Jak wybrać praktyczny prezent ślubny? Sprawdź listę 5 propozycji, za które podziękują Ci najbliżsi

Jaki prezent ślubny zachwyci Państwa Młodych? Na pewno ten, o który sami poproszą. Jednak nie zawsze wiemy jaki prezent na ślub będzie odpowiedni dla nowożeńców. Na jakie propozycje najlepiej postawić w takiej sytuacji? Zapoznaj się z poniższą listą pomysłów na prezent ślubny i zaskocz swoich bliskich oryginalnym prezentem, który zostanie z nimi na długo.

Kiedy ślub biorą bliskie nam osoby chcemy obdarować je wyjątkowym prezentem, który będzie nie tylko praktyczny, ale też sprawi im radość. Jednak wybór odpowiedniego podarunku spośród tylu dostępnych opcji nie jest prosty. Co zatem kupić na prezent ślubny?  

Postaw na najlepsze prezenty ślubne, za które podziękuje młoda para

Nowoczesny, elegancki, oryginalny, ale zarazem praktyczny, jaki prezent na ślub dla pary młodej wybrać? Na wręczenie koperty decyduje się znaczna część gości, nic zresztą dziwnego, ponieważ to właśnie o pieniądze najczęściej proszą państwo młodzi. w swoim zaproszeniu. Pomysłów na prezent ślubny można zaproponować wiele, jednak przede wszystkim powinniśmy uszanować prośbę pary młodej, którą najczęściej adresują w zaproszeniu. 

Jak w wyborze prezentu ślubnego pomóc może zaproszenie?

Zaproszenie na ślub jest najlepszą wskazówką, która może naprowadzić nas na wymarzony prezent ślubny. Powszechnym stało się, że państwo młodzi zamiast kwiatów proszą o karmę dla zwierząt, zdrapkę, czy datek na wskazaną fundację. Czasem możemy znaleźć również wskazówki dotyczące głównego prezentu. Najczęściej państwo młodzi życzą sobie gotówki, jeśli jednak nie precyzują oczekiwań, mamy wolną rękę w wyborze podarunku.

Czym są listy prezentowe?

Coraz popularniejsze stają się listy prezentów przygotowane przez samą parę młodą. Przyszli nowożeńcy tworzą np. z użyciem arkusza Excel listę prezentów z linkami prowadzącymi bezpośrednio do produktów, które chcieliby dostać od swoich gości. Za pomocą otwartego pliku, goście mogą łatwo wybrać i "zarezerwować" prezent, który chcą kupić na ślub bliskim. Wtedy mamy stuprocentową pewność, że prezent będzie trafiony.

Co kiedy nie wiemy co kupić na ślub Państwu Młodym?

Jeżeli jednak para młoda nie precyzuje swoich oczekiwań, możemy pokusić się o wybór oryginalnego prezentu, który zaskoczy przyszłych nowożeńców. Wybór nie zawsze jest prosty. W sieci znajdziemy całą masę pomysłów, mimo to nie każdy z nich będzie odpowiedni. Najlepiej dostosować pomysł do preferencji i zainteresowań Państwa Młodych, a pomóc w tym mogą poniższe propozycje.  

Sprawdź naszą listę pomysłów na prezent!

Pomysły na prezent ślubny - lista 5 kreatywnych prezentów dla Pary Młodej 

1. Zaproszenie na kolację w znanej restauracji

Oryginalnym pomysłem może okazać się zaproszenie na romantyczną kolację w dobrej restauracji. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na lokal, którego kuchnia zadowoli kubki smakowe pary młodej lub taki, którego nie mieli okazji nigdy odwiedzić, a wiemy, że zawsze bardzo chcieli. W celu zrobienia rezerwacji należy skontaktować się z interesującą nas restauracją i poprosić o voucher prezentowy. Najczęściej zaproszenie na kolację opiewa na konkretną kwotę bądź kieruje na konkretne wydarzenia przygotowywane przez restaurację. Ciekawym pomysłem na prezent ślubny jest również możliwość zorganizowania pikniku na świeżym powietrzu, taką ofertę mają niektóre restauracje, warto o nią zapytać. 

2. Roczny abonament lub subskrypcja 

Czy voucher na masaż to zawsze praktyczny prezent? Wypad do spa, masaż przy świecach czy relaksująca kąpiel dla wielu z nas brzmi nieziemsko. Jednak, czy jest to prezent ślubny, który ucieszy zarówno Panią jak i Pana Młodego? Niestety nie zawsze, dlatego możemy postawić również na praktyczny prezent ślubny, z którego chętnie skorzystają obie osoby. Dobrym rozwiązaniem może okazać się abonament lub subskrypcja na różnego rodzaju dostępnych platformach, nie tylko tych streamingowych!

Wśród nich mamy spore pole do popisu: 

  • Dla pasjonatów podróży możemy wykupić dostęp do platformy językowej. Wiele osób długo zwleka z rozpoczęciem nauki nowego języka, o którym tyle marzyło. Taki prezent będzie świetnym pierwszym krokiem w kierunku realizacji tego celu, szczególnie gdy pracujemy nad nim w parze. 

  • Dla zajawkowiczów i osób poszukujących nowych pasji ciekawym pomysłem będzie wykupienie subskrypcji na platformach, na których mamy dostęp do tysiąca kursów online, szkoleń i webinarów prowadzonych przez najbardziej znane osobowości ze świata kina, sportu, sztuki, biznesu i wielu innych. Ich portfolio jest naprawdę imponujące! 

  • Dla kinomaniaków czy amatorów wspólnych wieczorów wybierzmy wspomnianą wcześniej subskrypcję na platformach streamingowych. Obecnie dostępnych jest kilka flagowych platform o bogatej bibliotece filmów, seriali czy dokumentów, na których każdy znajdzie coś dla siebie.
     
  • Dla par, które uwielbiają wspólne wyjazdy, świetnym podarunkiem będzie voucher na bilety lotnicze. Obecnie w swojej ofercie ma je większość linii. Zwykle takie vouchery możemy zrealizować w ciągu roku od zakupu na wszystkich trasach, które ma w swojej ofercie dany przewoźnik.  

3. Ekspres do gazowania wody SodaStream

Dla miłośników zdrowego trybu życia i smakoszy dobrego designu idealnym pomysłem na prezent ślubny będą ekspresy do gazowania wody SodaStream

SodaStream to praktyczny prezent ślubny, który pozwoli z łatwością przygotować ulubione napoje gazowane. Dzięki nim Para Młoda zadba o swoje codzienne nawodnienie i wypracuje zdrowe nawyki, które zostaną z nimi na lata. Jednocześnie korzystając z saturatorów do gazowania wody, przyszli nowożeńcy będą dbać o środowisko naturalne - jedna butelka SodaStream pozwala w ciągu czterech lat zaoszczędzić 1769 butelek plastikowych jednorazowego użytku.*

Obecnie w ofercie SodaStream są trzy ekspresy do wyboru: Terra, Duo i Art. Ten ostatni cechuje oryginalne wzornictwo, nawiązujące do stylu retro, które wpasuje się w każde kuchenne wnętrze, w szczególności te klasyczne i minimalistyczne. Idealnie do wspólnego mieszkania!

Soda StreamSoda Stream Materiał promocyjny

4. Kurs gotowania

Równie oryginalnym pomysłem jest wspólny kurs gotowania. Decydując się na ten prezent, warto postawić na wybór kuchni, który z chęcią jedzą obdarowywani, np. kurs gotowania kuchni azjatyckiej, śródziemnomorskiej czy meksykańskiej. Taki prezent może dostarczyć nowożeńcom super rozrywki i jednocześnie pozwoli im zdobyć praktyczne umiejętności, które na pewno przydadzą im się na starcie do wspólnego życia.

5. Lot balonem 

Niezapomnianym prezentem ślubnym jest również lot balonem. Jest to na pewno jedna z droższych opcji, bowiem kwoty zaczynają się od 550 zł, ale z pewnością będzie to prezent luksusowy i oryginalny. Jeśli zdecydujemy się na ten pomysł na prezent ślubny wręczamy Parze Młodej voucher, który będą mogli wykorzystać w dogodnym dla nich czasie i miejscu. Przy czym warto mieć na uwadze fakt, że czasem voucher nie zostaje wykorzystany w przeznaczonym czasie i fantastyczny prezent przepada. Z tego powodu dobrą opcją może okazać się zaproponowanie nowożeńcom konkretnej daty i miejsca realizacji prezentu, co pomoże im w organizacji tego nietuzinkowego przeżycia.

____

* Tak wynika z globalnego badania Global Volume Packaging Database przeprowadzonego w latach 2017-2020 na zlecenie SodaStream. W jego trakcie sprawdzano, ile butelek zużywa średnio gospodarstwo domowe przez cztery lata.