Jeśli przegląd, to z pakietem. Dlaczego warto oddać samochód w ręce specjalistów?

Kobiety regularnie odwiedzają gabinety kosmetyczne czy wykonują badania, by zadbać o zdrowie. Dokładnie tak samo powinno być w przypadku naszego samochodu. Jeśli chcemy, by służył nam przez lata, warto robić regularne przeglądy i przekazywać go pod opiekę profesjonalistów.

Artykuł jest częścią cyklu #UżywamBo, w którym zastanawiamy się, z jakich powodów Polacy korzystają z samochodu. Partnerem cyklu jest Volkswagen Financial Services – ekspert nowoczesnej mobilności i jedna z największych firm zajmujących się finansowaniem samochodowych potrzeb klientów indywidualnych oraz firmowych.

Od kilku tygodni trwa sezon wakacyjny i dużo podróżujemy. Dobrym pomysłem przed dłuższym wyjazdem jest wykonanie przeglądu serwisowego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że po drodze nie spotkają nas żadne niespodziewane sytuacje.

Samochodem na urlop. Jak to zrobić, żeby było bezpiecznie?

Polacy swoje samochody wykorzystują jako środek transportu do pracy, na uczelnię, na zakupy czy na wakacje. W sondzie ulicznej, którą redakcja Moto.pl przeprowadziła w czerwcu, jeden z zapytanych przechodniów powiedział: „Czasem jak chcę odwiedzić rodzinę, czy pojechać na wakacje, to wybór jest prosty – biorę samochód, nawet jeśli jest to dłuższa trasa".

Bez względu na to, w jakich sytuacjach wsiadamy za kółko, za każdym razem powinniśmy mieć 100 proc. pewności, że nasz samochód jest sprawny. W tym pomogą nam regularne przeglądy, które w Polsce są obowiązkowe raz do roku. Warto jednak pomyśleć o tym, by nasze auto sprawdzać znacznie częściej, a szczególnie wtedy, kiedy np. zapali nam się jakaś kontrolka. Takie rozwiązanie ma sporo plusów i jak się okazuje, wcale nie kosztuje kroci.

fot. materiał promocyjnyfot. materiał promocyjny 

Jeden pakiet, wiele korzyści

Nie da się ukryć, że każdy z nas ma sporo na głowie. Praca, dzieci, inne obowiązki mogą sprawić, że zdarzy nam się zapomnieć o niektórych kwestiach, w tym również tych związanych z samochodem. Kiedy np. podczas przeglądu samochodu okazuje się, że któryś z elementów jest do wymiany, wtedy pozostajemy z tym sami. Musimy znaleźć warsztat, który naprawi usterkę, kupić części, przez co czas naprawy znacznie się wydłuża. Jest na to sposób. Można wykupić pakiet przeglądów serwisowych od Volkswagen Financial Services. Jest on dostępny dla samochodów z grupy Volkswagen.

Dzięki temu możemy wymienić np. filtr oleju, paliwa czy świece zapłonowe. Tak naprawdę wcale nie musimy znać się na samochodach i wiedzieć nawet gdzie znajdują się poszczególne elementy, bo to zadanie specjalistów, dzięki którym mamy pewność, że wszystko zostanie dobrze zrobione.

W Volkswagen Financial Services dbamy nie tylko o stan pojazdów naszych klientów, lecz również o ich czas. Dużym udogodnieniem, które oferujemy, jest możliwość wykupu pakietu przeglądów serwisowych online. Zależy nam na jak największej personalizacji usług, dlatego umowę można podpisać na 24, 36 lub nawet na 48 miesięcy. Z naszych danych wynika, że większość kupujących preferuje pakiet dwuletni – mówi Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Ile to kosztuje?

Wiele osób obawia się ceny. W tym wypadku również jest na to świetne rozwiązanie, bo można ją rozłożyć na wygodne miesięczne raty. Dzięki temu praktycznie w ogóle nie odczuje tego nasz budżet domowy. Oczywiście rata wyliczana jest w zależności od modelu i rocznika samochodu, ale ceny zaczynają się już od 45 zł. Ta usługa w wersji online to absolutna nowość w ofercie Volkswagen Financial Services, ponieważ do tej pory nie można było kupić pakietu online, rozkładając płatności na miesięczne raty. Zastanawiacie się, co w przypadku sprzedaży samochodu przed końcem pakietu serwisowego? Klient może dostać zwrot kwoty, której nie wykorzystał. Praktyczne rozwiązanie, prawda? Co więcej, istnieje też możliwość wydłużenia pakietu przeglądów serwisowych dla aut do 12 lat, licząc od daty pierwszej rejestracji.

Czy jest mi to potrzebne?

Na to pytanie powinien już odpowiedzieć sobie każdy sam. Jednak biorąc pod uwagę, jak zmienne mogą być ceny usług w warsztatach samochodowych czy poszczególnych części, to w tym wypadku zawsze mamy pewność, ile nas to będzie kosztować, bo ewentualne wahania cen w trakcie użytkowania pojazdu nie wpływają w żaden sposób na cenę zakupionego pakietu. Po co zatem narażać się na dodatkowe koszty?

fot. materiał promocyjnyfot. materiał promocyjny 

Nie da się ukryć, że coraz więcej kupujących samochody używane chce mieć udokumentowane wszystkie naprawy, które były wykonywane w danym pojeździe. Nie zawsze pamiętamy o tym, kiedy np. wymieniamy jakąś część. Dzięki pełnej historii auta w autoryzowanych serwisach sieci Volkswagen Group Polska jego wartość na rynku samochodów używanych będzie wyższa, a dzięki temu odsprzedaż auta – łatwiejsza.

Większość z nas co miesiąc płaci abonament np. za pakiety zdrowotne czy dostęp do platform streamingowych. Może warto dołączyć do tego również pakiet przeglądów serwisowych i nie stresować się kosztownymi naprawami naszego samochodu?

Więcej o: