Jak urozmaicić rodzinne wieczory? Czy lepiej wybrać wspólne gotowanie, kolorowanki czy bajki i filmy dla dzieci? Polecamy 5 pomysłów dla zabieganych rodziców

Żyjemy bardzo aktywnie, nasze grafiki są zwykle napięte. Po takich intensywnych dniach wielu z nas marzy się spokojny wieczór w gronie najbliższych. Oto kilka ciekawych pomysłów na relaks z dzieckiem. Dzięki nim doskonale wykorzystasz ten cenny czas. I nikt z was nie będzie się nudził.

Spacery na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, lecz także samopoczucie. Dlatego też po wielu godzinach pracy lub nauki warto wybrać się na relaksujący spacer. W wielu rodzinach jest to codzienny rytuał, bez którego dzieci i rodzice nie wyobrażają sobie dnia. Taki spacer nie musi być długi - wsytarczy pół godziny dziennie.

Zabawa w teatr

Dzieci uwielbiają zabawy tego typu. Nie tylko wprawiają w dobry nastrój, lecz także rozwijają kreatywność. Możecie wcielać się w postaci z ulubionych bajek lub tworzyć własne historie. Warto w czasie takich zabawy słuchać pomysłów dziecka i zachęcać do wymyślania ciekawych scenariuszy.

Wspólne gotowanie

Świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem jest gotowanie. Możecie na przykład umówić się, że przygotujecie razem pyszną kolację. Będzie to nie tylko doskonała zabawa, lecz także nauka wytrwałości i cierpliwości. Nagrodą będzie pyszny posiłek dla całej rodziny, który zwieńczy wspólny czas.

Kolorowanki - rozrywka nie tylko dla dzieci

Kolorowanki pozwalają się wyciszyć, niwelują stres, rozwijają kreatywność i poprawiają koncentrację. Większości z nas kojarzy je z zabawą dla dzieci. Jednak w ostatnim czasie coraz bardziej popularne są również kolorowanki dla dorosłych - bardziej czasochłonne i skomplikowane niż te dla najmłodszych. Oderwij się od codziennych trosk oraz uspokój umysł w łatwy i przyjemny sposób.

Filmy i seriale online dla całej rodziny

Po ciężkim dniu pracy lub nauki wielu z nas marzy o spokojnym wieczorze z ciekawym filmem, czy serialem. Jeśli decydujecie się na taki relaks, wybierajcie produkcje, przy których świetnie będą bawić się zarówno wasze dzieci, jak i wy.

Lubiane i sprawdzone bajki i filmy dla dzieci znajdziecie w serwisie Player.pl, który od 1 czerwca 2021 oferuje takie produkcje jak: "Kungfu Panda" (sezon 1), "SpongeBob Kanciastoporty" czy "Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja". Poza tym czeka tam na was także wiele klasyków kina familijnego. To na przykład: "Psi Patrol", "Pingwiny z Madagaskaru", "Dora poznaje świat" oraz "Blaze i Mega Maszyny".

Poza ciekawą ofertą bajek i seriali online ogromnym atutem są atrakcyjne pakiety Player.pl. Możecie mieć dostęp do wspomnianych filmów i kreskówek dla dzieci (i wielu innych ciekawych seriali i programów rozrywkowych online) już za 5 zł za 30 dni (pakiet Player z reklamami) lub za 15 zł za 30 dni (pakiet Player bez reklam). Oprócz tego teraz serwis Player.pl przygotował specjalną ofertę promocyjną – już za 30 zł możecie mieć dostęp do serwisu aż na 12 miesięcy (pakiet Player z reklamami) i cieszyć się rozrywką online dla całej rodziny.

Wspólny czas z dzieckiem

Nasz czas to jeden z najcenniejszych darów, jaki możemy dać naszej pociesze. Dlatego też mimo napiętego grafiku i zmęczenia warto o tym pamiętać. Wspólne aktywności pozwolą nie tylko na relaks, lecz także wspomogą wzmacnianie więzi. A to przecież inwestycja na lata.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak urozmaicić rodzinne wieczory? Czy lepiej wybrać wspólne gotowanie, kolorowanki czy bajki i filmy dla dzieci? Polecamy 5 pomysłów dla zabieganych rodziców
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl