierzyć obwód biustu, pochylmy się w stronę podłogi i zmierzmy go na wysokości brodawek – bez ściskania. Zapiszmy oba wyniki i obliczmy ich różnice, będzie ona oznaczała głębokość miseczek. Kiedy już wszystko wiemy, sprawdźmy tabelę rozmiarów w opisie modelu, który nas interesuje. 

Po trzecie: wybierzmy odpowiedni rodzaj bielizny 

Często niezadowolenie związane z zakupem bielizny przez Internet wynika również z tego, że wybrany przez nas rodzaj biustonosza lub majtek nie spełnia naszych oczekiwań. Przykładowo wybieramy figi z podwyższonym stanem, a później jesteśmy zaskoczone tym, że wyglądają na "babcine", bo okazuje się, że modelka była od nas o wiele wyższa. Zdarza się też, że mając duży biust, stawiamy na stanik push-up, bo podoba nam się jego wzór. Niestety zniekształca on naszą sylwetkę i sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Powinnyśmy świadomie wybierać to, co sprawdzi się przy naszej budowie najlepiej. Dodatkowo, od 7 czerwca będziemy mogły zagłosować na swój ulubiony produkt w konkursie Allegro Projektownia i pomóc jego twórcy zdobyć Nagrodę publiczności. Głosowanie publiczności potrwa do 20 czerwca 2021 roku. To też świetna okazja na zdobycie atrakcyjnych nagród!

Projektownia AllegroProjektownia Allegro Projektownia Allegro/screenshot

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Na co zwrócić uwagę kupując bieliznę przez Internet? Kilka zasad, o których warto pamiętać
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl