Dieta, witaminy i kondycja naszego wzroku. PODCAST

Niedobór witamin w diecie może przyczyniać się nie tylko do powstania zespołu suchego oka, ale także przyspieszyć zwyrodnienie plamki żółtej często spotykane u seniorów.

Pamiętajmy, że oczy ulegają naturalnemu procesowi starzenia, dlatego tak istotne jest dbanie o ich sprawność. U osób starszych częściej występują choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie, które mogą prowadzić do uszkodzenia narządu wzroku.

Posłuchaj podcastu

Aby mieć zdrowe oczy, należy regularnie jadać warzywa, takie jak szpinak, jarmuż, kukurydza, marchew, pomidor i papryka. Przynajmniej dwa razy w tygodniu na talerzu powinny znaleźć się ryby morskie. Nasiona i ziarna są świetnym źródłem cynku. Warto stosować oleje roślinne dobrej jakości. Dziennie zaleca się wypijać przynajmniej 1,5 litra płynów. Najzdrowsza jest woda mineralna, można też pić soki owocowe i warzywne.

Co jest ważne w takiej diecie i czego lepiej unikać mówimy w poniższym podcaście. Zapraszamy sprawdźcie to razem z nami.

Na podcast zaprosił dystrybutor kropli nawilżających do oczu Hyal Drop Multi.

***********************************************************************************************

KROPLE NAWILŻAJĄCE DO OCZU HYAL DROP MULTI TO WYRÓB MEDYCZNY.

Wskazania: nawilżające krople do oczu do stosowania w przypadku łagodnych lub umiarkowanych objawów zespołu suchego oka. Preparat może być stosowany do zwilżania miękkich i twardych soczewek kontaktowych w celu poprawy komfortu ich stosowania. Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Podmiot  prowadzący reklamę: Bausch & Lomb Poland Sp.z o.o.. Producent: Dr Gerhard Mann Chem - pharm Fabrik GmbH.

Więcej o: