Ty też jesteś wyjątkowa! Pozbądź się wewnętrznego krytyka i zacznij siebie doceniać!

W dobie social mediów często możemy zacząć tracić poczucia własnej wartości. W końcu niektórzy trenują siedem razy w tygodniu, a my tylko trzy. Inni właśnie skończyli kolejne studia, a ty ledwo co dotrwałaś do licencjatu. Bez względu na wszystko musisz pozbyć się tego wewnętrznego krytyka i odkryć talenty, o których może nawet nie miałaś pojęcia.

Zanim naszym światem zawładnęły social media, królowały kolorowe czasopisma. To w nich czytaliśmy o tym, co słychać u gwiazd i oglądaliśmy sesje zdjęciowe z pięknymi modelkami. W tamtych czasach największym trikiem makijażowym były kolorowe cienie i może kreska na oku. Świat jednak poszedł do przodu i do gry weszły popularne serwisy społecznościowe, w których obserwujemy codzienne życie nie tylko celebrytów, ale również naszych znajomych, rodziny czy sąsiadów. Czasem obserwując to wszystko mamy poczucie, że wszyscy inni są wyjątkowi, tylko nie my. Jak się pozbyć wewnętrznego krytyka?

Pamiętaj, że życie w internecie nie zawsze jest prawdziwe

Zwykle w social mediach widzimy piękne obrazki. Należy jednak pamiętać, że większość osób pokazuje tam tylko to, co miłe, przyjemne i nie chce dzielić się swoimi problemami. To nie znaczy jednak, że dana osoba tych problemów nie ma. Jeśli po raz kolejny masz wyrzuty sumienia, że nie poszłaś na trening, bo byłaś zmęczona, a twoja znajoma przebiegła już 15 km, zastanów się, ile innych ciekawych rzeczy zrobiłaś w tym czasie. Może okazać się, że żadna z ciebie sportsmenka, ale potrafisz świetnie gotować, w końcu twoi znajomi uwielbiają twoją carbonarę i pizzę, którą zawsze dla nich pieczesz. Nigdy nie myślałaś, że to może być twój talent? Zmień nastawienie! Niektórzy nie potrafią gotować i nawet tego nie lubią, a ty jesteś w tym prawdziwą mistrzynią. To samo tyczy się w każdej innej dziedziny życia. Ktoś może umieć zrobić piękny makijaż, a ty masz do tego dwie lewe ręce, ale za to twoja cera jest w doskonałej kondycji, bo pielęgnacja jest twoim prawdziwym konikiem. W życiu zawsze ktoś może być w czymś lepszym, ale ważne jest, żebyś odnalazła coś, w czym ty jesteś najlepsza. To może być coś błahego, ale uwierz, że to sprawia, że jesteś wyjątkowa.

Nie bój się być sobą

Często boimy się czegoś zrobić, bo co powiedzą inni? Zastanawiamy się, czy powinniśmy założyć daną rzecz w obawie o to, czy ktoś przypadkiem nas nie skrytykuje. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, by być sobą. Jeśli masz ochotę do eleganckiej sukienki założyć ciężkie buty, to po prostu to zrób! Twój styl powinien wyrażać ciebie i już na wstępie mówić: "Jestem wyjątkowa".

Nie od dziś wiadomo, że ludzie oceniają nas po wyglądzie, pamiętaj jednak, by ich opinia nie definiowała tego, kim jesteś. Taki mały dodatek jak buty może sprawić, że będziesz kroczyć przez życie z podniesioną głową. I o to w tym wszystkim chodzi!

Zacznij siebie doceniać

Może to brzmi jak błahostka, ale kiedy uda ci się coś zrobić dobrze, po prostu w głębi duszy powiedz sobie: - "Dobra robota". Nie podcinaj sobie sama skrzydeł i nie zastanawiaj się, co pomyślą inni. Każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób, każdy z nas ma jakiś talent. Choć może nie zdobywasz medali na igrzyskach olimpijskich i nie potrafisz zrobić makijażu jak na czerwony dywan, to może jesteś mistrzynią w organizacji zabaw twoim dzieciom? Nigdy nie myślałaś, że to może być twój ukryty talent? Ale tak jest! Doceń to, co potrafisz, doceń siebie i pamiętaj, że jesteś wyjątkowa.

Jesteś wyjątkowa!

Mamy dla was konkurs, w którym do wygrania są fantastyczne nagrody. Pamiętasz o docenianiu siebie na co dzień? Dokończ zdanie: "Jestem wyjątkowa, bo...". Zgłoszenia zbieramy od 01.04 do 29.04.2022 roku. Do wygrania są trzy bony o wartości 500 zł oraz 5 bonów o wartości 100 zł na zakupy w sklepach Deichmann., Czekamy na wasze zgłoszenia! Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Więcej o: