Niech zaszumią bąbelki w szklankach. Domowe napoje gazowane na każdą okazję

Jak zdrowo zaspokoić pragnienie i rozkoszować się orzeźwieniem? To łatwiejsze niż się wydaje. Gazowaną wodę możesz mieć w domu w kilka sekund, a na jej bazie przygotować pyszne napoje i koktajle. Będą gwiazdami każdej imprezy - dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy na epicką bitwę na orzeźwienie! Sprawdź, kto ją wygra i koniecznie zapisz sobie przepisy na koktajle!

Woda sodowa i saturator? Wielu osobom do głowy przyjdą stare polskie filmy i zdjęcia sprzed lat, na których są uliczne saturatory i kolejki spragnionych ludzi. Wiedzieli, co dobre! Gazowana woda jak nic innego gasi pragnienie i orzeźwia. Teraz można ją mieć w domu, kiedy tylko o tym zamarzymy, dzięki małym i poręcznym domowym saturatorom. Koniec z gazowanymi napojami w plastikowych butelkach. Wszyscy znają ich smaki, repertuar jest ograniczony. Tymczasem wystarczy puścić wodze fantazji i miksować dowolnie owoce, zioła i przyprawy. Zaciekawieni? Mięta, bazylia, rozmaryn albo cynamon znakomicie podkręcą smak domowych, pysznych napojów.

Zobacz wideo

Paleta smaków i korzyści  

Specjaliści zalecają, by pić dwa litry wody dziennie. Jeśli będziemy kupować wodę w plastikowych butelkach, wydamy mnóstwo pieniędzy i będziemy generować uciążliwe dla środowiska naturalnego odpady. Plastik rozkłada się przez kilkaset lat i zanieczyszcza Ziemię. Koniec więc z dźwiganiem ciężkich zgrzewek gazowanej wody butelkowanej, koniec z produkowaniem plastikowych odpadów. Śmiało sięgajmy po zimną jak lód, domową gazowaną wodę i przygotowujmy z niej napoje i koktajle. To może być doskonała zabawa, także podczas domowego party. Zobaczcie, jakie napoje na bazie wody gazowanej przygotowali Magda i Dominik, bohaterowie naszego filmu. Możecie wykorzystać ich przepisy, albo zainspirować się nimi i tworzyć swoje autorskie kombinacje.

Magda i Dominik zrobili pyszne, orzeźwiające i musujące napoje z czerwonymi owocami jagodowymi, cytrynami, ogórkami, miętą i rozmarynem. Kompozycji smakowych jest jednak wiele, prawie nieograniczona ilość. Lubicie szarlotkę, dodajcie więc do wody gazowanej pokrojone w drobną kostkę jabłka i cynamon. A może są tu wielbiciele lawendowej lemoniady? Jeśli tak, to sięgnijcie po wodę gazowaną, gałązki świeżej lawendy i owoce cytrusowe – ten smak was zachwyci. A może przygotujecie pomarańczowo-truskawkowe orzeźwienie? Podstawa tej kombinacji to pomarańcze i truskawki – mogą być mrożone. A jeśli nie chce nam się zbyt wiele myśleć, wtedy do domowej wody gazowanej dodajmy ulubiony koncentrat smakowy, np. Lipton Ice Tea.

Materiał PromocyjnyMateriał Promocyjny SodaStream

Oszczędzaj zdrowo

Przestawienie się na domowe napoje gazowane to doskonała decyzja. Szybko zobaczymy wiele jej pozytywnych efektów. Nawodnimy organizm, zaoszczędzimy pieniądze i ograniczymy ilość cukru w diecie. Będziemy produkować też zdecydowanie mniej śmieci, niż to miało miejsce wcześniej. Saturator do wody gazowanej to rozwiązanie idealne, superwygodne, oszczędne i bardzo przyjazne dla środowiska. Dzięki użyciu saturatora SodaStream przygotujesz orzeźwiającą wodę z musującymi bąbelkami w kilka sekund. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie świeżość i smak wody gazowanej. Co bardzo ważne, „moc" bąbelków w saturatorze SodaStream regulujemy sami – stopień nagazowania wody może być lekki, średni lub mocny.

Jeden cylinder z gazem wystarcza na przygotowanie aż 60 litrów wody gazowanej. Naboje SodaStream można wymieniać na pełne w wielu autoryzowanych punktach. Gazowaną wodę przygotowuje się bardzo łatwo. Do tritanowej butelki nalewamy wodę, wkładamy ją do saturatora, potem kilka ruchów dźwignią i już. Woda gazowana gotowa. Ci, którzy cenią nowoczesny design i zwracają uwagę na wystrój wnętrz, docenią świetny, minimalistyczny look ekspresu do gazowania wody SodaStream.    

Materiał promocyjnyMateriał promocyjny SodaStream

Wznieśmy więc toast za zdrowie, oszczędność i ekologię pysznymi, domowymi napojami gazowanymi. Dzięki saturatorom SodaStream można przygotować kartę napojów na każde domowe party – owocowe, musujące koktajle i aromatyczne, pachnące ziołami lemoniady. Zróbcie to jak najszybciej! 

W kontekście rosnącej troski o środowisko, saturatory do wody stanowią przyjazną planetce alternatywę. Dzięki nim ograniczamy zużycie plastikowych butelek i puszek. Ponadto Soda Stream naboje można wielokrotnie napełniać, co jeszcze bardziej zmniejsza ilość odpadów. Saturatory do wody oszczędzają nasze pieniądze i środowisko naturalne, a jednocześnie pozwalają cieszyć się orzeźwiającym smakiem wody gazowanej zawsze, gdy tylko mamy ochotę.

Materiał promocyjny SodaStream