Jak zyskać więcej czasu dla bliskich i sprawić, by rodzinny czas był bardziej wartościowy?

Zainteresowania dziecka kształtują się od najmłodszych lat. Często pociecha obserwuje pasje rodziców i czerpie z nich to, co najbardziej do niej przemawia. W związku z tym warto znaleźć jak najwięcej przestrzeni na kreatywne zabawy w rodzinnym gronie i pozostać przewodnikiem dla dziecka w jego ścieżce rozwoju. Jak zyskać więcej czasu dla bliskich i sprawić, by rodzinny czas był bardziej wartościowy?

Systematyczne wspieranie zainteresowań dziecka jest bardzo ważne. Wielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę i zapisuje dzieci na zajęcia dodatkowe. Jednak wypełnione po brzegi grafiki każdego z członków rodziny sprawiają, że każdy żyje oddzielnie i brakuje rodzinnego czasu. Warto więc zastanowić się nad tym, co zrobić, aby był on jak najbardziej wartościowy i wspomógł rozwój waszej pociechy. Oto kilka prostych rozwiązań.

Pokaż dziecku swoje pasje

Dzieci chłoną zainteresowania rodziców, warto więc dzielić z nimi swoje pasje. Jeśli mama interesuje się fotografią, może wprowadzić dziecko w świat sesji zdjęciowych. Przebieranie się w kolorowe stroje i pozowanie w różnych scenografiach może być dla dziecka doskonałą zabawą. Tata w tym czasie może zadbać o rekwizyty do sesji. Później wspólnie wydrukujcie zdjęcia w domu i rozwieście je na ścianie, aby przygotować wystawę fotograficzną. Nie tylko będą świetną pamiątką do rodzinnego albumu, ale pozwolą pobudzić wyobraźnię i kreatywność pociechy.

 

Znajdźcie wspólne zainteresowania

Może to być łatwiejsze, niż wam się wydaje. Bądźcie uważni na predyspozycje dziecka i jego zainteresowania. Jeśli uwielbia kolorować, a wy interesujecie się sztuką, możecie wydrukować ulubione dzieła w postaci kolorowanek i zachęcić je do własnej interpretacji. Eksperymentowanie z kolorami i różnymi technikami plastycznymi, pomoże dzieciom rozwinąć zdolności manualne. Później możecie zrobić z nich wystawę i zaprosić na nią pozostałych członków rodziny w roli paparazzi. Wydrukujcie relację fotograficzną i przygotujcie do niej opisy. 

Z dzieckiem, które interesuje się modą, zróbcie projekty ubrań. Zacznijcie od przygotowania moodboardów. Poszukajcie wspólnie zdjęć i wybierzcie te, które wydrukujecie i powiesicie na tablicy jako inspirację, a potem stwórzcie własny pomysł na ubranie, kapelusz, buty. Projekt możecie narysować albo wykonać w postaci kolażu z wydrukowanych zdjęć. Ogranicza was tylko wyobraźnia! Z kolei dla małego pasjonaty kosmosu, wydrukujcie zdjęcia planet i razem wyklejcie plakat do zawieszenia w pokoju. 

Nie musicie wydawać fortuny na tusz do drukarki. Subskrypcja druku HP Instant Ink pozwala oszczędzić do 70 proc. na tuszu w stosunku do tradycyjnego modelu drukowania. Jeśli korzystacie z tonera, subskrybując druk, oszczędzicie nawet do 50 proc. Instant Ink to niedrogie rozwiązanie. Za 61,99 zł miesięcznie możesz wydrukować nawet 300 stron! Mogą to być kolorowe zdjęcia, karty pracy czy dokumenty. Największy plan dedykowany jest firmom. Za 129,99 zł wydrukujecie do 700 stron. Najmniejszy plan subskrypcji możecie mieć już za 4,99 zł miesięcznie. Nie jest pobierana opłata roczna, subskrypcję można dowolnie zmniejszać i zwiększać. Ponadto Instant Ink pozwala na bezpłatne odsyłanie kartridżów do HP do recyklingu. Jeśli subskrypcja druku jest dla Was interesująca, możecie ją także przetestować podczas półrocznego okresu próbnego. Wystarczy w trakcie 7 dni od instalacji drukarki dołączyć do bezpłatnej usługi HP+.

HPHP materiały promocyjne

Nie traćcie czasu na czynności, które mogą wykonywać się same  

W ciągu dnia tracimy czas na wiele czynności, które mogą wykonywać się automatycznie. Zamiast płacić co miesiąc te same rachunki i poświęcać wieczór na wykonanie przelewów, zlećmy aplikacji banku wykonywanie przelewów automatycznych. Nie musimy też biegać po sklepach, kiedy dziecko musi wydrukować kartę pracy do szkoły, a nam akurat kończy się tusz w drukarce. Jeśli wybierzemy subskrypcję druku HP Instant Ink, drukarka automatycznie będzie kontrolowała poziom tuszu i zamawiała kolejne wkłady, a HP dostarczy je pod wasze drzwi. Dzięki temu nigdy nie zabraknie tuszu, a wy nie będziecie musieli martwić się jego uzupełnianiem.  

HPHP materiały promocyjne

Dołączenie do Instant Ink zajmuje kilka sekund. Wystarczy założyć konto HP, wybrać interesujący nas pakiet stron i podpiąć kartę. Podobnie proste jest dostosowywanie pakietu do swoich potrzeb. W kilku kliknięciach można go zwiększyć lub zmniejszyć. Zastanówcie się zatem, które czynności nie wymagają waszego zaangażowania i spędźcie zaoszczędzony czas z bliskimi.

"Rodzinny wieczór" raz w tygodniu  

Raz w tygodniu zaplanujcie sobie "rodzinny wieczór". Wyłączcie smartfony i skupcie się na omówieniu ważnych, rodzinnych kwestii. Jeśli planujecie sesje zdjęciowe, wybierzcie ich temat i zróbcie razem listę zakupów, aby nie zabrakło potrzebnych rekwizytów. Możecie zamienić salon w wyspę skarbów, albo statek piratów. Zapytajcie dzieci, o ich wizję i rozdzielcie zadania. 

Poza tym ważne jest, aby włączyć dzieci do pomocy w planowaniu rodzinnych wydarzeń. Rodzice często czują się przeciążeni, że wszystko spoczywa na ich barkach, a wspólna burza mózgów może przynieść niespodziewane efekty! Jeśli planujecie wycieczkę i marzycie o pięknych fotografiach, zastanówcie się razem, które obiekty odwiedzicie i uwiecznicie na zdjęciach. Zaplanowanie wykonania fotoreportażu z podróży możecie też połączyć ze stworzeniem kosztorysu. Dla dziecka będzie to doskonałą lekcją przedsiębiorczości.

Zamieńcie rodzinne uroczystości i podróże w wyjątkowe wydarzenia

Tworzenie fotoreportażu z rodzinnych wyjazdów czy uroczystości nie tylko będzie wspaniałą przygodą, ale pozwoli dziecku utrwalić wyjątkowe wspomnienia z czasu spędzonego z rodzicami. Kto nie lubi wracać do rodzinnych albumów? Ładnie wydrukowane i oprawione zdjęcia tworzą historię i są świadectwem dla przyszłych pokoleń. Zadbajcie o to, żeby wspólne momenty zostały z dzieckiem na wiele lat!

HPHP materiały promocyjne

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak zyskać więcej czasu dla bliskich i sprawić, by rodzinny czas był bardziej wartościowy?
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl