Solidny i bezpieczny internet. Czyli jaki? Kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać internet stacjonarny

Sprawdzone źródło internetu to w dzisiejszych czasach jedna z bardziej istotnych kwestii. Wpływ na jego wybór ma zwykle kilka czynników. To m.in. liczba użytkowników, a także jego przeznaczenie. Nie da się bowiem ukryć, że im więcej osób korzysta z domowego internetu, tym większe wymagania mamy wobec sieci. Jak zatem wśród tak wielu ofert wybrać tę idealną?

Śmiało można powiedzieć, że w ciągu ostatnich dwóch lat, życie wielu z nas wywróciło się do góry nogami.  Oczywiście nie od dziś wiadomo, że do internetu przeniosły się już chyba wszystkie sfery życia codziennego, jednak w czasie izolacji trend ten jeszcze bardziej się uwidocznił. Wiele firm skierowało bowiem swoich pracowników na pracę zdalną, a uczniowie oraz studenci zaczęli intensywniej korzystać z e-learningu. Nie da się ukryć, że w wielu domach był to prawdziwy sprawdzian dla sieci internetowej. Aktualnie, szukając nowego dostawcy, uważniej przyglądamy się oferowanym usługom pragnąc wybrać taką, która sprosta naszym oczekiwaniom. Oto kwestie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę, by móc cieszyć się solidnym internetem.

Zwróć uwagę na prędkość łącza i cenę

Żyjemy w czasach, w których odkurzacz czy telewizor podłączony do sieci Wi-Fi nikogo już nie dziwi. Kiedy policzymy, ile takich sprzętów znajdujących się w domu korzysta (nierzadko jednocześnie) z internetu, może się okazać, że jest ich znacznie więcej, niż nam się wydawało. Jednak wbrew pozorom, szybkość internetu jest kluczowa nie tylko dla osób przesyłających duże plik czy korzystających na raz z wielu urządzeń. Prędkość sieci przekłada się również na płynność jej działania, a nie ukrywajmy, jej brak może doprowadzić czasem do złości. Warto zatem dobrać odpowiednią szybkość do swoich potrzeb.

Sieć PLAY dla swoich klientów przygotowała internet stacjonarny o trzech przedziałach prędkości: 150 Mb/s, który będzie idealny do pobierania plików, przeglądania poczty czy mediów społecznościowych, 300 Mb/s, który dobrze sprawdzi się podczas nauki online i pracy z domu, kiedy z sieci korzysta kilka urządzeń jednocześnie oraz 600 Mb/s dla wymagających, którzy grają online czy ściągają duże pliki. Drugą najistotniejszą kwestią obok odpowiedniej prędkości jest również cena abonamentu. Nie ukrywajmy, ale większości z nas zależy na tym, by była ona jak najkorzystniejsza, a w PLAY najtańszy wariant można mieć nawet od 30 zł miesięcznie.

Przyjrzyj się czasowi trwania umowy

Operator oferuje podpisanie umowy, która zobowiązuje cię do korzystania z usługi przez określony czas, a ty należysz do tych użytkowników, którzy (z różnych przyczyn) nie chcą takiego zobowiązania? Dobra wiadomość jest taka, że obecnie na rynku można znaleźć znacznie elastyczniejsze oraz nowocześniejsze warunki. Sieć PLAY wychodzi klientom naprzeciw i podpisując umowę na czas nieokreślony to ty decydujesz, ile ona będzie trwać. Możesz zatem zrezygnować z niej w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie i to bez dodatkowych opłat.

Dowiedz się o szczegółach instalacji oraz routerze

Nie wystarczy nabyć samej oferty, jeszcze trzeba jakoś ten internet rozprowadzić po domu. Teoretycznie to w gestii operatora leży zapewnienie urządzenia, które pozwoli wykorzystać możliwości Internetu bez żadnych problemów. W przypadku oferty internetu stacjonarnego sieci PLAY, zupełnie nie musisz się tym przejmować. Otóż za jednorazową opłatą (50 zł), w wybranym terminie przyjedzie do ciebie monter i skonfiguruje usługę wraz z nowoczesnym routerem. Warto również zapoznać się bliżej z Hub'em Playa. W tym miejscu zgromadzono dla Ciebie praktyczną wiedzę związaną z internetem. Dzięki temu poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą:

  • tajników internetu,
  • usług oraz aplikacji,
  • nomenklatury,
  • pakietów,
  • tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy internetu,
  • oraz jak i dlaczego warto zabezpieczyć swoją sieć WiFi.

Jak widać wybór internetu stacjonarnego wcale nie jest bez znaczenia. Dobranie idealnej oferty wymaga poświęcenia odrobiny czasu i przyjrzenia się przynajmniej tym trzem kwestiom. Aby móc w pełni korzystać z bogactwa dostępnych wirtualnie możliwości, potrzebny jest szybki i niezawodny pakiet. Wybierając dopasowaną do swoich potrzeb jedną z ofert PLAY masz pewność, że nic nie przeszkodzi Ci w pracy, nauce czy rozrywce.

Więcej o: