5 przydatnych funkcji, które powinna mieć nowoczesna lodówka. Dzięki nim jedzenie będzie świeże na długo

Zakup lodówki nie jest zadaniem łatwym, szczególnie dzisiaj, gdy oferta na rynku jest tak duża i przekrojowa. Chcemy przecież wybrać sprzęt, który posłuży nam na lata, a także będzie nowoczesny i elegancki. Na jakie więc funkcje powinniśmy zwrócić uwagę, żeby zakup spełniał te potrzeby?

Nasze potrzeby są najważniejsze

Lodówka to jeden z bardziej istotnych sprzętów w każdym domu, zajmuje w końcu centralne miejsce w kuchni i przechowuje zapasy jedzenia. Nieważne, czy mieszkamy w kawalerce, czy w większym mieszkaniu. Szukając na rynku odpowiedniego modelu, powinniśmy wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Pierwszy krok przy jej zakupie dotyczyć powinien wyboru między sprzętem wolnostojącym, a tym przeznaczonym do zabudowy. Gdy już mamy podjętą decyzję w tej sprawie, możemy swobodnie planować wygląd całej kuchni.

Istotną kwestią jest także energooszczędność lodówki, wszak pracuje ona cały czas. Do tego liczy się także głośność pracy urządzenia. Przykładowo, jeśli w danym pomieszczeniu decydujemy się na otwartą przestrzeń i połączenie kuchni z salonem, to nie chcemy oglądać telewizji na kanapie i jednocześnie słyszeć hałasów urządzeń AGD. Warto więc sprawdzić, które urządzenia pracują cicho – producenci często podają te dane w specyfikacji technicznej produktu, co potem pomaga podjąć właściwą decyzję zakupową.

Dlatego urządzając się, stawiajmy na wygodę. Nasze potrzeby są najważniejsze, także przy wyborze lodówki. Zastanówmy się, więc ile półek jest nam potrzebnych, czy będziemy korzystać z komór świeżości, oddzielnych na mięso i wędliny oraz na warzywa? Przemyślmy też sam układ urządzenia. Wolimy chłodziarkę na górze? A może ważniejsza jest dla nas łatwa dostępność zamrażarki i stref lekkiego mrożenia? Mieszkamy sami, czy z dużą rodziną? Wszystkie te pytania pozwolą nam wybrać idealnie dopasowany model.

Segregowanie produktów, możliwość dostosowywania półek do własnych potrzeb oraz ogrom miejsca zapewniają lodówki typu multidoor. Czterodrzwiowym, wyróżniającym się na rynku modelem, jest najnowszy produkt marki Haier HCR3818ENPT. To lodówka z serii Cube. Co ją cechuje? Przede wszystkim duża pojemność, optymalne warunki przechowywania żywności i wyspecjalizowane strefy do przechowywania różnych jej typów. To jednak nie wszystko, co ma ona do zaoferowania. Na pięć przydatnych funkcji lodówki HCR3818ENPT naprawdę warto spojrzeć uważniej.

Po pierwsze – pojemna i przemyślana

Lodówka Haier HCR3818ENPT ma objętość aż 467 litrów. Tak duża przestrzeń do przechowywania zapasów spożywczych spełni wymagania rodzin, szczególnie licznych. Układ wnętrza docenimy każdego dnia – jest po prostu wygodny, dobrze przemyślany i sprytnie zaprojektowany. Ale po kolei. Aż sześć balkoników na drzwiach lodówki zapewnia łatwy dostęp do napojów czy innych produktów w szkle – choćby ketchupu czy majonezu. Balkoniki znakomicie porządkują przestrzeń i dzięki nim szybko znajdziemy potrzebną nam żywność.

Dwie szuflady w chłodziarce są niezwykle pojemne. Specjalnie zaprojektowane, utrzymują stale niską temperaturę. Warzywa i owoce będą świeże dłużej, a specyficzne zapachy – na przykład serów czy mięsa – nie przenikną do pozostałych stref. Warto docenić cztery szuflady i dwie wysuwane półki w zamrażarce. Są przezroczyste, więc nawet gdy są załadowane po brzegi, wiemy, gdzie czego szukać. Tak to można robić zapasy.

fot. Materiał promocyjny

Na uwagę zasługują także półki z bezpiecznego, bo hartowanego szkła. Dzięki temu lodówka wygląda nie tylko elegancko i nowocześnie, ale i jest bardzo wytrzymała. Ten materiał ułatwi także utrzymanie jej w czystości.

Po drugie – oddzielne obiegi powietrza

Chłodziarka Haier HCR3818ENPT została wyposażona w system poziomego przepływu powietrza – Air Surround Cooling. Na czym polega jego działanie? Dysze chłodnego nawiewu znajdują się na każdej półce. W ten sposób w całej lodówce mamy zawsze idealną temperaturę, a zapachy przechowywanej żywności nie mieszają się. Najważniejsze jest oczywiście to, że produkty będą świeże na długo. Nie musimy martwić się, że podczas pakowania zakupów do lodówki jej drzwi są zbyt długo otwarte i powietrze wewnątrz szybko się ociepli. Technologia Air Surround Cooling sprawia, że temperatura szybciej wraca do podstawowego ustawienia. Dzieje się tak, ponieważ strumień zimnego powietrza z indywidualnych dysz chłodzących kierowany jest konkretnie do tego miejsca, gdzie temperatura wzrosła.

 Po trzecie – nigdy więcej szronu

Szukając najlepszej dla siebie lodówki koniecznie sprawdźmy, czy dany model jest wyposażony w funkcję No Frost. Technologia Haier Total No Frost zapobiega powstawaniu szronu w całej chłodziarko-zamrażarce. Haier HCR3818ENPT posiada wbudowaną specjalną osłonę, która nie dopuszcza do przedostawania się ciepłego powietrza do zamrażarki podczas ciągłego procesu odszraniania.

Po czwarte – widoczność i łatwość obsługi

Z lodówki korzystamy każdego dnia. Zaglądamy do niej o poranku szykując śniadanie i w środku nocy, gdy szukamy przekąski. Istotna jest więc doskonała widoczność w jej wnętrzu. Pomoże w tym wydajne oświetlenie LED. Dobrze rozświetla całe wnętrze, dzięki czemu zawartość półek i szuflad jest doskonale widoczna i szybko znajdziemy potrzebne nam rzeczy.

fot. Materiał promocyjny

Oprócz tego warto wybierać modele, w których łatwo jest ustawić, zmieniać i kontrolować parametry pracy. Tu przydaje się wyświetlacz dotykowy. Umiejscowiony na drzwiach lodówki pozwala kontrolować temperaturę i inne ważne funkcje urządzenia. Nie trzeba więc otwierać drzwi, kręcić pokrętłami itp., żeby zmieniać ustawiania – wszystko jest instynktowne i wygodne w obsłudze. Taki cyfrowy wyświetlacz dotykowy posiada właśnie lodówka Haier HCR3818ENPT. Wyświetlacz ten jest bardzo intuicyjny w użyciu, a przy okazji nowoczesny. Komponuje się on z kolorem i stylem całego urządzenia i jest jego eleganckim dopełnieniem.

Po piąte – cisza jest ważna

Wspominaliśmy już o tym, jak ważna dla mieszkańców domu jest kwestia hałasów dochodzących ze sprzętów AGD. Szczególnie zaś w otwartych przestrzeniach, które łączą kilka stref życia, takich jak salon z aneksem kuchennym. Do pomieszczeń tego typu potrzebujemy więc lodówki cichej. Zaawansowana technologia sprężarek marki Haier wpłynęła na znaczącą redukcję drgań podczas działania zamrażarki. Model HCR3818ENPT pracuje wydanie, a przy tym cicho. Gdy zdecydujemy się na zakup tego wybranego urządzenia, zyskamy 15 lat gwarancji na kompresor.

Dbałość o szczegóły 

Duża pojemność, oddzielne obiegi powietrza, funkcja No Frost, łatwość obsługi i cicha praca. Wybierając lodówkę, sprawdźmy te kwestie w modelach, które nam się podobają. Nasza wygoda jest tu najważniejsza. Szukając jej warto przyjrzeć się niezawodnym markom, m.in. takim jak Haier, który jest liderem w produkcji urządzeń AGD, od 14 lat docenianym przez polskich konsumentów. Producent stawia na jakość i niezawodność, ale nie zapomina przy tym o ciekawym designie i stale rosnących oczekiwaniach nowoczesnych klientów. W tym przypadku funkcjonalność idzie w parze z nowoczesnością, a wszystko po to, aby zapewnić wygodę bezstresowego użytkowania konsumentom. Bo najlepszym sprzętem jest oczywiście ten niezawodny, o którym na co dzień nie musimy myśleć.

Materiał promocyjny marki Haier.