Jak urządzić funkcjonalne biuro w domu? 5 wskazówek

Praca zdalna może być ogromnym ułatwieniem zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Dzięki niej możemy zaoszczędzić czas na dojazdy, wykonywać swoje obowiązki w większym skupieniu i być bardziej efektywni. Jednak, żeby rzeczywiście tak było, powinniśmy mieć odpowiednie warunki do jej wykonywania. Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalne biuro w domowym zaciszu.

Większość z nas miała już okazję przetestować pracę w domowych warunkach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osiem godzin na niewygodnym krześle przy kuchennym stole czy w półleżącej pozycji na kanapie może skończyć się tylko jednym: wizytą u fizjoterapeuty. Jeśli więc planujemy pracować zdalnie przez dłuższy czas, powinniśmy zadbać o urządzenie w domu funkcjonalnego biura.

•       Zacznijmy od wyznaczenia przestrzeni

Pomyślmy, które miejsce w naszym domu, najbardziej sprzyja skupieniu. Zwróćmy uwagę na takie czynniki jak hałas i dostępność światła. W jasnych pomieszczeniach nasz mózg będzie bardziej wydajny niż w tych, w których panuje senna atmosfera. Ponadto zastanówmy się, czy kiedy zbudujemy już swoją fortecę, inni domownicy nie będą zakłócać w niej naszego spokoju. Pokoje przechodnie nigdy nie są dobrym pomysłem. W końcu trudno się skupić w salonie, kiedy nasze dziecko akurat ma ochotę na obejrzenie kreskówki. O wiele lepiej sprawdzi się w tym przypadku sypialnia.

Pamiętajmy, że nie warto zwlekać z podjęciem konkretnych kroków, bo im szybciej zadbamy o własny komfort, tym lepiej. Zresztą, jeśli naszą barierą są finanse, pamiętajmy, że obecnie możemy wyposażyć całe biuro i zapłacić za nie dopiero do 30 dni później. Taką usługę oferuje chociażby Allegro. Z Allegro Pay płacimy dopiero wtedy, gdy produkt przyjdzie i zdecydujemy się go zatrzymać. Na zastanowienie się mamy 30 dni.*

•       Wybierzmy idealne biurko

Kiedy wskażemy już "swój kawałek podłogi", zastanówmy się, czego oczekujemy od biurka. Na rynku dostępne jest obecnie mnóstwo modeli: drewniane, metalowe, z tworzywa sztucznego. Wybierzmy takie, które wpisze się w wystrój sypialni, ale również będzie wygodne i dopasowane do naszego wzrostu. Zastanówmy się, czy w naszym przypadku sprawdzi się bardziej prosty model, czy taki z wysuwanym blatem, przestrzenią na monitor i dużą liczbą szuflad. 

Jeśli nie do końca mamy pewność, czego szukamy, pozwólmy sobie na przetestowanie kilku produktów. Tu przychodzi z pomocą Allegro Smart! na Start. Każda osoba, która aktywuje usługę Smart! na Start na swoim koncie po raz pierwszy otrzyma 5 darmowych dostaw i zwrotów na 3 miesiące.** Usługa jest dla osób, które nie mają aktywnej usługi Smart! czy Allegro Smart! Student. Warto przeliczyć, ile możemy w ten sposób zaoszczędzić robiąc zakupy. Wystarczy aktywować usługę Allegro Smart! na Start na stronie www.allegro.pl/smart.

•       Wybierzmy wygodny fotel od sprawdzonych marek

Przy wyborze fotela biurowego wiele osób kieruje się jego wyglądem, a to błąd. Powinien być przede wszystkim wygodny i dopasowany do naszej sylwetki. Zanim go kupimy warto zrobić odpowiedni research. W sieci dostępne są rankingi najlepszych modeli i to właśnie na sprawdzone marki warto postawić. Większość z nich znajdziemy na Allegro. Ważne, aby wybrany przez nas model miał możliwość regulacji kąta odchylenia całego oparcia, jego krzywizn, a także zagłówka. Dobrze wybrany fotel biurowy może mieć wpływ na zdrowy kręgosłup, więc nie warto na nim oszczędzać.

•       Kupmy niezbędne przybory

Możemy zawiesić przed sobą tablicę korkową i zrobić moodboardy, albo po prostu używać jej do notatek. Zadbajmy o zapas karteczek samoprzylepnych, notatniki, długopisy i wszystkie mniejsze przedmioty, które będą ułatwiały nam codzienną pracę. Zamawiając na Allegro możemy wybrać dostawę do zielonych automatów paczkowych One Box by Allegro oraz punktów nadań i odbioru One Punkt by Allegro, dzięki czemu odbierzemy przesyłkę wtedy, kiedy będzie nam wygodnie. Nie musimy stresować się już tym, że kurier przyjedzie akurat wtedy, gdy nie będzie nas w domu. Punktów One by Allegro jest w kraju ponad 60 tysięcy, istnieje więc ogromne prawdopodobieństwo, że jeden z nich znajduje się w naszej okolicy.

•       Zadbajmy o wystrój

Diabeł tkwi w szczegółach. Przyjemniej pracuje się w miejscu, które jest przytulne i inspirujące. Nie bójmy się eksperymentować z ulubionymi dodatkami. Ocieplmy swoje wnętrze ulubionymi roślinami czy obrazkami. Nadajmy mu wyjątkowy charakter. No i oczywiście nie zapomnijmy o "naszym kubku", który każdego ranka razem z nami i mocną kawą rozpocznie produktywny dzień w pracy.

Za zakup na Allegro.pl zapłacisz do 30 dni później na podstawie umowy o kredyt konsumencki, zawieranej z Allegro Pay sp. z o.o. po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej, za pośrednictwem Allegro sp. z o.o., umocowanej do czynności faktycznych dot. zawierania i wykonywania umów o kredyt konsumencki. Wymagana aktywna usługa Allegro Pay. Przykład reprezentatywny: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 0%, całkowita kwota kredytu: 150 zł, całkowita kwota do zapłaty: 150 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu: 0 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 0 zł), umowa na 30 dni. Kalkulacja na dzień 20.06.2022 r. dokonana na reprezentatywnym przykładzie. To nie jest oferta w rozumieniu kodeksu cywilnego.

** Dotyczy ofert oznaczonych logiem Smart! Minimalna wartość zamówienia u jednego sprzedawcy: 40 zł. Sprawdź szczegóły na allegro.pl/smart

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jak urządzić funkcjonalne biuro w domu? 5 wskazówek
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl