Twoja historia jest dla nas ważna! Pamiętasz, ile trudności pokonałaś, by być tu, gdzie jesteś? Podziel się tym z nami i weź udział w konkursie!

Agnieszka od dziecka uwielbiała malować. Rodzice do dziś pamiętają jej skupioną minę i burzę blond włosów nad laurkami, które wyklejała suszonymi kwiatami z ogrodu. Nie bez powodu marzyła też o malarstwie na ASP, ale już od pierwszego semestru słyszała uwagi od wykładowców i znajomych ze starszych roczników, że nie jest to kierunek dla tych, którzy chcą zarabiać dobre pieniądze. Na drugim roku postanowiła więc zamienić marzenia o własnej pracowni i wystawach na dobrze rokująca posadę w korporacji i kurs księgowości, a burzę loków na grzeczne cięcie i stonowany kolor.

Aga jeździła do pracy tramwajem, codziennie o 7 rano. Dość szybko wpadła w rutynę: praca-dom, czasem praca-obiad ze znajomymi-dom. Po dwóch latach wspięła się w strukturze firmy, wynajęła mieszkanie w wymarzonej dzielnicy, mogła kupować albumy ulubionych artystów i chodzić na ich wystawy. Dla znajomych była kobietą sukcesu – elegancką, szanowaną w pracy, pracowitą, zaangażowaną w działalność charytatywną. Ale ona sama czuła, że traci głowę, nie czuje się dobrze z drogą, którą wybrała i nie jest pewna, czy rzucenie artystycznych studiów było dobrą decyzją.

Nigdy nie wiesz, co cię spotka

Rewolucja w życiu Agi przyszła zupełnie niespodziewanie.  Zbliżały się święta, chciała zadbać o zwierzaki, które nie mają rodzin. Zawiozła do schroniska w pobliżu domu kilka worków karmy i legowiska dla psów. Kiedy rozmawiała z jedną z wolontariuszek, zaczepił ją dawny znajomy z ASP. Po krótkiej rozmowie okazało się, że Paweł świetnie radzi sobie w zawodzie, a jego obrazy licytowane są na prestiżowych aukcjach w Mediolanie. Aga przyznała, że porzuciła malarstwo, a sztalugi i farby zostawiła dawno temu w domu rodziców. Jej znajomy nie chciał uwierzyć, że podjęła taką decyzję i poprosił, żeby sprzedała mu jeden z obrazów, który stworzyła na zaliczenie przedmiotu na pierwszym roku studiów. Agnieszka oznajmiła, że odda mu go w prezencie i bardzo jej miło, że pamięta tę pracę.

Wszystko się ułoży!

Po dwóch tygodniach od spotkania Pawła i przekazania mu starego obrazu, do Agnieszki zadzwonił właściciel galerii sztuki w Trójmieście. Zapytał, czy ma więcej prac i czy mógłby je zobaczyć. Przyznał też, że dawno nie widział tak odważnego połączenia faktur i chętnie wystawiłby jej obrazy w swojej galerii. Agnieszka nie mogła uwierzyć w propozycję mężczyzny. Gorączkowo przeszukała piwnicę i szafę, w której upchnęła swoje prace sprzed dekady. Skonsultowała ze starym znajomym ze studiów, które obrazy warto pokazać właścicielowi galerii. Wybrała sześć i z drżącym sercem wysłała mu zdjęcia.

Nie musiała długo czekać na odpowiedź. Mężczyzna zaprosił Agnieszkę do wystawienia prac i aukcji, która odbyłaby się po zakończeniu wystawy. I choć kobieta nie mogła początkowo w to uwierzyć, jej marzenia z dzieciństwa się spełniły. Obrazy Agi spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności i wyprzedały się co do jednego. Dostała też zapytania o kolejne i uwierzyła, że podążanie za pasją ma sens.

Niedługo później rzuciła pracę w korporacji, zaadaptowała jeden pokój na pracownię i zaczęła żyć z obrazów. Dziś mówi, że nie zamieniłaby malowania na nic innego. Wróciła też do artystycznej burzy blond loków na głowie.

Chcesz zdobyć nagrody? Opowiedz nam swoją historię

Różnimy się. Wszystkie mamy swoje marzenia i plany. Nie wszystkie udaje się od razu zrealizować, ale wszystkie wyzwania czegoś nas uczą. Zmieniamy się pod ich wpływem, a z nami nasze włosy. Zapuszczamy, ścinamy, farbujemy, prostujemy albo kręcimy - fryzura odzwierciedla to, jakie jesteśmy albo jakie chcemy w danym momencie być. Kiedy okoliczności nam nie sprzyjają, tracimy głowę, albo o mały włos unikamy kłopotów i… nadal możemy wierzyć, że wszystko się ułoży!

Przypomnij sobie swoją historię. Jakie trudności pokonałaś? Jakiemu wyzwaniu sprostałaś? Z jakich tarapatów wyszłaś z podniesionym czołem, mówiąc do siebie: wszystko się ułoży?

Podziel się tym z nami i weź udział w konkursie organizowanym przez markę Anwen -specjalistę w dziedzinie pielęgnacji włosów. Zawalcz o jedną z atrakcyjnych głównych nagród lub jedno z wyróżnień!  Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://historieanwen.pl/

 

Kosmetyki Anwen pomogą ci w codziennej pielęgnacji włosówKosmetyki Anwen pomogą ci w codziennej pielęgnacji włosów materiały prasowe

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Twoja historia jest dla nas ważna! Pamiętasz, ile trudności pokonałaś, by być tu, gdzie jesteś? Podziel się tym z nami i weź udział w konkursie!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl