Rodzinny czas w otoczeniu natury? Postaw na ekoDOM!

Chyba nie ma nic lepszego niż wypoczynek w rodzinnym gronie, z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu natury. Posiadanie ekodomu w dzisiejszych czasach wydaje się jedynym rozsądnym i uzasadnionym rozwiązaniem, patrząc na ogólną sytuację ekologiczną świata. Czy taki ekodom może być w zasięgu naszych rąk?

Ekodom, czyli dom ekologiczny, to projekt dokładnie przemyślany na każdym etapie budowy. Przyjazny naturze system ogrzewania, zapewniający optymalną temperaturę wewnątrz o każdej porze roku, wykonana z materiałów niezagrażających środowisku naturalnemu i estetycznie wpasowująca się w otoczenie blisko natury konstrukcja – taki właśnie powinien być ekodom. Pamiętajmy także, że jest to rozwiązanie ekonomiczne – dzięki panelom fotowoltaicznym jednocześnie zyskujemy energię zasilającą dom, ale również system ogrzewania.

A dlaczego ekodom jest dobrą inwestycją? To przede wszystkim ukłon w stronę środowiska – można godnie żyć, nie niszcząc przy tym natury. Patrząc na to, co dzieje się we współczesnym świecie, coraz więcej rodzin decyduje się na budowę domu, który w pewnym stopniu pozwoli na zachowanie niezależności, np. w przypadku częściowych przerw w dostawie prądu czy coraz większych opłat za opał. Ekodom umożliwia zapewnienie rodzinie optymalnych, komfortowych warunków do mieszkania, bez szkodzenia środowisku.

Czy ekodom jest dobry tylko w mieście?

W zasadzie każda lokalizacja dla ekodomu jest odpowiednia – zarówno w centrach miast, na przedmieściach czy wsiach. Szczególnie tereny górskie wydają się idealne pod budowę ekodomu. Dlaczego? Ponieważ oprócz konstrukcji przyjaznej dla środowiska zyskujesz ciszę i spokój dla swojej rodziny – a przecież tego potrzebuje większość z nas po ciężkim dniu w pracy… Przebodźcowanie zgiełkiem miasta to coś, czego coraz częściej unikamy, szukając „azylu" z dala od hałasu i życia w biegu. Do tego bliskość natury z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie – czy może być coś przyjemniejszego niż obcowanie z przyrodą w komfortowych warunkach?

EkoDOM z w loterii AlmetteEkoDOM z w loterii Almette materiał promocyjny

Konstrukcja ekodomu zakłada wykorzystanie materiałów przyjaznych dla środowiska oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które ułatwią życie mieszkańcom. Dom ekologiczny należy traktować jako inwestycję w przyszłość Twojej rodziny i środowiska, ale finalnie także Twojego portfela. W perspektywie czasu poniesione wydatki szybko się zwrócą – i to z nawiązką!

Czy można niewielkim kosztem wejść w posiadanie ekodomu?

Jak się okazuje – można. Producent puszystych i wiejskich serków Almette już po raz siódmy zorganizował loterię, w której główną nagrodę stanowił w pełni wyposażony ekodoDOM w parze z ekoSAUNĄ – zlokalizowany koło Zakopanego, w najwyżej położonej miejscowości – Ząb. To właśnie tu mieszka Kamil Stoch!

Co roku loteria Almette cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w siódmej edycji w zabawie zarejestrowano prawie milion kodów!

Większość z nas, gdy słyszy o jakimś konkursie czy loterii organizowanej przez znaną markę, myśli sobie: „Nie mam szansy na wygraną" i nawet nie podejmuje się udziału w zabawie. Jednak przypadek pani Basi Piekoś – laureatki VII edycji loterii Almette, ale także pozostałych 6 zwycięzców z poprzednich edycji – pokazuje, że zawsze warto próbować.

 

Dlaczego akurat ekodom do wygrania w loterii Almette? Maciej Tomaszewski, Prezes firmy, która jest właścicielem marki Almette, zapytany o to, dlaczego zdecydowano się na nagrodę w postaci ekodomu, bez chwili wahania odpowiedział, że ekoDOM wpisuje się w strategię i misję zrównoważonego rozwoju Almette – w tym przede wszystkim troskę o środowisko naturalne. Dlatego Almette nie tylko zaprasza konsumentów do gry, ale także promuje ekologię i odpowiedzialność. „To marzenie niemal wszystkich, aby wygrać własnościowy ekodom w Tatrach z cudownym widokiem na Giewont, w pełni wyposażony, z zagospodarowanym ogródkiem. Od razu można się wprowadzić" – dodał. Należy nadmienić, że nagroda główna to nie tylko ekologiczny, ale także inteligentny dom. Sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem odbywa się z poziomu telefonu za pomocą specjalnej aplikacji, dzięki czemu można na przykład zadbać o odpowiednią temperaturę w domu, zanim dotrze się do niego po pracy czy zajęciach.

AlmetteAlmette materiał promocyjny

Bo najlepiej jest z rodziną, w otoczeniu przyrody

Wizja świata Almette koncentruje się wokół rodziny, natury i przyjemności. . EkoDOM stanowi kwintesencję przyjemności, jaką daje rodzinie obcowanie z naturą w urokliwym i komfortowym miejscu – sercu Tatr.

Laureatka VII edycji loterii Almette, pani Barbara Piekoś z Krakowa, nie ukrywała wzruszenia. „Jakie to uczucie? No niesamowite, nie uwierzyłam w taką informację, że mogłam wygrać dom… Nie umiem tego wyrazić słowami. Nie do wiary… Właściwie nie wierzyłam do momentu dzisiejszego wręczenia kluczy".

Jeśli jest więc szansa na wygranie takiej nagrody – chyba warto chociaż spróbować? Siódma odsłona loterii Almette nie była ostatnią, dlatego też warto wziąć pod rozwagę udział w kolejnej edycji planowanej na przyszły rok. Ekodom to marzenie większości osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i zapewnić następnym pokoleniom bezpieczną przyszłość.

AlmetteAlmette LUKASZ KOZYRA/materiał promocyjny

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Rodzinny czas w otoczeniu natury? Postaw na ekoDOM!
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl