Wiele z nas marzy o idealnej sylwetce. Tymczasem okazuje się, że droga do celu wcale nie jest taka zawiła. Wystarczy, że wprowadzimy w życie kilka konkretnych nawyków. Jednym z nich z pewnością jest aktywność fizyczna. Zewsząd otaczają nas treningi online i tutoriale dotyczące tego, jak ćwiczyć i co ćwiczyć, aby nasze brzuchy były płaskie i umięśnione. Na które z nich zwrócić uwagę i jakiś zasad przestrzegać?
Wraz ze zbliżającą się wiosną, coraz więcej pań decyduje się na regularne ćwiczenia brzucha. I to właśnie regularność jest kluczem do uzyskania pożądanych efektów. Aby nasze starania nie poszły na marne, najlepiej jest zdecydować się na 3-4 treningi w ciągu tygodnia. Warto jest także połączyć je z niskokaloryczną, zdrową dietą i odpowiednią ilością dostarczanych płynów. Podręcznikowo powinniśmy spożywać pięć posiłków dziennie w odstępstwie ok. 3 godzin, ale nie jest to punkt przymusowy. Dieta ma być dla nas, a nie my dla diety.
Zobacz wygodne biustonosze sportowe do ćwiczeń!
Oczekiwania na pierwsze efekty naszych starań są czasami nie do zniesienia – choć wiele jesteśmy w stanie dla nich poświęcić. Często jednak mimo regularności ćwiczeń, niechciana oponka na brzuchu wciąż odbija się w lustrze. Co może być tego powodem? Oprócz sumienności i intensywności treningów, ważne jest także to, by wykonywać ćwiczenia dokładnie i w odpowiedni sposób. Nieprawidłowe ruchy podczas wysiłku fizycznego nie tylko zmniejszą jego efektywność, ale mogą także przyczynić się do powstawania kontuzji. Jak więc w odpowiedni sposób wzmocnić mięśnie brzucha? Te pięć ćwiczeń będą naszymi sprzymierzeńcami.
Sprężyna
Połóż się na plecach, nogi ugnij lekko w kolanach i unieś je do góry. Oderwij biodra od podłoża i wykonuj ruchy sprężynowe – góra, dół, góra, dół. Ręce przez cały czas trwania ćwiczenia trzymamy wzdłuż ciała i staramy się nie dotykać podłogi biodrami. Całość powtarzamy 25 razy.
Doskonałe legginsy sportowe znajdziesz TUTAJ >>>
Deska
Mówi się, że to jedno z najbardziej efektywne i wymagające ćwiczenie. Podczas jego trwania pracuje dosłownie całe ciało. Pozycja wyjściowa to klęk podparty. Oprzyj się na dłoniach i kolanach pod kątem prostym. Głowa, szyja i kręgosłup pozostają w linii prostej, a wzrok ma być skierowany w punkt przed matą. Następnie wysuń nogi do tyłu, opierając je na zadartych palcach i unieś biodra do góry. W takiej pozycji wytrzymaj przynajmniej 30 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy.
Skośne brzuszki
Ułóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Podnoś na przemian barki, próbując dosięgnąć kolana po skosie i staraj się nie odrywać lędźwi od podłoża. Powtórz ćwiczenie 20 razy.
Crunch
Połóż się na plecach, unieś nogi do góry i zegnij je pod kątem prostym. Spleć ze sobą stopy, a ręce ułóż nad głową. Z tej pozycji unieś tułów, próbując dosięgnąć do kolan. Nie odrywaj lędźwi od podłoża. Całość powtórz 20 razy.
Pająk
Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ręce unieś nad głowę. Podnieś stopy nad ziemię na ok. 3 centymetry i przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Obejmij je ramionami i wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 20 razy.