Wygodnie i na czasie. Szkolne trendy i maksymalny komfort dla dziecka na pierwszy dzwonek

Jak płynnie i w dobrym humorze przejść z wakacyjnego relaksu w pracowity tryb nauki? Trzeba po prostu odpowiednio wcześniej dobrze się przygotować. Wtedy krok po kroku uda się skompletować wszystko tak, by rodzice i dziecko byli zadowoleni. Zbieranie szkolnego ekwipunku to fascynująca przygoda, w której z powodzeniem powinien uczestniczyć uczeń. Zwłaszcza gdy skorzystamy z możliwości zrobienia zakupów w jednym miejscu. A więc zaczynamy! Pokażemy, na co zwrócić uwagę i o czym absolutnie nie wolno zapomnieć.

Kompletowanie szkolnej wyprawki to ważny moment w życiu rodziców i ich pociech. Można go wykorzystać na wiele sposobów. To m.in. doskonała okazja do tego, by lepiej poznać swoje dziecko i porozmawiać o szkole, o związanych z nią emocjach i wyzwaniach. Podczas omawiania najpotrzebniejszych zakupów na wierzch mogą wypłynąć istotne tematy, np. to, jak dziecko czuje się w otoczeniu rówieśników i na co zwraca uwagę. Starajmy się przy tym szanować wybory ucznia, traktujmy go jak ważnego partnera do dyskusji. Świetnym impulsem do rozmowy może być wyprawa do sklepu Primark, gdzie jest szeroki wybór tego, co potrzebne w szkole – jakościowych ubrań i akcesoriów w przystępnych cenach.

Odpowiednio do zasad i okoliczności

Istotną sprawą jest szkolny savoir vivre. Jego elementem jest styl ubierania się. Tak jak wszędzie liczy się staranność i dostosowanie stroju do okoliczności. Zanim więc przystąpimy do robienia szkolnych zakupów sprawdźmy, jakie wymagania ma placówka, do której idzie nasze dziecko. Dzięki temu łatwiej będzie od stóp do głów ubrać ucznia i przygotować mu pełny szkolny ekwipunek.

Podczas zakupów miejmy na uwadze gust naszego dziecka. Pamiętajmy również, że tak samo jak w świecie dorosłych, tak samo w świecie uczniów panują określone mody. I choć nie należy za nimi ślepo podążać, warto je mieć na uwadze. Rozmawiajmy więc, przekonujmy i wspólnie ustalajmy priorytety. Wzmocnimy dzięki temu poczucie własnej wartości u naszego dziecka i pomożemy mu wypracowywać jakże cenną w życiu asertywność. Nauczymy je także, jak szanować zdanie innych, w tym przypadku rodziców i nauczycieli, którzy ustalają pewne zasady.

materiał promocyjny

Stwórzmy listę rzeczy, które są absolutnie niezbędne do szkoły. Ma być modnie, wygodnie, zgodnie z zasadami i odpowiednio do pory roku. Specjalną ofertę na rozpoczęcie roku szkolnego przygotował dla rodziców i ich dzieci Primark. Siądźmy z naszą pociechą, pomyślmy razem. Uczeń musi przecież sprostać wymogom i jednocześnie czuć się dobrze w swojej skórze. A potem pora na wizytę w sklepie, gdzie każde ubranie i buty można przymierzyć, każdą rzecz dotknąć i dokładnie obejrzeć – dzięki temu wybór będzie trafiony w 10! 

Elegancko i sportowo

Kompletowanie wyprawki zaczynamy jak najwcześniej. Doskonały czas to sierpień, ponieważ wtedy ruszają szkolne kampanie zakupowe. Podczas robienia zakupów zwróćmy uwagę na bardzo ciekawe oferty przygotowane z myślą o uczniach i nowym roku szkolnym. W sklepach Primark znajdziemy wszystko to, co stanowi "must have" dla każdego ucznia i uczennicy.

materiał promocyjny

 Dobranie odpowiedniej odzieży dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Pamiętamy więc, że potrzebne będą zestawy ubrań na co dzień i od święta. Wybieramy stonowane, odpowiednie do szkoły barwy oraz modne, ale przede wszystkim wygodne stroje. Dobrze byłoby, by każdy zestaw składał się z odpowiedniej ilości T-shirtów, skarpetek, bielizny, itp. Warto mieć te części garderoby na zmianę. W ofercie Primark znajdziemy propozycje odzieży dziecięcej wygodnie pogrupowane zgodnie z rodzajem. Jest więc duży wybór płaszczy i kurtek, spodni, dresów, swetrów i kardiganów oraz butów i sukienek. Styl od sportowego przez casual aż po elegancki. Pamiętajmy przy tym, że dziecko w szkole jest bardzo aktywne, powinno mieć więc na sobie ubrania, które nie krępują ruchu.

materiał promocyjny

Pakujemy tornister

Ubranie dla ucznia to zaledwie początek. Książki i zeszyty trzeba w czymś do szkoły zanieść. Warto więc poszukać odpowiedniego tornistra lub plecaka, pakownego i wygodnego. Im lżejszy, tym lepszy, bo dodatkowo nie obciąży młodego organizmu. Zwracajmy też uwagę na szerokość szelek oraz to, czy można regulować ich długość. Duży wybór plecaków i tornistrów znajdziemy w sklepach sieci Primark.

materiał promocyjny

Pora na wypełnienie plecaka. Pozwólmy dziecku samodzielnie wybrać wzór piórnika, dbając przy tym, by znalazły się w nim wszystkie niezbędne przybory szkolne. Listę potrzebnych rzeczy powinni rodzice dostać od nauczycieli. Na liście na pewno umieścimy akcesoria takie jak długopisy i ołówki; przybory do rysowania i malowania czyli kredki, mazaki, farby i pędzle, a także takie przedmioty jak linijki, ekierki czy cyrkle. Do tego oczywiście pakiet zeszytów oraz bloki do rysowania.

materiał promocyjnyWarto również zaopatrzyć dziecko w odpowiedni pojemnik na drugie śniadanie oraz bidon na napoje. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że intensywnie pracujący uczeń nie jest głodny ani spragniony.

Zawczasu przygotowani do rozpoczęcia roku szkolnego możemy w pełni korzystać z wakacyjnych dni. Pamiętajmy, że pośpiech bywa kiepskim doradcą. Zróbmy przegląd szafy i biurka ucznia, sprawdźmy, czego brakuje i rozsądnie, z ołówkiem w ręku zaplanujmy zakupy. Doskonałe podpowiedzi zakupów na nowy rok szkolny znajdziemy w sieciach sklepów Primark. 

materiał promocyjny

Materiał promocyjny marki Primark.