Lekki jak piórko i pełen unikatowego stylu. Poznaj laptopa z ekranem OLED i szybkim procesorem

To najsmuklejszy laptop świata w swojej kategorii. Lekki, elegancki, ale mocny dzięki ultranowoczesnej technologii. I pełen stylu, który można ze sobą zabrać w nawet najdalszą podróż. Ten tytan pracy potrafi wytrzymać z dala od ładowarki kilkanaście godzin. Do tego wyświetla żywy, naturalny kontrastowy obraz i potrafi szybko komunikować się ze światem. Czy ideał naprawdę można znaleźć? Najnowsze dzieło inżynierów z ASUS udowadnia, że jest to możliwe.

Od najnowszego laptopa możemy oczekiwać naprawdę dużo. Urządzenie, które uznamy za nowoczesne, powinno być lekkie, smukłe, ale jednocześnie potężne. Zdolne wykonywać nawet najcięższe zadania, ale i energooszczędne. W ten obraz laptopa idealnego wpisuje się najnowsze urządzenie firmy ASUS. Zenbook S 13 OLED może pochwalić się czymś wyjątkowym. To najprawdopodobniej najsmuklejszy, trzynastocalowy laptop na świecie. Ma naprawdę idealną linię, bo jego grubość to zaledwie 1 cm. Waga również jest wyjątkowo niska, bo pomimo mocnej metalowej obudowy to tylko 1 kg. Tę lekkość uzyskano, sięgając po wyjątkowy materiał zwany "ceramicznym aluminium plazmowym". Jest dostępne wyłącznie w urządzeniach sygnowanych marką ASUS. Tworzywo powstaje z zachowaniem najwyższych standardów dbałości o przyrodę. Wybierając to urządzenie, możemy więc zmniejszyć nasz ślad węglowy, bo wiele jego komponentów wykonano wykorzystując mniejsze zasoby energii i surowców.

Laptop pełen stylu. Unikatowe wykończenie. Bo każda z nas jest wyjątkowa

Wyjątkowy i nowoczesny jest też styl, zgodnie z którym zaprojektowano urządzenia. Już na pierwszy rzut oka widzimy po prostu, że mamy do czynienia z czymś innowacyjnym, przemyślanym. Unikalność Zenbooka S 13 OLED można poczuć… dotykając go.

Tekstura każdego z urządzeń, a nawet odcień obudowy, są unikatowe. Stop wykonywany jest bowiem w taki sposób, by za każdym razem uzyskać nieco odmienny efekt wizualny. Każdy laptop jest niepowtarzalny – jak jego użytkownik lub użytkowniczka. Lekka, jednolita, prosta bryła urządzenia skrywa sprytnie zaprojektowany zawias, dzięki któremu ekran można rozłożyć pod idealnym kątem 180 stopni.

 

Ekran, który przenosi do innej rzeczywistości. Te kolory, ta czerń

Na uwagę zasługuje też ekran. Przekątna wynosi 13,3 cala, co jest rozmiarem na tyle komfortowym, by urządzenie mogło służyć również do długotrwałej i bardziej profesjonalnej pracy. Rozdzielczość jest tu wysoka – wynosi aż 2880x1800 pikseli. Co ciekawe panel wykonano w technologii ASUS Lumina OLED. Jej zaawansowanie docenią nawet osoby zajmujące się fotografią czy grafiką komputerową. Mamy tu bowiem do czynienia z panelem w 100-procentowym pokryciem palety DCI-P3. Ekran ma też certyfikaty TÜV Rheinland Eye Care certification, Pantone Validated i VESA. Dokładność odwzorowania kolorów zapewnia również zastosowanie technologii Display HDR 500 True Black i standardu Dolby Vision. Współczynnik kontrastu to aż 1 000 000 : 1, a czas odpowiedzi wynosi zaledwie 0,2 ms. Inżynierowie ASUS zadbali też o to, by ekran emitował o 70 proc. mniej niebieskiego światła niż standardowy panel LCD. Jednym słowem ASUS Zenbook S 13 OLED zapewnia obraz naturalny, którego charakterystykę i nasycenie można w łatwy sposób dostosować do własnych preferencji.

Fabrycznie skalibrowany panel jest też energooszczędny. Zastosowano tu technologię ASUS Tru2Life, która sprawia, że energia nie jest marnotrawiona. Panel jest też trwały. Żywotność elementu, pozwala przedłużyć technologia ASUS OLED Care.

Materiał promocyjny

Wytrzymały jak żołnierz. Ten laptop przechodzi rygorystyczne testy

Pomimo filigranowych rozmiarów ASUS Zenbook S 13 OLED spełnia restrykcyjne normy dotyczące wytrzymałości. Sprzęt testowany jest zgodnie ze standardami amerykańskiej armii. Oznacza to, że musi pozytywnie przejść 12 rygorystycznych testów, znacznie bardziej wymagających niż te przeprowadzane na rynku konsumenckim. ASUS chce po prostu, by jego urządzenie było trwałe, nawet jeśli będzie musiało odbyć z nami niejedną daleką podróż.

Zastosowany panel OLED posiada unikatową budowę, dzięki czemu możliwe było zaprojektowanie cieńszej pokrywy aż o 30% względem tradycyjnej.

Na uwagę zasługuje również fakt, że laptop zaprojektowano z troską o środowisko. Znajdziemy tu tworzywa sztuczne pochodzące z recyclingu, proekologiczne jest też opakowanie z certyfikatem FSCTM Mix.

ASUS Zenbook S 13 OLED jest też mistrzem wydajności. Zadbano o nią już podczas projektowania płyty głównej, która jest zwiększona o 20 proc. Urządzenie spełnia przy tym normę Intel Evo – mamy więc gwarancję, że urządzenie ma parametry z najwyższej półki, może pochwalić się długim czasem pracy na jednym naładowaniu i nowoczesnymi standardami łączności.

Technologia z najwyższej półki. Procesor, któremu możesz zaufać

Nie sposób wspomnień o sercu urządzenia, którym jest nowoczesny procesor Intel Core (i7-1355U). Trzynasta generacja układu charakteryzuje się bezkompromisową wydajnością, którą osiągnąć można pomimo małego rozmiaru urządzenia. Procesor jest też w stanie łatwo dostosować się do aktualnie wykonywanej pracy. Oznacza to, że gdy zachodzi taka potrzeba, wykorzystuje zasoby w sposób racjonalny. Gdy jednak wykorzystanie całej mocy obliczeniowej nie jest konieczne, układ przechodzi w tryb bardziej ekonomiczny. A to wydłuża czas pracy baterii.

Komfort pracy na najwyższym poziomie zapewnia też szybka pamięć. Jest jej dużo – aż 32GB – i wykonana jest technologii DDR5 – czyli jednej z najnowocześniejszych, którą trudno spotkać w komputerach stacjonarnych i laptopach.

Materiał promocyjny

Gotowy do długich godzin pracy. Naładujesz go zwykłą ładowarką od smarfona

ASUS Zenbook S 13 OLED jest też gotowy do pracy w różnych warunkach – w domu, podróży, w biurze. Urządzenie łatwo nawiązuje łączność w najwyższym standardzie. Jest tu i Thunderbolt 4, i USB-C, Display Port, Power Delivery, HDMI 2.1, USB 3.2. Wszystko, co potrzebne, by podłączyć urządzenie do monitora, zewnętrznego dysku, sieci. Obraz wyświetlony z komputera będzie miał wyjątkową jakość i rozdzielczość 4K. Za szybki internet odpowiada obecny na pokładzie układ Wi-Fi w standardzie 802.11ax, a za bezproblemową łączność m.in. ze słuchawkami, myszkami, klawiaturami odpowiada wysoki standard Bluetooth – 5.2

Dzieło inżynierów ASUS jest też gotowe do naprawdę długiej pracy. Potężny akumulator o pojemności 63 Wh pozwala na 14 godzin pracy. Urządzenie wyposażono również w system Easy Charge. To bardzo ułatwia życie, bo urządzenie naładujemy nawet zwykłą ładowarką od smartfona. Zasili je też powerbank, co ma szczególne znaczenie podczas podróży. Korzystanie z oryginalnej ładowarki jest oczywiście wskazane, zapewnia ona najszybsze ładowanie.

ASUS Zenbook S 13 OLED łączy w sobie wszystko, czego można oczekiwać od urządzenia kompletnego i idealnego. Unikatowość rozwiązań podkreśla już sama obudowa. Moc procesora współgra z mocą i odpornością obudowy. Najnowszy Zenbook S to stylowy, elegancki, niezawodny i długodystansowy pomocnik, dzięki któremu praca, nauka, rozrywka będą przyjemnością.

Materiał promocyjny marki ASUS.