Uniwersalny gadżet dla nowoczesnej kobiety. Szybki, ładny, nieduży, do pracy i na wakacje

Potrzeba nieustającego dostępu do informacji, ale i do swoich rzeczy - dokumentów, wspomnień, rozrywki - przestaje być kaprysem, a dzięki nowinkom technologicznym zaczyna być standardem, podwyższonym standardem.

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza, że wraz z wyborem kierunku podróży, musimy też zdecydować, co zostawiamy w domu, a co możemy zabrać ze sobą. Nawet jeśli zdecydujemy się na nieodległe destynacje, będziemy zmuszone rozstać się z pewnymi wygodami, które mamy na co dzień i które ułatwiają lub umilają nam życie.

Mieć wszystko pod ręką

Nic dziwnego, że w dobie pracy zdalnej i narastającej chęci do wykonywania swoich obowiązków poza standardowym biurem, musiałyśmy przeorganizować swoje zwyczaje i dostosować narzędzia biurowe do nowych potrzeb. Wybór tych odpowiednich daje poczucie niezależności, zapewnia komfort pracy nawet w trakcie podróży, gdy się przemieszczamy lub w połączeniu z relaksem na łonie natury. Miniaturyzacja i wielofunkcyjność sprzętów, z których korzystamy na pewno w tym pomagają.

I choć sam dysk zewnętrzny nie jest niczym nowym, to dopiero pojawienie się modeli T5 i T7 (również T7 Touch) od Samsunga sprawiło, że te kompaktowe urządzenia do przechowywania masy danych stały się też gustownym dodatkiem i coraz częściej można je spotkać również w damskiej torebce (lub w torbie na laptopa). Dyski przenośne, które do niedawna kojarzyły nam się jedynie z pracą np. montażysty, a wyglądem przypominały pancerny obiekt wojskowy, nie zaspokajały estetycznych wymagań użytkowniczek i były zbyt masywne. A korzyści z posiadania dysku to m.in. ułatwienie wspomnianej wyżej pracy z każdego miejsca na świecie - oczywiście o ile twoja branża i forma zatrudnienia na to pozwalają. Żebyś miała pewność, że w podróż wzięłaś całe swoje biuro i nagle po środku niczego nie zabraknie ci kluczowych dokumentów, to wejście w posiadania pojemnego, wytrzymałego i zarazem lekkiego dysku zewnętrznego jest koniecznością.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny Materiał promocyjny

Wygląd i wnętrze idą w parze

Model T7 Touch waży tyle, co pół tabliczki czekolady, a wielkością najbliżej mu do karty kredytowej, a mówiąc dokładniej: waży 58 gramów (model T5 jest jeszcze lżejszy - waży 51 gramów), ma 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości. Zabezpieczony czytnikiem linii papilarnych dysk przechowa informacje dotyczące Twojej firmy, więc możesz mieć pewność, że nawet poza biurem poufne dane będą dostępne tylko dla Ciebie i czterech wybranych osób. Biometryczne zabezpieczenie sprzętu pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnej sytuacji z wyciekiem danych, jeśli niepowołana osoba znajdzie się w posiadaniu Twojego dysku. A przecież nie tylko dokumenty, ale również rodzinne zdjęcia, video i inne pamiątki przechowywane w pamięci zewnętrznej są cenne i chcemy je chronić. Dysk T7 Touch - tak, jak pozostałe modele - może być też szyfrowany hasłem, a w każdym przypadku dane będą zabezpieczone na najwyższym poziomie.

Konstrukcja dysków też sprzyja poczuciu bezpieczeństwa. Lekka, aluminiowa obudowa i zero ruchomych elementów sprawiają, że nawet przy upadku nic się temu sprzętowi nie stanie. Jak deklaruje producent, upadek z wysokości dwóch metrów (w przypadku modelu T7 Touch) jest dla twoich danych niegroźny. Klasyczny i zgrabny kształt oraz dostępność w kilku wyróżniających się kolorach sprawiają, że dysk jest miły dla oka i na pewno chętniej będziemy sięgały po niego do torebki.

Oszczędność czasu

Pasek ładowania realizacji zadania, który zacina się tuż przed ukończeniem procesu? Zgrywanie dużych plików, które trwa zdecydowanie dłużej niż powinno? Takie utrudnienia nie powinny odbierać nam przyjemności z pracy zdalnej, nie powinny też jej niepotrzebnie wydłużać, nie mówiąc już o niepotrzebnej frustracji. Z dyskami SSD od Samsunga transfer danych jest błyskawiczny. Maksymalna prędkość odczytu danych z dysku T7 Touch wynosi 1050 MB/s, a zapisu - 1000 MB/s. Co daje nawet 9,5 razy szybszy przepływ informacji niż z zewnętrznego dysku HDD. Natomiast przenośny dysk T5 zapewnia szybkość transferu na poziomie 540 MB/s, co oznacza, że jest 4,9 raza szybszy niż zewnętrzne dyski twarde HDD.

Szybkość, rozmiar i niewątpliwie atrakcyjny wygląd tych urządzeń sprawi, że praca poza biurem, w dowolnym miejscu na świecie stanie się przyjemnością nieobarczoną stresem, że o czymś zapomniałaś. Dodatkowo ciągły dostęp do ulubionej rozrywki i wspomnień pozwoli Ci się zrelaksować i odprężyć, gdy tylko masz na to ochotę.

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny Materiał promocyjny

Weź udział w dyskusji:
Uniwersalny gadżet dla nowoczesnej kobiety. Szybki, ładny, nieduży, do pracy i na wakacje
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl