Naturalna pielęgnacja włosów - rytuał pielęgnacyjny do włosów suchych i zniszczonych

Kosmetyki bazujące na sztucznych i chemicznych substancjach powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób stawia na pielęgnację w zgodzie z naturą. Na jakie składniki warto zwrócić szczególną uwagę i jak dbać o włosy, aby były zadbane i nawilżone? Podpowiadamy!

Włosy suche i zniszczone wymagają specjalnej pielęgnacji. Kupując kosmetyki, warto zwrócić uwagę na ich skład. Najlepszym wyborem będą produkty bazujące na prostych i naturalnych składnikach. Bez dodatkowych chemicznych ulepszaczy, które mogą pogorszyć stan włosów lub skóry. Warto szukać takich składników jak m.in. kwas hialuronowy, cytrynowiec chiński, miodla indyjska czy olej z czarnuszki lub pestek dyni.

Zobacz wideo

Pielęgnacja włosów powinna przebiegać wieloetapowo. To cały rytuał, na który składa się dokładne umycie włosów, nałożenie maski lub odżywki, a następnie specjalnej wcierki, która przyśpiesza porost włosów. Czy tak zaawansowana pielęgnacja możliwa jest w warunkach domowych, czy konieczna jest wizyta w salonie fryzjerskim? Z pomocą odpowiednich kosmetyków rytuał pielęgnacyjny można przeprowadzać samodzielnie. Powyżej znajdziesz wskazówki, jak robić to krok po kroku.

Materiał promocyjny marki NEBOA