Golenie, podrażnienie, wrastające włoski albo plaster z woskiem. A gdyby tak można inaczej?

Już niebawem przyjdzie długo wyczekiwane lato. To czas, kiedy odsłaniamy ciało i... dużo częściej je depilujemy. Wrastające włoski czy podrażnienia po goleniu to zmora niejednej kobiety. A przecież depilacja może być komfortowa, a jej efektami można cieszyć się nie tylko kilka dni, czy tygodni, ale nawet 12 miesięcy.

Wiele kobiet marzy o tym, by nie tylko latem mieć gładkie ciało. Nie zawsze mamy czas i chęć, by nieustannie o to dbać. Golenie, ból przy zrywaniu plastrów z woskiem, krótko utrzymujące się efekty albo podrażnienia czy wrastające włoski to zmora wielu z nas. A gdyby tak można było to zrobić inaczej?

Z pomocą przychodzi depilacja światłem, która opiera się na technologii IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnym świetle pulsacyjnym. Metoda ta jest znana i używana w salonach kosmetycznych od ponad 25 lat. Teraz komfortowo można stosować ją w domowym zaciszu.

materiał promocyjny

Jak to działa?

Podczas zabiegu delikatne impulsy światła wprowadzają mieszki włosowe w stan uśpienia. Dzieje się tak dzięki melaninie. To pigment, który znajduje się we włosach. Pochłaniając błyski światła, sprawia, że włoski wchodzą we wspomnianą fazę spoczynku, po czym wypadają, a z czasem przestają rosnąć.

Technologia IPL nie jest tym samym co laser stosowany w salonach kosmetycznych, ale działa bardzo podobnie. Różnica polega na tym, że pierwsza metoda opiera się na jednej długości fali światła, a IPL uwalnia jej różne długości w różnych kolorach. Podobnie, jak lampa błyskowa aparatu. To sprawia, że zabieg jest bardziej delikatny dla skóry, nie trzeba go zbyt często powtarzać, a efekty są szybkie i długotrwałe. Jeszcze jednym bardzo ważnym aspektem jest ten, że depilacja IPL jest komfortowa. Dodatkowym atutem jej stosowania, jest ten, że pasuje do wielu fototypów skóry np. bardzo jasnej czy ciemnobrązowej karnacji.

Jak przygotować się do depilacji IPL?

Skóra przed zabiegiem powinna być sucha, bez nałożonych na nią kosmetyków takich jak balsam czy dezodorant. Na początku stosowania system IPL dobrze jest ogolić maszynką te części ciała, które będą poddawane zabiegowi. Żeby skutecznie usunąć włoski z wybranego obszaru skóry, nawet do 92 proc. owłosienia, należy w początkowym okresie wykonać od 4 do 5 zabiegów w odstępie dwóch tygodni. Później wystarczy powtarzać je od 4 do 8 tygodni. Wszystko rzecz jasna zależy od indywidualnych potrzeb. Przykładowo depilacja dolnej partii nóg zajmie nie dłużej niż 8,5 minuty.

Depilacja światłem jest skuteczna, ale nie wszyscy mogą ją stosować. Z tego typu zabiegów zrezygnować powinny kobiety w ciąży, karmiące piersią czy osoby posiadające np. pompę insulinową lub stymulator serca. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie m.in. leków immunosupresyjnych czy przeciwzakrzepowych.

Jak dobrać sprzęt?

Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń do depilacji świetlnej. Jednym z nich jest Philips Lumea 9900. To urządzenie jako jedyne posiada technologię SenseIQ, która rozpoznaje potrzeby skóry, a włoski usuwa skutecznie i to nawet z najdelikatniejszych obszarów. Czujnik SmartSkin wykrywa odcień skóry i dopasowuje odpowiedni poziom intensywności zabiegu. Nowością w urządzeniu jest aplikacja SkinAl, która analizuje, skanuje skórę i śledzi postępy depilacji, a dokładnie proces redukcji owłosienia.

materiał promocyjny

Analiza zdjęcia pozwala poinformować o liczbie włosów, a w kolejnych etapach o odrastających włosach. To pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych wyników depilacji. Podczas depilacji mikrofon w smartfonie rejestruje dźwięk błysku wydawany przez urządzenie, a specjalny algorytm w czasie rzeczywistym analizuje liczbę błysków, by informować, czy zabieg jest wykonywany prawidłowo i czy osoba używająca go pokrywa cały depilowany obszar. Depilację z pewnością ułatwią nasadki, w zależności od modelu 3 lub 4 – do ciała, twarzy, bikini i pach, a jej efekty będą się utrzymywać nawet do 12 miesięcy – oczywiście przy zachowaniu harmonogramu depilacji.

Depilacja, która być może do tej pory była zmorą i kojarzyła się przede wszystkim z bólem, teraz stanie się zabiegiem komfortowym. Przede wszystkim jednak takim, który można wykonać w dowolnym miejscu. Urządzenie jest bezprzewodowe, więc można używać go w łazience, na łóżku czy na kanapie. Sprawdź i przekonaj się sama! Uciążliwa konieczność może zmienić się w przyjemny rytuał, którego efektem będzie gładkie ciało, bez zbędnych i wrastających włosków. Efekt może utrzymać się nawet przez cały rok.

Materiał promocyjny marki Philips.