Świat tonie w plastiku, czy naprawdę nic z tym nie możemy zrobić? Poznaj prosty sposób na znaczne ograniczenie jednorazowego plastiku, bez wychodzenia z domu!

Woda gazowana bez jednorazowej butelki? To możliwe! Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu możesz cieszyć się smakiem takiej wody, kiedy tylko chcesz, a poza tym przyczynisz się do zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem naszej planety.

Zalewa nas plastik

Świadomość związana z ekologią oraz dbaniem o środowisko jest coraz większa. W ostatnich latach bardzo często mówi się o problemie otaczającego nas z każdej strony plastiku. Jego produkcja ciągle rośnie. Tymczasem wyrzucony w lesie pozostanie tam najprawdopodobniej przez kolejnych kilkaset lat.

Ogromny problem stanowią jednorazowe plastikowe butelki. Rocznie w Polsce produkuje się ich aż 2,4 mld. Niestety sam recykling to za mało. W naszym kraju poddawanych jest mu tylko 40 procent plastikowych butelek. Reszta trafia do środowiska.

Nie dziwi więc fakt, że wielu z nas w trosce o planetę, stara się ograniczyć wytwarzanie plastikowych odpadów i żyć w zgodzie z trendem zero waste. Jednym z najlepszych sposobów jest przerzucenie się z wody butelkowanej na wodę z kranu. Wiele osób nieufnie podchodzi do jej picia, jednak kranówka jest bezpieczna i smaczna. Poza tym jest bogata w minerały, w tym biopierwiastki takie jak magnez i wapń. Dlatego też cieszy się coraz większą popularnością.

Picie wody gazowanej i bycie eko mogą iść w parze

Co jednak z osobami, które preferują wodę gazowaną? Zachęcając do picia wody z kranu, często zapomina się właśnie o nich. A jak pokazują dane, Polacy są piątym rynkiem na świecie pod względem ilości wody gazowanej wypitej na głowę na mieszkańca. I nie ma w tym nic zaskakującego. Woda gazowana szybciej się wchłania, świetnie gasi pragnienie i bardziej orzeźwia. Poza tym ułatwia wchłanianie wapnia i magnezu, których duże ilości znajdują się w wodzie. Jednak jej zwolennicy stoją przed poważnym dylematem. Picie takiej wody wiąże się zazwyczaj z koniecznością zakupu, wyrzucania i noszenia ciężkich, plastikowych butelek. Jak pogodzić zatem chęć bycia eko z miłością do bąbelków?

To prostsze niż się wydaje. Za dotknięciem jednego przycisku wyeliminujesz tysiące plastikowych butelek, a co za tym idzie, przyczynisz się do zmniejszenia zanieczyszczenia plastikiem naszej planety.

Woda gazowana taka jak chcesz, kiedy chcesz

Domowy saturator SodaStream pozwala zmienić zwykłą wodę, w gazowaną za naciśnięciem jednego przycisku. Jak to zrobić? Wystarczy, że umieścisz wymienny nabój z dwutlenkiem węgla w saturatorze, wlejesz wody do butelki i umieścisz ją w urządzeniu. Następnie po prostu wciśnij przycisk i uwolnij CO2, który sprawi, że powstaną bąbelki. Wciskając go 1-2 razy uzyskasz lekko gazowaną wodę, 2-3 średnio a 5 do7 bardzo mocno gazowaną. I to wszystko, woda gazowana może być teraz dostępna w Twoim domu jak chcesz i kiedy chcesz!

SodaStreamSodaStream materiał promocyjny

Saturator SodaStream to rozwiązanie także dla tych, którzy zastanawiają się jak być eko bez wychodzenia z domu, gdyż pozwala zastąpić tysiące jednorazowych butelek. W cztery lata każda rodzina zaoszczędzi ich średnio 1769 sztuk.

Dołącz do bąbelkowej rewolucji!

SodaStream podchodzi poważnie do kwestii ochrony naszej planety przed jednorazowym plastikiem, dlatego zobowiązała się do wyeliminowania do 78 mld jednorazowych butelek do 2025 roku poprzez rozwój biznesu na obecnych i nowych rynkach. Pamiętaj, że Ty także możesz mieć w tym swój udział. Dołącz do bąbelkowej rewolucji i rozpocznij ją już dziś w swojej kuchni! Pij więcej wody, jednocześnie generując mniej plastiku, bo świeże bąbelki nie potrzebują jednorazowej butelki!

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Świat tonie w plastiku, czy naprawdę nic z tym nie możemy zrobić? Poznaj prosty sposób na znaczne ograniczenie jednorazowego plastiku, bez wychodzenia z domu!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl