Co zrobić by mieć płaski brzuch? Najlepsze ćwiczenia, dzięki którym spalisz tłuszcz i pozbędziesz się boczków

Przepis na idealnie płaski brzuch? Dzięki tym ćwiczeniom szybko i skutecznie wygenerujesz mięśnie brzucha. Podpowiadamy, jak ćwiczyć i jakie ćwiczenia wybierać, aby wyszczuplić sylwetkę i zadbać o zdrową kondycję organizmu.

Wiele z nas marzy o idealnej sylwetce. Tymczasem okazuje się, że droga do celu wcale nie jest taka zawiła. Wystarczy, że wprowadzimy w życie kilka konkretnych nawyków. Jednym z nich z pewnością jest aktywność fizyczna. Zewsząd otaczają nas treningi online i tutoriale dotyczące tego, jak ćwiczyć i co ćwiczyć, aby nasze brzuchy były płaskie i umięśnione. Na które z nich zwrócić uwagę i jakiś zasad przestrzegać?

Zobacz wideo Trening wyszczuplający talię

Ćwiczenia na płask brzuch – o czym powinnyśmy pamiętać?

Wraz ze zbliżającą się wiosną, coraz więcej pań decyduje się na regularne ćwiczenia brzucha. I to właśnie regularność jest kluczem do uzyskania pożądanych efektów. Aby nasze starania nie poszły na marne, najlepiej jest zdecydować się na 3-4 treningi w ciągu tygodnia. Warto jest także połączyć je z niskokaloryczną, zdrową dietą i odpowiednią ilością dostarczanych płynów. Podręcznikowo powinniśmy spożywać pięć posiłków dziennie w odstępstwie ok. 3 godzin, ale nie jest to punkt przymusowy. Dieta ma być dla nas, a nie my dla diety.

Zobacz wygodne biustonosze sportowe do ćwiczeń!

Jeszcze niedawno ważyła 130 kg. Teraz 65 kg. Zdradziła, jak to osiągnęła. Jej metamorfoza robi ogromne wrażenie Jeszcze niedawno ważyła 130 kg. Teraz 65 kg. Zdradziła, jak to osiągnęła. Jej metamorfoza robi ogromne wrażenie

Jakie ćwiczenia na płaski brzuch przyniosą najszybsze efekty?

Oczekiwania na pierwsze efekty naszych starań są czasami nie do zniesienia – choć wiele jesteśmy w stanie dla nich poświęcić. Często jednak mimo regularności ćwiczeń, niechciana oponka na brzuchu wciąż odbija się w lustrze. Co może być tego powodem? Oprócz sumienności i intensywności treningów, ważne jest także to, by wykonywać ćwiczenia dokładnie i w odpowiedni sposób. Nieprawidłowe ruchy podczas wysiłku fizycznego nie tylko zmniejszą jego efektywność, ale mogą także przyczynić się do powstawania kontuzji. Jak więc w odpowiedni sposób wzmocnić mięśnie brzucha? Te pięć ćwiczeń będą naszymi sprzymierzeńcami.

płaski brzuch W jaki sposób zawodniczki gimnastyki trenują mięśnie brzucha? Zobacz ćwiczenia MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenia na płaski brzuch, które naprawdę działają

Sprężyna

Połóż się na plecach, nogi ugnij lekko w kolanach i unieś je do góry. Oderwij biodra od podłoża i wykonuj ruchy sprężynowe – góra, dół, góra, dół. Ręce przez cały czas trwania ćwiczenia trzymamy wzdłuż ciała i staramy się nie dotykać podłogi biodrami. Całość powtarzamy 25 razy.

Doskonałe legginsy sportowe znajdziesz TUTAJ >>> 

Deska

Mówi się, że to jedno z najbardziej efektywne i wymagające ćwiczenie. Podczas jego trwania pracuje dosłownie całe ciało. Pozycja wyjściowa to klęk podparty. Oprzyj się na dłoniach i kolanach pod kątem prostym. Głowa, szyja i kręgosłup pozostają w linii prostej, a wzrok ma być skierowany w punkt przed matą. Następnie wysuń nogi do tyłu, opierając je na zadartych palcach i unieś biodra do góry. W takiej pozycji wytrzymaj przynajmniej 30 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Skośne brzuszki

Ułóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Podnoś na przemian barki, próbując dosięgnąć kolana po skosie i staraj się nie odrywać lędźwi od podłoża. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

Crunch

Połóż się na plecach, unieś nogi do góry i zegnij je pod kątem prostym. Spleć ze sobą stopy, a ręce ułóż nad głową. Z tej pozycji unieś tułów, próbując dosięgnąć do kolan. Nie odrywaj lędźwi od podłoża. Całość powtórz 20 razy.

Pająk

Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Ręce unieś nad głowę. Podnieś stopy nad ziemię na ok. 3 centymetry i przyciągaj kolana do klatki piersiowej. Obejmij je ramionami i wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 20 razy.

Więcej o: