Intymnie i wygodnie, czyli jak stworzyć wymarzoną sypialnię

Na sypialniane must have oprócz wygodnego łóżka składa się także odpowiedni materac. To element, którego nie możesz pominąć, jeśli zależy ci na regenerującym i zdrowym śnie. Jaki materac wybrać, by cieszyć się pełnią komfortu, a rano budzić się wypoczętym i pełnym energii? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Zdrowy sen jest ważny nie tylko dla zdrowia, lecz także dobrego wyglądu i samopoczucia. W tym przypadku istotne są nie tylko twoje nawyki, lecz także komfort i wygoda, jakie zapewnia odpowiedni materac.

Jeśli chodzi o styl życia, postaraj się, aby twoja sypialnia była miejscem wypoczynku. Jeśli więc masz taką możliwość - nie pracuj w niej. Przenoszenie pracy do łóżka pogarsza jakość snu. Na godzinę przed położeniem się spać nie korzystaj ze smartfona i komputera - światło emitowane z tych urządzeń utrudnia zasypianie. Poza tym zawsze przed położeniem się do łóżka przewietrz sypialnię.

Dobry materac, czyli jaki?Dobry materac, czyli jaki? Materiał promocyjny

Materac idealny - jaki wybrać?

Jedna z najważniejszych kwestii to wybór odpowiedniego materaca. Na co więc należy zwrócić uwagę w trakcie jego poszukiwań?

Warto przede wszystkim sprawdzić, czy materac zapewnia prawidłowe podparcie. Dzięki temu organizm może naprawdę odpocząć oraz zregenerować siły. Jest to także bardzo ważny aspekt w przypadku osób, które borykają się z bólami pleców. Odpowiedni materac powinien umożliwiać kręgosłupowi wypoczynek w naturalnej pozycji - dzięki temu plecy nie są napięte ani nadwyrężone. Poza tym pozwoli rozluźnić ciało, a je jednocześnie prawidłowo je ułożyć. Zwróć także uwagę na to, czy materac ma możliwość personalizacji stopnia twardości poprzez odwracanie jego pokrowca, rdzenia lub obu z nich. To pozwala na wybór między 2,4, a nawet 8 rodzajami podparcia i dopasowania w jednym materacu.

Doskonale w tej roli sprawdzą się materace piankowe, gdyż ich sprężysty materiał świetnie dopasowuje się do ciała. Pianka musi mieć jednak odpowiednią twardość. Powód? Zbyt twardy materac nie będzie wygodny. Z kolei zbyt miękki nie zapewni odpowiedniego podparcia. Jak więc nie popełnić błędu w czasie zakupów? Przy wyborze materaca zwróć uwagę na to, czy posiada on komfortową warstwę wierzchnią, gdyż to ona styka się bezpośrednio z ciałem, a jej zadaniem jest zmniejszenie nacisku na określone partie sylwetki. Sprawdź także możliwości w zakresie termoregulacji. Dobry materac zapewni świeże oraz suche środowisko snu. Jest to bardzo ważne, gdyż w czasie snu twoje ciało się poci.

Doskonały materac dla pary

A co, jeśli szukasz materaca dla aż dwóch śpiących na nim osób? W tym przypadku zadanie jest nieco trudniejsze. Sprawdź przede wszystkim, czy taki materac wewnątrz jednego pokrowca posiada rdzeń podzielony na dwie równe części. Pozwala to na indywidualną regulację twardości dla obu śpiących na nim osób. Co więcej, ogranicza znacznie przenoszenie się ruchów na powierzchni materaca. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy partnerzy mają od siebie różną wagę lub zazwyczaj budzą się o różnych porach.

Doskonale wiemy, że wybór odpowiedniego materaca nie jest prostym zadaniem. Jak więc możemy je sobie ułatwić? Wszystkie wspomniane kryteria spełniają produkty, które w swojej ofercie posiada Dormeo®. Marka poszukuje jak najlepszych możliwości kombinacji materiałowych, które spełnią bardzo różne wymagania. Dlatego też jej oferta odpowiada na różnorodne zapotrzebowania użytkowników.

Sypialnia to wyjątkowy punkt każdego domu. Jeśli jest odpowiednio urządzona, staje się dla nas oazą spokoju, do której chętnie wracamy, aby się zregenerować. Nie możemy też zapominać o tym, że dobrze przespana noc to klucz do udanego dnia. Warto więc postarać się, by wyposażenie naszej sypialni temu sprzyjało.