Jak zbudować jędrne pośladki? Dzięki tym ćwiczeniom już na zawsze pozbędziesz się cellulitu

Siedzący tryb życia nie sprzyja budowani mięśni na pośladkach. Jak utrzymać je w formie? Prawidłowo wykonywane i regularne ćwiczenia mogą okazać się w tej sytuacji niezbędne. Które z nich przyniosą wymarzone i szybkie efekty?

Choć już dawno walczymy ze stereotypowym podejściem do kobiecej sylwetki, często walka o jej wygląd jest kwestią poprawienia swojego samopoczucia. Wszechobecny lockdown i związany z nim siedzący tryb życia nie sprzyja budowaniu brazylijskich pośladków. Jak poprawić ich wygląd i w szybkim tempie pozbyć się niechcianego cellulitu? Te ćwiczenia są strzałem w dziesiątkę.

Zobacz wideo Kuba Przygoński pokazuje domowy trening bez sprzętu

Dlaczego tak ciężko zadbać o jędrność pośladków?

Wiele z nas marzy, by raz na zawsze poradzić sobie z opadającą pupą i cellulitem. Często jednak, mimo najlepszych chęci  i wielu godzin treningów, ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów. Dlaczego? Większość z nas nie wie zapewne, że pośladki składają się z tkanki tłuszczowej i mięśni i to właśnie od tych dwóch elementów zależy ich kształt. Mięśnie pośladkowe dzielą się na trzy rodzaje: mały, średni i wielki. Jeśli ćwiczenia nie przynoszą efektów, najprawdopodobniej za bardzo skupiamy się na jednej grupie. Idealny trening powinien angażować wszystkie trzy partie.

Zobacz wygodne i stylowe dresy damskie! 

Trening pośladków. Jak ujędrnić pośladki i poprawić ich kształt Cztery najtrudniejsze ćwiczenia na piękne pośladki. Przy nich przysiady to pikuś

Ćwiczenia na pośladki – jak skutecznie wzmacniać mięśnie?

W treningu na pośladki powinny znaleźć się takie ćwiczenia, które zaangażują wszystkie partie mięśni pośladkowych. Idealnym ćwiczeniem  będzie więc podnoszenie nóg, które wymaga pracy każdego z nich. Podobnie rzecz ma się z przysiadami i wszelkimi treningami wykorzystującymi obciążenia, np. hantelki czy taśmy gimnastyczne. Dodatek sprzętu szczególnie dobrze sprawdzi się w wypadku takich osób, które z natury mają dosyć dużą pupę i jedyne, na czym im zależy to ich ujędrnienie i umięśnienie. Osoby, które chciałyby nieco zmniejszyć jej objętość, powinny dodać do swojego treningu odrobinę kardio, np. krótkodystansowy bieg.

Trening pośladków powinien być wykonywany regularnie. Ćwiczenia na pośladki. Jak powinien wyglądać skuteczny trening pośladków?

Najskuteczniejsze ćwiczenia na pośladki

Wykroki

To ćwiczenie nie tylko wzmocni mięśnie pośladkowe, ale także wyszczupli uda i nogi. Stań prosto, ściągnij łopatki i połóż ręce na biodrach. Prawą nogą wykonaj krok do przodu, zginając przy tym obie nogi pod kątem prostym. Kolano nie może wyprzedzać stopy – to bardzo ważne. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i zmień nogę. Całość powtórz 15 razy na każdą nogę.

Wymachy nóg

Zaczynamy z pozycji klęku podpartego. Dłonie lekko skieruj do środka i postaw tuż pod barkami. Kolana powinny się znaleźć równo pod biodrami pod kątem prostym. Wyciągnij prawą nogę do tyłu, tak by stała się przedłużeniem tułowia. Unieś ją i lekko zegnij kolano, stopę pozostaw w pozycji flex. Następnie wyprostuj nogę i powoli opuść do maty. Powtórz 20 razy i zmień nogę.

Most

Połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach. Ręce pozostaw wzdłuż ciała, a stopy postaw na linii bioder. Kręgosłup powinien leżeć na macie, ale do niej nie przylegać. Wraz z oddechem unieś biodra do góry, napinając mocno mięśnie pośladków. Tułów powinien pozostać w linii prostej. Z wydechem powoli opuszczaj biodra. Wykonaj ćwiczenie w trzech serial po 8 powtórzeń.

Wygodne buty sportowe znajdziesz TUTAJ >>> 

Przysiady z obciążeniem

Zaczynamy od wyprostowania pleców, ściągnięciu łopatek i wypchaniu klatki piersiowej lekko do przodu. Napnij brzuch brzuch i pośladki, delikatnie rozstaw stopy na szerokość bioder i wyciągnij ręce przed siebie. Następnie ugnij kolana i wypchnij biodra w tył. Powoli schodź w dół, w miarę swoich możliwości i staraj się utrzymać tę pozycję jak najdłużej. Możesz wykonać to ćwiczenie z hantlami. Całość powtórz 20 razy.

Unoszenie nóg

Połóż się na boku i podeprzyj głowę na ugiętej ręce. Ciało powinno znajdować się w linii prostej. Napinaj mięśnie brzucha i pozwól, by to one odpowiadały  za równowagę ciała. Wraz z wdechem unieś zewnętrzną nogę do góry i chwilę przytrzymaj. Z wydechem opuść nogę. Ćwiczenie powtórz 20 razy, a następnie zmień nogę.

Więcej o: