Włosy potrzebują latem szczególnej pielęgnacji. Dzięki metodzie OMO odżywisz je i zabezpieczysz przed działaniem czynników zewnętrznych

W końcu mamy upragnione lato. Słońce, woda i wiatr wprawiają nas w doskonały nastrój. Często jednak zapominamy, że mogą mieć też destrukcyjny wpływ na nasze włosy. To dobry moment, by zastosować metodę pielęgnacji OMO, która zapewni włosom odpowiednie nawilżenie i ochronę przez działaniem czynników zewnętrznych. Sprawdź, jak zacząć świadomą pielęgnację włosów metodą OMO i jakie kosmetyki wybrać?

 Pamiętajmy o ochronie włosów latem

Ochrona włosów latem to coś, o czym często zapominamy. Podczas gdy my cieszymy się słońcem, wysokimi temperaturami i kąpielami w wodzie, nasze kosmyki tracą blask i często stają się przesuszone i łamliwe. Promienie UV sprawiają, że szczelność łusek włosów zostaje trwale naruszona, a cała ich struktura jest bardziej narażona na uszkodzenia. To, że włosy jaśnieją pod wpływem słońca, to nic dobrego, choć słoneczne pasemka wydają się piękną pamiątką lata. Promienie UV, które przenikają do kory włosa, niszczą bowiem nieodwracalnie barwnik ochronny włosów, czyli melaninę. Włosy stają się osłabione i wypłowiałe. Warto też wiedzieć, że włosy o niskiej zawartości melaniny, czyli blond, siwe oraz rozjaśniane są bardziej narażone na fotouszkodzenia niż te głęboko pigmentowane. Równie destrukcyjnie działają na włosy wysokie temperatury, które pozbawiają je wilgoci oraz słona woda morska i chlorowana, narusza ich barierę ochronną.

Co zrobić, by nie mieć po wakacjach przykrej niespodzianki w postaci splątanych, kruchych oraz mocno przesuszonych włosów? Sekretem jest przygotowanie włosów, a szczególnie skuteczna pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami, którą warto rozpocząć dużo wcześniej przed urlopem. Skuteczna nie znaczy wcale skomplikowana. Taka jest właśnie metoda OMO.

OMO, czyli odżywiamy, myjemy, odżywiamy

Metoda OMO to technika mycia włosów, która polega na zastosowaniu szamponu i odżywki w odpowiedni sposób. Najprościej mówiąc, polega ona na myciu włosów w odwróconej kolejności: odżywka – szampon – odżywka. OMO to skrót od pierwszych liter nazw wykonywanych czynności pielęgnacyjnych Odżywienie-Mycie-Odżywienie. OMO to must have dla włosów spragnionych regeneracji, czyli właśnie dla takich, które mają lub będą mieć do czynienia ze słońcem i wodą. Co istotne, metoda ta sprawdzi się dla posiadaczek wszystkich rodzajów włosów, niezależnie od ich porowatości. OMO można również stosować przy każdym myciu.

Starter Pack OMO od OnlyBio

Jeśli zastanawiasz się jakich kosmetyków użyć, by rozpocząć swoją przygodę z OMO, to nie musisz długo szukać. Marka OnlyBio stworzyła specjalny zestaw na start: Starter Pack OMO. Zestaw zawiera naturalne i wegańskie produkty: odżywkę emolientową 200 ml, odżywkę proteinową 200 ml, szampon balansujący do przetłuszczającej się skóry głowy 400 ml i olejek zabezpieczający końcówki 80 ml. Starter Pack OMO możesz kupić wyłącznie w sklepie online www.onlybio.life w atrakcyjnej cenie 54,99 zł.

materiał promocyjny

Dzięki takiemu gotowemu zestawowi produktów stosowanie techniki OMO będzie proste i przyjemne. Wystarczy zapoznać się z krótką instrukcją i do dzieła!

O – przed myciem nałóż na włosy poniżej uszu odpowiednią odżywkę z linii Hair in Balance. Zabezpieczy je to przed przesuszaniem i uszkodzeniami podczas mycia oraz wstępnie zadba o ich kondycję.

M – bez spłukiwania odżywki, nałóż szampon na czubek głowy. Myjemy tylko skórę głowy i włosy u nasady! Przy częstym myciu włosów nie ma potrzeby intensywnego ich oczyszczania na całej długości. Pozwól spłukiwanemu szamponowi oczyścić je delikatnie i bez pocierania.

O – po spłukaniu szamponu i pierwszej odżywki, nałóż drugą odżywkę na włosy. Odczekaj 2 minuty i spłucz.

Na koniec możesz zastosować niewielką ilość olejku zabezpieczającego końcówki. Rozprowadź go na dłoniach i wetrzyj w wilgotne końcówki włosów. Gotowe!

materiał promocyjny

Jak jeszcze dbać o włosy latem? Stosuj się do tych zasad

Mycie i pielęgnacja włosów metodą OMO to jedno, ale latem ważne jest także stosowanie kilku prostych zasad, które przy odrobinie zaangażowania, szybko staną się dobrym nawykiem. Dzięki nim zachowasz lśniące i zdrowe włosy.

  • Pamiętaj o ochronie głowy. Kapelusz, czapka czy bawełniana chustka powinny towarzyszyć ci zawsze, gdy planujesz dłuższy pobyt na słońcu.
  • Stosuj kosmetyki do włosów z filtrami UV - specjalne mgiełki i odżywki ochronne, np. mgiełkę chroniącą włosy przed promieniowaniem UV z filtrem SPF30 od OnlyBio.
  • Spinaj włosy w kucyk, warkocz czy kok, dzięki czemu większość włosów będzie schowana i tym samym mniej narażona na słońce.
  • Pamiętaj, aby wypłukać włosy po każdej kąpieli w morzu czy basenie. Na włosach mogą pozostać kryształki soli lub chlor, które w połączeniu ze słońcem powodują jeszcze większe ich przesuszenie.
  • Zrezygnuj z suszarki. Latem włosy wysychają szybciej, a więc warto z tego skorzystać i nie męczyć ich dodatkowo suszeniem.

Odpowiednia, nastawiona na mocne nawilżenie pielęgnacja włosów, połączona z ochroną przed promieniami słonecznymi to klucz do ich doskonałej kondycji także latem. Ciesz się słońcem, wodą i łap wakacyjny wiatr we włosy.

Materiał promocyjny marki OnlyBio.