Wygoda i spokój, czyli 5 korzyści płynących z wynajmowania samochodu

Polacy pokochali wszelkiego rodzaju platformy streamingowe do oglądania filmów i słuchania muzyki. Według badania "The Sharing Economy", opublikowanego przez PwC, już co trzecia osoba będąca przedstawicielem pokolenia Y (ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX w.) woli płacić za dostęp do dóbr i usług, bez kupowania ich na własność. No właśnie, ten miesięczny abonament pojawia się w wielu dziedzinach naszego życia, nie tylko, kiedy płacimy za rozrywkę. Coraz częściej decydujemy się również na długoterminowy wynajem samochodów, bo korzyści płynących z tej usługi jest wiele.

„Artykuł jest częścią cyklu #UżywamBo, w którym zastanawiamy się, z jakich powodów Polacy korzystają z samochodu. Partnerem cyklu jest Volkswagen Financial Services – ekspert nowoczesnej mobilności i jedna z największych firm zajmujących się finansowaniem samochodowych potrzeb klientów indywidualnych oraz firmowych" 

Auto z salonu bez opłaty początkowej  

Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów finansowych, które oferują rozmaite korzyści. Najem jest rozwiązaniem, które zbiera wiele z nich. Jednym z benefitów jest możliwość użytkowania nowego auta bez uiszczania opłaty początkowej. Z drugiej strony, taka wpłata może być to sposobem na to, by obniżyć koszty miesięczne. Wystarczy wpłacić do 10% wartości auta. Opcja korzystania z auta na zasadzie najmu może być interesująca dla klientów, którzy cenią komfort i przyjemność z jazdy nowym samochodem. Koszty związane z serwisowaniem auta, naprawami, likwidacją szkód i zapewnieniem mobilności są już uwzględnione w opłacie. 

Nowy samochód nawet co 2 lata  

Ten argument z pewnością przekona wszystkich tych, którzy uwielbiają nowinki motoryzacyjne. Nie da się ukryć, że producenci samochodów co roku udoskonalają konkretne modele tak, by ich samochodem jeździło się jeszcze łatwiej i przyjemniej. W końcu Polacy zwykle wykorzystują swój samochód do zawożenia dzieci do przedszkola, szkoły czy dojazdu do pracy. Spędzają w nim dużo czasu, więc chcą, by jazda nim sprawiała przyjemność. Nie da się ukryć, że tylko nieliczna grupa może pozwolić sobie na kupno nowego samochodu co dwa lata. Dzięki opcji najmu więcej osób może użytkować takie auto. Zastanawiasz się, co potem? Kiedy skończy się umowa najmu, oddajesz samochód do salonu i nie przejmujesz się jego sprzedażą na rynku wtórnym. Możesz od razu podpisać nową umowę i wybrać kolejny samochód.  

Jeździsz samochodem i nic więcej cię nie interesuje  

Jedynym obowiązkiem osoby, która korzysta z najmu, jest tankowanie. Cała reszta usług może znaleźć się w stałej opłacie. Nie da się ukryć, że jest to bardzo wygodne, bo płacąc miesięczną opłatę, nie musisz pamiętać o tym, by odnowić ubezpieczenie, czy szukać serwisu. Możesz poświęcić ten czas na wspólne chwile z rodziną, przyjaciółmi, czy na rozwijanie swoich pasji. Zobaczmy teraz, co znajduje się w pakiecie produktu Najem od Volkswagen Financial Services. Jest to: ubezpieczenie komunikacyjne, pełen pakiet serwisowy, assistance, zarządzanie szkodami oraz samochód zastępczy. O nic się nie musisz się martwić, czy to przy niespodziewanej awarii, stłuczce, czy kradzieży, po prostu dzwonisz do Volkswagen Financial Services, a oni zajmą się wszystkim. Opcjonalnie możesz wybrać pakiet opon letnich i zimowych oraz związaną z nimi sezonową wymianę i przechowywanie. 

Stała cena przez cały okres trwania umowy  

Obecnie wielu rzeczy nie możemy być pewni, czy to ceny paliwa, czy to rosnącej inflacji, jednak w przypadku produktu Najem od Volkswagen Financial Services, dokładnie wiemy, ile miesięcznie będziemy płacić za tę usługę. Dzięki stałej opłacie, która nie ulegnie zmianie przez cały czas umowy, nie zaskoczą cię niespodziewane koszty napraw czy serwisowania lub np. rosnące składki ubezpieczeniowe. Warto podkreślić, że ta oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i firmowych. A jak to wygląda w rzeczywistości? Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę Najmu dla ŠKODY Superb. Cena auta wynosi 130 300 zł (brutto). Przy podpisaniu umowy na 36 miesięcy i 10 proc. opłacie początkowej, stała miesięczna opłata wynosi 2801 zł, z zastrzeżeniem, ze samochód nie pokona rocznie więcej niż 20 tys. kilometrów. 

Najem daje ci wolność  

Nie da się ukryć, że kiedy kupujemy swój wymarzony samochód, to za każdym razem, kiedy coś się z nim dzieje, po prostu się stresujemy. W przypadku Najmu od Volkswagen Financial Services całą obsługę auta bierze na siebie wynajmujący. Najnowsze badania przeprowadzone przez agencję Opinia24 na zlecenie marki ŠKODA pokazują, że coraz więcej osób jest zainteresowanych taką opcją korzystania z samochodu.  

Choć ciągle co trzeci Polak chce mieć auto na własność, rośnie liczba kierowców, którzy deklarują potrzebę wynajęcia samochodu do użytku przynajmniej na rok. Ta druga grupa zmianę na nowocześniejsze rozwiązanie argumentuje chęcią uwolnienia się od typowych obciążeń związanych z posiadaniem samochodu.  

Ta wolność to również świadomość, że w VW FS możemy podpisać nową umowę po zakończeniu poprzedniej i po prostu wymienić pojazd na inny samochód. Ba, wcale nie musi być to nawet ta sama marka. Chcesz ŠKODĘ zamienić na Audi? Proszę bardzo. W Volkswagen Financial Services możesz korzystać z samochodów takich marek jak: Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT, CUPRA i Volkswagen Samochody Dostawcze.